2018 m. rugpjūčio 18 d. šeštadienis - 5:54

VASARIS OPTIMIZMU NEPASIŽYMĖJO

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2017 m. vasario 17-27 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 42 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 43 proc. teigė jomis nepasitikį.

Viena vieta žemyn pasistūmėjo profsąjungos 20-ties institucijų sudarytoje reitingų lentelėje: dabar jos liko 18-osios; blogiau už darbuotojų atstoves šįkart vertinami tik teismai ir Seimas.

2016 metų vasarį visuomenė profesines sąjungas vertino palankiau, teigiamų ir neigiamų atsiliepimų santykis buvo 45:37.

Išsamiau - paspaudus antraštę
2017 03 20

„TIKĖJOME LVŽS, O JŪS MUS IŠDUODATE!”

»
Kovo 16 d. prie Seimo susirinkę miškininkai ir jiems prijaučiantieji protestavo prieš "buldozeriu stumiamą“ miškų reformą. Valdančiųjų planai 42 urėdijas, Generalinę miškų urėdiją ir Miškotvarkos institutą sujungti į vieną įmonę labai rimtai supykdė miškininkų bendruomenę. Juolab kad rengiant reformą nesikonsultuota su socialiniais partneriais, nesvarstomi jokie kiti alternatyvūs variantai, o pertvarka nėra pagrįsta išlaidų ir naudos analize.

Per 500 protestuotojų laikė plakatus: „Po Brexit UK labiau rūpinasi emigrantais nei mūsų valdžia lietuviais?“, „Kada girdėsit miškininkus, o ne oligarchus?“, „Tikėjome LVŽS, o Jūs mus išduodate“ ir kt.

Nors rytiniame Seimo posėdyje parlamentarai net neleido aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui pristatyti Miškų įstatymo pakeitimų projekto, vis dėlto vakare projektas priimtas svarstyti.

Video


Išsamiau – paspaudus antraštę

2017 03 17

ILGAS IR AUDRINGAS PASKUTINIS DERYBŲ DĖL DK RAUNDAS (Papildyta: "Sandrauga" nuo susitarimo atsiriboja)

»
Kovo 15 d. visą dieną posėdžiavusi Trišalė taryba vakare užbaigė derybas dėl Darbo kodekso. Apie 20.30 val. socialiniai partneriai pasirašė susitarimą dėl per visas derybas sutartų kodekso punktų. Deja, dėl streikų organizavimo, lokautų skelbimo paskutiniame posėdyje, dalyvaujant DK rengėjui prof. Tomui Davuliui, darbdavių ir darbuotojų atstovams nepavyko rasti kompromiso: profesinės sąjungos siekė supaprastinti streikų skelbimą, o darbdaviai pageidavo, kad streikas kuo mažiau sutrikdytų įmonių darbą.

Anksčiau nesusitarta dėl darbuotojų atstovų papildomų garantijų, terminuotų darbo sutarčių, darbo grafikų, kolektyvinės sutarties sudarymo, interesų konfliktų.

Buvo susitarta dėl atostogų reglamentavimo, teisės į nedarbo išmoką, maksimalaus darbo laiko ir darbo laiko apskaitos, darbo tarybų ir profesinių sąjungų funkcijų pasiskirstymo, dėl informavimo ir konsultavimo, taip pat dėl kriterijų, pagal kuriuos bus atrenkami nariai į Trišalę tarybą.

PAPILDYTA: Trišalėje taryboje atstovaujama Lietuvos profesinė sąjunga "Sandrauga", jos pirmininkas Kęstutis Juknis PN informavo, jog minėtą susitarimą pasirašyti atsisakė. Jis Trišalės tarybos narių pasirašytą susitarimą vadina "profsąjungų gėdos aktu".


Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 16

PREMJERAS DAR DAVĖ LAIKO TRIŠALEI TARYBAI

»
Kovo 13 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) įvykusiame papildomame Trišalės tarybos posėdyje, skirtame pabaigti svarstyti ginčytinas naujojo Darbo kodekso nuostatas, taškas dėl DK dar nepadėtas.


Visą dieną posėdžiavę socialiniai partneriai nerado sutarimo daugeliu klausimų, pavyko susitarti tik dėl privalomos informacijos pateikimo darbuotojams pareikalavus bei dėl Trišalės tarybos atstovų atrankos kriterijų.

Vyriausybės atstovų pasiūlymui pratęsti posėdį po darbo valandų ir baigti svarstyti likusius punktus nepritarė profesinės sąjungos, kurios prašė papildomo posėdžio. Premjero patarėjas Lukas Savickas teigė pirmiausia sužinosiąs Premjero, raginusio derybas pabaigti iki kovo 10 d., poziciją šiuo klausimu. Dabar jau aišku, jog papildoma posėdis numatytas trečiadienį, kovo 15 d., 10 val.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 14

„SANDRAUGA“: TRIŠALĖJE TARYBOJE NĖRA JOKIŲ SUTARIMŲ

»
Kovo 13 d. Trišalėje taryboje toliau vyksta Darbo kodekso svarstymas. Anksčiau skelbta, jog posėdyje prieš tai „praktiškai susitarta“ dėl jautriausių ir svarbiausių nuostatų, tačiau neseniai į tarybą priimta Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ su tuo kategoriškai nesutinka.

„Posėdžiuose vyraujantis chaosas ir nesusikalbėjimas rodo, kad iki sutarimo – dar toli, o tarybos veikloje pamažu grįžtama prie Butkevičiaus vyriausybės propaguoto buldozerinio metodo“, - kovo 10 d. pranešama „Sandraugos“ tinklalapyje.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 13

PROVERŽIS: PRAKTIŠKAI SUSITARTA DĖL DARBO KODEKSO

»
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad socialiniai partneriai „praktiškai“ susitarė dėl naujojo Darbo kodekso. Neeiliniame Trišalės tarybos posėdyje kovo 13 d. pavyko susiderėti dėl daugiausiai nesutarimų kėlusių klausimų: darbo laiko ir viršvalandžių reguliavimo, atostogų ir darbo tarybų bei profesinių sąjungų funkcijų pasiskirstymo.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, kuri neseniai buvo priimta į Trišalę tarybą, prieš posėdį išplatino pranešimą, jog siūlymu perduoti konsultavimo ir informavimo funkcijas darbo taryboms siekiama sunaikinti profesines sąjungas.


Dar viename posėdyje, numatytame vasario 13 val., bus tariamasi dėl darbuotojų atstovų garantijų, lokautų ir streikų.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 10

ĮSISTEIGĖ VU FILOSOFŲ PROFESINĖ SĄJUNGA

»
Kaip praneša Vilniaus universiteto filosofijos fakulteto tinklalapis, fakultete susikūrė profesinė sąjunga. Profsąjungos pirmininke tapo Sociologijos katedros docentė Rūta Žiliukaite.


Pasak darbuotojų lyderės, profesinę sąjungą įsteigti paskatino Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje ne vienerius metus besikaupusios problemos, menki dėstytojų ir mokslininkų atlyginimai, dideli krūviai, mažas mokslo finansavimas.


Fakulteto vadovai, kaip ir bendruomenės dauguma, palaikė profesinės sąjungos steigimą.

Profesinės sąjungos steigėjai Donata Petružytė, Rūta Žiliukaitė, Antanas Kairys (fsf.vu.lt nuotr.)

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 03 09

TRIŠALEI TARYBAI KOL KAS NEPAVYKSTA SUSITARTI DĖL DK

»
Kovo 7 d. įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovams kol kas nepavyko galutinai susitarti dėl ginčytinų Darbo kodekso klausimų, - praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Todėl nuspręsta diskusijas pratęsti ketvirtadienį, kovo 9 d., siekiant susitarti iki Seimo pavasario sesijos pradžios kovo 10 d., kaip pageidavo premjeras Saulius Skvernelis. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis žiniasklaidai yra užsiminęs, jog jeigu „bus nespėta, tada bus svarstomas atidėjimas“.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 08

MIŠKININKAI: VIENA ĮMONĖ – GRĖSMĖ VALSTYBINIAMS MIŠKAMS

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) aukščiausiems šalies vadovams įteikė beveik 3150 miško darbuotojų parašų dėl valstybinių miškų valdymo konsolidavimo vienoje valstybės įmonėje.

Darbuotojus piktina tai, kad reforma „stumiama“ neatlikus kaštų ir naudos analizės bei poveikio aplinkai vertinimo. Be to, jie reikalauja, kad aplinkos ministras Kęstutis Navickas baigtų „miškininkų šmeižto per žiniasklaidos priemones kampaniją, pateikiant tikrovės neatitinkančius faktus ir skaičius“ ir nustotų „kaltinti eilinius miškininkus nesąžiningumu, kvalifikacijos stoka“.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 07

VISUOMENĖ – PRIEŠ BRUTALIĄ VERSLO PLĖTRĄ

»
Paskelbus apie planus Trakų istoriniame mieste statyti gigantišką prekybos centrą, prisidengiant autobusų stoties renovavimu, aktyvūs visuomenės nariai susibūrė į judėjimą „Gelbėkim Trakus“, kuriuo kviečiama kovoti prieš paveldo naikinimą Trakuose ir brutalią verslo plėtrą.

Kaip teigia viena iš judėjimo iniciatorių, Trakų kultūrą tyrinėjanti dr. Lina Leparskienė, 2000 kv. m. prekybos centrams, kokį planuoja statyti Dariaus Nedzinsko vadovaujama UAB „Trastas“, Trakuose ne vieta. Nors įmonė statybas pridengia noru suremontuoti Trakų autobusų stotį, tačiau palyginus su planuojamo statyti prekybos centro plotu, jai bus skiriama 10 kartų mažiau vietos.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 06

DIDESNĖS DERYBINĖS GALIOS DARBUOTOJAMS – NUO 2020 M.

»
Vyriausybės kanceliarija viešai paskelbė Vyriausybės programos įgyvendinimo plano projektą. Premjeras Saulius Skvernelis, ironiškai dėkodamas visiems, kurie dar iki projekto paskelbimo „vadovaudamiesi dar tik juodraštiniais variantais, parodė ir teberodo aktyvų susidomėjimą planu“, kviečia tęsti diskusijas.

O mes skaitytojams siūlome pažvelgti į plano projekto darbą 1.1.3 „Lanksčių ir saugių darbo santykių sukūrimas ir gyventojų pajamų didinimas“.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 02

TRIŠALĖ ATSINAUJINO, O DERYBOS DĖL DK VIS LABIAU STRINGA

»
Vasario 28 d. įvyko naujos sudėties Lietuvos trišalės tarybos posėdis. Darbdavių pusę papildė Rūta Skyrienė, asociacijos „Investuotojų forumas“ vykdomoji direktorė, ir Andrius Romanovskis, atstovaujantis Lietuvos verslo konfederacijai. Dvi vietos atsilaisvino, kai po vieną jų atsisakė Lietuvos darbdavių ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos. Smulkaus ir vidutinio verslo taryba, taip pat pageidavusi papildyti Trišalės gretas, darbdavių pusės sprendimu nebuvo priimta, nes esą neatitiko nustatytų kriterijų.

Profesinių sąjungų pusėje iš tarybos pašalintos Lietuvos darbo federacijos atstovą pakeitė antrasis profesinės „Solidarumas“ deleguotas asmuo – pirmininkės Kristinos Krupavičienės (šiuo metu vadovauja tarybai) pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas. Praeitame posėdyje profsąjungų sutarimu skirta viena vieta profesinei sąjungai „Sandrauga“ ir Respublikinei jungtinei profsąjungai šį kartą teko „Sandraugos“ pirmininkui Kęstučiui Jukniui. Abi organizacijos sutarė, jog joms taryboje bus atstovaujama rotacijos principu atstovams keičiantis kas ketvirtį.

lps.lt nuotr.: tariasi darbdavių pusė.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 03 01

MIŠKININKAI GALI SKELBTI STREIKĄ?

»
Vasario 25 d. buvo sukviestas neeilinis Lietuvos miškininkų sąjungos suvažiavimas valdžios projektuojamai miškų ūkio valdymo reformai aptarti. Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) poziciją čia išsakė ir LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Greta kritinės analizės bei siūlymų, kaip galima būtų spręsti iškilusį ginčą tarp Vyriausybės ir miškininkų, darbuotojų atstovė prasitarė, jog profesinė sąjunga gali imtis ir kraštutinių spaudimo priemonių, t.y. organizuoti streiką.

LMPF "artimiausiu metu imsis visų teisiškai įmanomų priemonių kovoje už savo darbuotojus. Aplinkos ministro siūloma miškų valdymo reforma prieštarauja šios Vyriausybės dviem deklaruotiems svarbiausiems tikslams - darbo vietų regionuose kūrimui ir išlaikymui bei emigracijos mažinimui. Svarstome ir neatmetame galimybės organizuoti ir visuotinį streiką", - baigdama kalbą pareiškė I.Ruginienė

Išsamiau - paspaudus antraštę


2017 02 28

„IŠŠŪKIAI MAN PATINKA”

»
Pernai, gegužės pabaigoje, įvykusiame Lietuvos ryšių darbuotojų profesinės sąjungos (LRDPS) suvažiavime nauja organizacijos pirmininke buvo išrinkta Regina Dvaržeckytė, pakeitusi ilgametę šios organizacijos vadovę Almą Smilgienę.

Nors iki pirmųjų metinių dar tolokai, tačiau Reginai profsąjunginės kompetencijos netrūksta, - kaip profsąjungininkė  ji faktiškai ir išaugo aktyviai darbuodamasi LRDPS.

Kad išsaugotų aktyvią organizaciją, pirmininkei kasdien tenka susidoroti su naujais iššūkiais, tarp kurių šiandien rimčiausias - Lietuvos pašto reforma, kelianti įtampą dėl besikeičiančių darbo sąlygų laiškininkams. O šiaip "iššūkiai man patinka, nes tik su jais susiduriant atsiranda priežastis veikti ir kurti ką nors nauja", - sako Regina.

Interviu su LRDPS pirmininke - paspaudus antraštę


2017 02 27

DERAMASI DĖL GARANTIJŲ ATLEIDŽIAMIEMS DARBUOTOJAMS

»
AB „Švyturys-Utenos alus“ vasario pradžioje paskelbė, kad atsižvelgiant į padidėsiantį alaus akcizo tarifą reorganizuoja gamybos ir logistikos padalinius Klaipėdoje ir perskirsto gamybos pajėgumus. Pranešta, kad darbo neteks 20 žmonių.

Tuoj po to prasidėjo profesinių sąjungų ir vadovybės derybos, kuriomis siekiama rasti abi šalis tenkinantį sprendimą. Vasario 20 d. įvykusiame susitikime profesinės sąjungos įmonės generaliniam direktoriui Rolandui Viršilui pristatė savo pasiūlymus. Pasak AB „Švyturys“ profesinės sąjungos pirmininko Raimondo Tamošausko, vadovybė iš dalies atsižvelgė į pasiūlymus, tačiau „dar yra svarbių klausimų, į kuriuos neatsakyta“.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 24

KĄ VEIKIA ŠALIES PROFSĄJUNGOS (NAUJAUSI PRANEŠIMAI INTERNETE)

»
Vasario 22 d. LR Seime įvyko spaudos konferencija „Dėl valstybinių miškų valdymo reformos“. Joje pristatytas ankstesnių kadencijų Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkų kreipimasis į Seimo Pirmininką, Ministrą Pirmininką ir Seimo narius dėl valstybinių miškų reformos pavojų.

Spaudos konferencijoje dalyvavo: Nepriklausomybės Akto signataras Jonas Šimėnas; Raimondas Juzikis, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidiumo narys, Raseinių miškų urėdijos Viduklės girininkijos girininkas; Inga Ruginienė, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė, - pranešama LR Seimo tinklalapyje ir kituose leidiniuose.

Kadras iš vaizdo įrašo lrs.lt

Visa apžvalga – paspaudus antraštę


2017 02 23

UŽ TRIŠALĖS RIBŲ PALIEKAMOS ORGANIZACIJOS TEIKIA SAVO SIŪLYMUS

»
Praėjusių metų gruodį "Asociacijos susitarimą" sudariusiems pareigūnų, muitinės darbuotojų, švietimo, transporto darbuotojų atstovams ir Nacionaliniam aktyvių mamų sambūriui  Trišalės tarybos durų kol kas, atrodo, atverti neketinama, - apgailestaujama Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) išplatintame pareiškime.Todėl principiniais klausimais, teikiant siūlymus į naująjį Darbo kodeksą, ketinama juos adresuoti tiesiogiai Vyriausybei ir Seimui.

Pasak pareiškimo, penkios asociacijos narės (prie kurių, PN žiniomis, netrukus prisidės ir Vilniaus miesto švietimo profsąjunga) sieks, kad į Darbo kodeksą būtų įtrauktos tiek biudžetinių įstaigų darbuotojams, tiek statutiniams pareigūnams galiojančios nuostatos, susijusios su darbo laiko apskaičiavimu, viršvalandžių apmokėjimu ir profesinės sąjungos veiklos garantijomis.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 02 22

DAUGĖJA ŽŪČIŲ DARBE

»
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) praneša, kad šiemet jau gauti pranešimai apie 5 žūtis darbe – vos ne per pusę daugiau nei pernai tuo pačiu metu (3 žūtys). Anot vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus Jono Griciaus, visos nelaimės, pirminiais duomenis, įvyko dėl nepakankamų priemonių saugai darbo vietose užtikrinti.

VDI primena, kad už saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas yra atsakingas darbdavys, nors labai svarbi ir darbuotojo atsakomybė.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 17

TRIŠALĖ TARYBA (BEVEIK) ATSINAUJINO, TOLIAU SVARSTOMAS DK

»
Vasario 14 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje darbdavių organizacijų ir profesinių sąjungų atstovai turėjo pateikti savo pozicijas dėl naujų socialinių partnerių įtraukimo į Trišalę tarybą.

Darbdavių pusė atlaisvino dvi vietas, kurios, greičiausiai, atiteks asociacijai „Investuotojų forumas“ ir Lietuvos verslo konfederacijai. Tuo tarpu profesinės sąjungos, įvertinusios pageidaujančių organizacijų pateiktus duomenis, priėmė sprendimą iš tarybos pašalinti Lietuvos darbo federaciją (LDF). Į jos vietą dar vieną narį deleguos Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, o septintoji –iki šiol buvusi laisva vieta – atiteko Respublikinei jungtinei profesinei sąjungai ir Lietuvos profesinei sąjungai „Sandrauga“, kurios turės apsispręsti dėl vieno atstovo.

Toliau - paspaudus antraštę
2017 02 14

SPAUDIMAS DĖL CETA AUGA, KVIEČIAMA RAŠYTI EP NARIAMS

»
Vasario 15 d. Europos Parlamentas spręs, ar pritarti ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimui (angl. santrumpa CETA).

CETA apibūdinamas kaip plačiausio užmojo susitarimas ES istorijoje. Europarlamentarams ratifikavus, šis susitarimas iš dalies įsigalios preliminariai (arba „laikinai“), nors jį dar turės svarstyti ir patvirtinti nacionaliniai ir regioniniai ES valstybių narių parlamentai.

Vasario 15 d. Strasbūre, kur vyks EP plenarinis posėdis, numatyta demonstracija ir mitingas. Iš visos Europos suvažiavę piliečiai (bus atstovaujama ir Lietuvai) lauks balsavimo rezultatų.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 13

TRIŠALĖJE TARYBOJE – BATALIJOS DĖL DK IR PAČIOS TARYBOS

»
Vasario 7 d. įvyko Lietuvos trišalės tarybos posėdis. Darbotvarkėje buvo du klausimai: pirmuoju ketinta išklausyti socialinių partnerių pranešimų apie Trišalės tarybos atnaujinimą (išnagrinėjus, ar pretendentai atitinka kriterijus), antruoju – toliau svarstyti Darbo kodekso (DK) nuostatas.

Profesinių sąjungų siūlymu klausimai buvo sukeisti vietomis ir Darbo kodeksas svarstytas neatnaujinus Trišalės tarybos formato. Tik posėdžio pabaigoje išklausyta Trišalėje taryboje atstovaujamų darbdavių ir profesinių sąjungų informacija apie tai, kas nuspręsta išnagrinėjus prie tarybos norinčių prisijungti organizacijų duomenis. Netikėtai darbdavių pusėje atsirado vieta asociacijai „Investuotojų forumas“, o profesinių sąjungų pusė teigė dar norinti daugiau diskusijų su pretendentais į Trišalę tarybą.


Toliau - spausk antraštę


2017 02 08

EUROPOS PROFESINĖS SĄJUNGOS – PRIEŠ CETA

»
Aštuonios Europos šakinių profesinių sąjungų federacijos vasario 6 d. kreipėsi į Europos Parlamento narius prašydamos nepritarti ES ir Kanados laisvos prekybos susitarimui (CETA), dėl kurio EP bus balsuojama vasario 15 d.

Daugiau nei 60 mln. Europos darbuotojų atstovaujančios organizacijos reiškia susirūpinimą dėl to, kad į prekybos susitarimą įtrauktos visuomeninės paslaugos bei sudarytos prielaidos liberalizuoti viešąjį sektorių, dėl ko gali sutrikti universaliųjų paslaugų tiekimas (pašto, elektros tiekimo, viešojo transporto, telekomunikacijų ir kt. paslaugos).


Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 07

PROFSĄJUNGOS – PIRMĄ KARTĄ PARODOJE „STUDIJOS 2017“

»
Vasario 2 d. parodų centre LITEXPO prasidėjusioje tradicinėje studijų ir karjeros parodoje „Studijos 2017“ pirmą kartą dalyvauja ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) jaunimo komanda.

Apie tai informuodama Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) praneša, jog asociacijos „LPSK Jaunimas“ ir LPPSF jaunimo sektoriaus pirmininkas Tomas Jakutavičius džiaugiasi, jog tarp į parodą plūstančių moksleivių ir studentų yra nemažai besidominčių ir profesinėmis sąjungomis.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 03

REFORMOS RENGĖJAI, ATSIPEIKĖKITE!

»
Aplinkos ministerijos planuojama valstybinių miškų ūkio valdymo reforma kelia didelį susirūpinimą miškininkams. Ketinama 42 urėdijas kartu su Generaline miškų urėdija (GMU) ir Valstybiniu miškotvarkos institutu sujungti į vieną centralizuotą įmonę.

„Pasirinktas ne lenkiškasis vienos įmonės variantas su stipriais filialais, kuris mūsų, miškininkų, bendruomenei būtų ne toks skausmingas, bet latviškasis, kur svarbiausias centralizuotos įmonės veiklos prioritetas – stambaus verslo įmonėms palanki medienos ruoša ir prekyba. Po šios reformos tikroji miškininkystė Latvijoje buvo tiek apleista, kad latviai neteko tarptautinio valstybinių miškų sertifikato“, - teigiama Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) valdybos atvirame laiške.

Tuo tarpu GMU informuoja, jog 2016 m. visos urėdijos uždirbo 7,3 mln. eurų grynojo pelno, t. y. 1,1 mln. daugiau nei 2015 m.

miskobirza.lt nuotr.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 02 01

PROFESINĖS SĄJUNGOS PLOJA TRAMPUI

»
JAV prezidentas Donaldas Trampas faktiškai demonstruoja pasauliui, jog visiškai rimtai nusiteikęs JAV verslą sugrąžinti į pačias JAV. Tam tikslui tarnauja neseniai pasirašytas įsakas dėl Ramiojo vandenyno regiono laisvosios prekybos sutarties TPP nutraukimo ir kiti Trampo pasirašyti įsakai.

Drastiškus savo žingsnius, lydimus nuostatos "Pirmiausia - Amerika", Trampas, be kita ko, motyvuoja argumentais, kurie priimtini ir profsąjungoms, - t.y. naujų darbo vietų amerikiečiams kūrimas.

Neseniai Į Baltuosius rūmus sukviesti profsąjungų lyderiai plojimais pritarė šiems naujojo prezidento siekiams. Anot vieno leidinio, prieš globalizmą Trampas veikia efektyviau nei prieš penkmetį per pasaulį nuaidėjęs anarchistinis sąjūdis „Okupuok Volstritą“ (Occupy Wall Street).

Profsąjungų susivienijimo AFL-CIO prezidentą Richardą Trumką (Richard Trumka) priėmė naujasis JAV prezidentas. Socialistworker.org nuotr

Išsamiau - paspaudus antraštę


2017 01 30

NEPAISYDAMA SUNKUMŲ, REGIONINĖ ORGANIZACIJA GYVUOJA

»
Alytaus apskrities valstybės darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Danutė Bačinskienė sukvietė šios susivienijimo įgaliotinių susirinkimą, kuriame aptarė praėjusių, 2016-jų metų, darbus ir šių, 2017-jų, metų iššūkius.

Narių plėtra pripažinta šių metų veiklos prioritetu: tai "labiausiai jaudina", nes narių ir organizacijų per pastaruosiu metus gerokai sumažėjo.

Tačiau ši regioninė profsąjunga, jos vadovė ir 5 narių komitetas nenuleidžia rankų. Palaikomas nuolatinis ryšys su 35-iomis susivienijimo organizacijomis, organizuojamos diskusijos, dalykiški (ir kartu šventiški) profsąjungų moterų susibūrimai, dalyvaujama bendruose šalies profsąjungų renginiuose, viešinama veikla žiniasklaidoje.

D. Bačinskienė. "Alytaus naujienų" nuotr.

Išsamiau - paspaudus antraštę

2017 01 26

TRIŠALĖ TARYBA NUO NAUJOKŲ ATSITVĖRĖ DEVYNIAIS KRITERIJAIS

»
Naujoji valdžia iki liepos 1 d. atidėjo Darbo kodekso įsigaliojimą su intencija, jog dėl jo formuluočių susitars profesinės sąjungos ir darbdavių organizacijos atnaujintu Trišalės tarybos formatu.


Joje jau atstovaujamos organizacijos be entuziazmo sutiko vyriausybės vadovo pageidavimą į tarybą priimti visus norinčiuosius nekeičiant jos narių skaičiaus. Sausio 12 d. posėdyje buvo nuspręsta, jog pageidaujančios į Trišalę tarybą patekti organizacijos turėtų atitikti tam tikrus kriterijus. Sausio 24 d. posėdyje tie kriterijai (jų net devyni) buvo pristatyti.

Tačiau, jei organizacija ir atitiks nustatytas normas, nebūtinai jos atstovas bus priimtas į Trišalę tarybą. Tai spręs „signatarai“, t. y. tie, kurie savo laiku pasirašė profesinių sąjungų ir darbdavių centrinių (respublikinių) organizacijų susitarimą dėl tarpusavio socialinės partnerystės pripažinimo.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 01 24

LIBERALUS JAUNIMAS AKCIJAI PRIEŠ CETA NESUTRUKDĖ

»
Sausio 21 d. Vilniuje, prie Europos namų įvyko protesto akcija „Ate, teta Ceta“. Įvairaus tipo renginiai, nukreipti prieš ES ir Kanados laisvos prekybos susitarimą (angl. CETA), vyko daugelyje Europos šalių.

Nepaisant „Liberalaus jaunimo“ surengto kontrapiketo 
CETA susitarimui palaikyti bei Lietuvos laisvosios rinkos instituto vadovo Žilvino Šilėno ironiškos šypsenos, švietusios iki pat renginio pabaigos, teatralizuota akcija pavyko.


Joje dalyvavo teta Ceta, T.Tipas, Chloruota višta ir Hormoninė karvė. Renginį vedė Europiečių iniciatyvos prieš TTIP ir CETA atstovas Lietuvoje Karolis Klimka, kalbėjo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas ir Jolanta Bielskienė iš Kritinės minties instituto DEMOS.

Video

Daugiau - paspaudus antraštę


2017 01 21

S. SVERNELIS: PIRMIAUSIA - SPRENDIMAI LINK POKYČIŲ, PO TO - PINIGAI

»
Sausio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) sukvietė pernai ir užpernai streikais nepasitenkinimą esama padėtimi reiškusius pedagogus iš visos Lietuvos susitikti su premjeru Sauliumi Skverneliu ir švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. Anot pranešimo spaudai, „konsultacijos platesniame rate visada duoda pilnesnį vaizdą, leidžia tiksliau suformuluoti bendruomenės poreikius“.

Sveikindamas apie 150 pedagogų iš visos šalies bei naujosios valdžios atstovus LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pažymėjo, jog atverčiamas naujas bendravimo su valdžia lapas, todėl labai svarbu atsakingai elgtis, kad jo nepribraukytume. „Svarbu, kad kalbėtume viena kalba – tiek tėvai, tiek mokyklų vadovai, tiek mokytojai, kad nebūtų kalbėjimo kiekvienas sau, - kalbėjo jis. - Nors interesai skirtingi, bet turime rasti sutarimą ir tiksliai atsakyti į klausimą, ko mes norime pasiekti“.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 01 20

KAUNE PLINTA NAUJAS DARBDAVIŲ SPAUDIMO BŪDAS

»


Neformalus visuomeninis judėjimas prieš naująjį darbo kodeksą, brangstantį gyvenimą ir mažėjančias socialines garantijas „Gyvenimas per brangus“ (GPB) sukūrė solidarumo tinklą, kuris kovoja su neteisybėmis darbe.

Pernai kovo mėnesį pavyko padėti vienam darbuotojui, kai į vieną prabangų restoraną Kauno senamiestyje užėjo 25 solidarumo tinklo nariai ir kolektyviai perskaitė viršininkei darbuotojo laišką su reikalavimais.

Šiemet, sausio 13 d., panašus aktas „pačiame darbo įkarštyje“ atliktas dviejuose Kauno restoranuose: „Casa Della Pasta“ ir „Movido“. Čia nepaisoma ne tik teisės aktų, elementarių darbuotojų teisių, bet, pasak darbuotojų, naudojamas ir psichologinis smurtas bei kaltinimai nebūtais dalykais.

„Jeigu reikalavimai nebus patenkinti ir nesimatys pastangų deryboms, viešas spaudimas didės“, - teigiama socialiniame tinkle Facebook sukurtame renginyje „Kas nutinka, kai darbe pareikalauji savo teisių?“.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 01 18
7
Liepą gavome
50 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai