2018 m. gruodžio 18 d. antradienis - 16:53
   

ŠVIETIMO PROFSĄJUNGOS VASARĄ NEŽADA ILSĖTIS

»
Kol vyriausybėje dėliojamas valstybės biudžeto 2018 m. projektas, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos prabilo apie konfliktą su valdžios atstovais. Birželio 8 d. surengtoje viešoje spaudos konferencijoje prie Švietimo ir mokslo ministerijos penkių profsąjungų atstovai išreiškė nepasitenkinimą švietimo politika, kurios principai esą nesikeičia: reikalaujama kokybės, o investuoti į ją nežadama. Švietimo bendruomenę piktina tai, jog vykdančioji valdžia pedagogų atlyginimo didinimą sieja su radikaliu jų skaičiaus mažinimu. Jei nebūsią išgirsti, profsąjungų atstovai žada visuotinį mitingą birželio 28 d. prie Vyriausybės, kuriai bus įteikti reikalavimai.

O birželio 15 d., 11-14 val., Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) Vilniuje rengia „eitynes-protesto akciją prieš aukštojo mokslo skurdinimą, neoliberalią socialinę politiką, antidemokratišką mokslo reformą“.
2017 06 12

PAREIGŪNŲ SUSIVIENIJIMAS RINKS PIRMININKĄ (atnaujinta)

»
Birželio 9 d. Vilniuje įvyks Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) suvažiavimas, kuriame bus renkamas organizacijos pirmininkas (-ė). Dar vienai ketverių metų kadencijai siekia būti išrinktas dabartinis NPPSS vadovas Vladimir Banel, kiti kandidatai – Policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos valdybos narys Valentinas Kuročkinas.

Kandidatai į pirmininko postą savo galimybes išbandyti jau galėjo tiesioginiuose debatuose, kuriuos moderavo žurnalistas Aurimas Perednis.
Atnaujinta birželio 9 d.: NPPSS pirmininku perrinktas V. Banel.

2017 06 09

NUO LIEPOS 1 D. PRADĖS GALIOTI NAUJASIS DARBO KODEKSAS

»
Birželio 6 d. Seime užbaigtas pagrindinio Socialinio modelio dokumento – Darbo kodekso – priėmimo procesas. Už DK pataisas balsavo 84, prieš – 10 ir susilaikė 29 Semo nariai. Liepos 1 d. įsigaliosiantis dokumentas dar buvo pakoreguotas ir per paskutinę priėmimo stadiją.

Seime pritarta pasiūlymui dėl garantijų išplėtimo vykstant darbo ginčui didesniam darbuotojų atstovų ratui. Taip pat palaikymo sulaukė ir Rimanto Jono Dagio pasiūlymas papildyti 250 straipsnį punktais, kas draudžiama darbdaviui priėmus sprendimą dėl streiko.


Virš 30 praeitų metų lapkritį priimto Darbo kodekso straipsnių pakeitimų įstatymą dar turi pasirašyti Prezidentė.
2017 06 06

SEIME – DARBO KODEKSO PRIĖMIMAS

»
Prieš Seimo posėdį, kuriame bus priiminėjamos Darbo kodekso pataisos, dėl kurių sutarta Trišalėje taryboje, įvyko Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdis. Jame svarstytos Seimo Teisės deparmento pastabos bei Seimo narių Rimanto Jono Dagio ir Tomo Tomilino pasiūlymai.

Konservatorius R.J.Dagys registravo panašius pasiūlymus, kuriems nebuvo pritarta praeitą savaitę svarstant Darbo kodeksą Seime, tačiau komitete jie taip pat nerado pritarimo. Svarstant pasiūlymą dėl garantijų išplėtimo vykstant darbo ginčui didesniam darbuotojų atstovų ratui, buvo pritarta T. Tolmilino alternatyviniam pasiūlymui. Jis numato apsaugą ir profsąjungų valdymo organų nariams, tačiau nustato ir jų skaičių: nuo 3 iki 11, priklausomai nuo įmonės dydžio.

Seime Darbo kodekso pataisų priėmimas – nuo 12.00.
2017 06 06

KUO BLOGIAU - TUO GERIAU? (KOMENTARAS)

»
Darbo kodekso (DK) pataisos Seime bus priiminėjamos jau birželio 6 d. Plenarinio posėdžio darbotvarkėje šis klausimas numatytas pirmuoju ir, tikėtina, kliūčių nebus, kad ilgai gamintas, svarstytas, persvarstytas, atidėtas ir iš naujo derintas dokumentas pradės galioti nuo liepos 1 d.

Apibendrinant komentarus galima daryti išvadą, jog naujuoju produktu itin besidžiaugiančiųjų nėra nė vienoje pusėje. Tiek darbdavių, tiek darbuotojų atstovai jį vertina gana neigiamai. Pirmieji – dėl to, kad neva „sovietinį“ Darbo kodeksą pakeitęs dokumentas nelabai skiriasi nuo pirmtako, jis paseno dar neįsigaliojęs, nepakankamai liberalus ir pan. Antrieji tuo tarpu teigia, jog naujasis DK suvaržys profsąjungų teises, dar labiau didins darbuotojų išnaudojimą.

Tiesa, darbdaviai ragina jau daugiau nebeatidėti ir priimti „nors tokį“ Darbo kodeksą, o profesinės sąjungos „ruošiasi piketams, rimtiems ir, matyt, aštriems pokalbiams su Seimo frakcijų ir darbdavių atstovais“.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 06 05

SIŪLYMUS STIPRINTI PROFESINES SĄJUNGAS VADINA „MASALU“

»
Gegužės 30 d. Seime užregistruoti trijų įstatymų pakeitimų projektai, kuriais, anot Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos pranešimo, siekiama „žymiai sustiprinti Lietuvoje veikiančių profesinių sąjungų veiklos bazę“.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme siūloma nustatyti galimybę piliečiams iki 3 proc. sumokamo gyventojų pajamų mokesčio skirti pasirinktoms profesinėms sąjungoms; Valstybinei darbo inspekcijai – pavesti teikti nemokamą profesinę pagalbą profesinių sąjungų veiklai. Profesinių sąjungų įstatymo pataisomis siekiama pagerinti profsąjungų veiklos garantijų užtikrinimą ir jos narių interesų apsaugą.Tuo tarpu trečiadienį išplatintame Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pranešime spaudai šie  pasiūlymai vadinami „primityviu masalu profsąjungoms“.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 31

TRIŠALEI NEPAVYKO SUSITARTI DĖL SEIMO DELEGUOTŲ DK PATAISŲ (papildyta)

»
Gegužės 30 d. įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje pirmu klausimu buvo pasiūlyta svarstyti tam tikras Darbo kodekso (DK) nuostatas, dėl kurių nepavyko susitarti praeitą savaitę. Po Darbo kodekso pataisų svarstymo Seime valdantieji socialinių partnerių paprašė dar pabandyti susitarti dėl kompensacijos už nekonkuravimą mokėjimo darbo santykių metu, maksimaliojo darbo laiko reikalavimo, dėl darbuotojų atstovavimą darbdavio lygmeniu įgyvendinančių asmenų garantijų ir apsaugos nuo diskriminacijos bei dėl streikuotojų padėties ir garantijų.

Tačiau aklavietę socialiniai partneriai priėjo jau svarstydami kompensacijos už nekonkuravimą klausimą. Profesinių sąjugų atstovai nenusileido darbdavių, Vyriausybės ir socialinio modelio rengėjų vadovo prof. Tomo Davulio spaudimui atsisakyti 40 proc. darbuotojų darbo užmokesčio kompensacijos dėl nekonkuravimo darbo santykių metu.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 30

NEABEJOJAMA, KAD DK "PREMJERA" LIEPOS 1 D. ĮVYKS

»
Gegužės 30 d. Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso pataisoms, dėl kurių praeitą savaitę rastas kompromisas Trišalėje taryboje. Kitos pataisos, dėl kurių socialiniai partneriai nesutarė, Seimo nario Tomo Tomilino siūlymu turėtų vėl keliauti į Trišalę tarybą su prašymu vis dėlto rasti kompromisą.

Seime jau niekas neabejoja, jog naujasis Darbo kodeksas pradės galioti liepos 1 d. Todėl dar viena likusi stadija – priėmimas – turės įvykti šioje Seimo sesijoje. Iki tol socialinių partnerių bus prašoma susitarti dėl kompensacijos už nekonkuravimą mokėjimo darbo santykių metu, maksimaliojo darbo laiko reikalavimo, dėl darbuotojų atstovavimą darbdavio lygmeniu įgyvendinančių asmenų garantijų ir apsaugos nuo diskriminacijos bei dėl streikuotojų padėties ir garantijų.

Trišalės tarybos posėdis numatytas jau šiandien, tačiau kol kas darbotvarkėje DK klausimas neįtrauktas. Tikėtina, kad bus prašoma apsvarstyti ginčytinus punktus skubos tvarka.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 30

PROFSĄJUNGŲ MOTERIMS RŪPI IR GIMTOJI KALBA

»
Alytaus apskrities profesinė sąjunga kasmet po renginį skiria profsąjungų moterims, paprastai derindama pramoginę ir dalykinę bei šviečiamąją tokių susibūrimų tematiką. Renginiai vyksta su koncertu, paskaitomis moterims.

O šių metų gegužės mėnesį įvykusiam renginiui buvo parinkta humanitarinė tema  - “Moteris ir poezija”. Dalyvavo 45 moterys ir penki poetai, skambėjo dainos dzūkų tarme.

Tačiau eilėraščiais, dainomis bei pokalbiu apie poezijos grožį bei reikšmingumą  neapsiribota. “Renginys buvo skirtas poezijai ir gimtajai kalbai populiarinti, tautiniam identitetui stiprinti ir dzūkų tarmei puoselėti,”- patikslina profsąjungos pirmininkė Danutė Bačinskienė.

Vieros Dvilinskienės nuotr.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 05 29

PANEVĖŽIO GLOBOS NAMUOSE – ĮSPĖJAMASIS STREIKAS (papildyta)

»
Gegužės 26 d. Panevėžio socialinės globos namuose įvyko įspėjamasis streikas, o jo metu miesto Laisvės aikštėje – mitingas. Kaip portalui lprofsajungos.lt sakė Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos, kurios sudėtyje yra globos namų darbuotojų organizacija, pirmininkas Arvydas Dambrauskas, akcija praėjusi triukšmingai ir sulaukė palaikymo – streikuojantiesiems paramos išreikšti atvyko LPS „Solidarumas“, Kultūros darbuotojų profsąjungos atstovai, praeiviai taip pat palankiai priėmė protestuojančiuosius.

Su elementarios pagarbos darbuotojams, teisingų atlyginimų ir pamatuoto darbo krūvio reikalaujančiais žmonėmis susitikti atvyko Panevėžio vicemeras Petras Luomanas, savivaldybės administracijos atstovai. Pirmadienį, gegužės 29 d., numatytas derybinis susitikimas savivaldybėje dėl streiko reikalavimų patenkinimo, o darbuotojai savo ruožtu balsuoja dėl neterminuoto streiko. Jis įvyktų, jeigu derybos neduotų rezultatų.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 26

AUGINAMAS TRIŠALĖS TARYBOS SVORIS

»
Gegužės 23 d. įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo svarstomi Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pateikti siūlymai naujajam Darbo kodeksui (DK). To išvakarėse paprašė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, nes „SRDK pakeitė punktus, dėl kurių Trišalė taryba nėra pateikusi pozicijos arba jiems nepritaria“. Todėl antradienį numatytas DK svarstymas Seimo plenariniame posėdyje iš darbotvarkės buvo išimtas.

Kadangi Trišalei tarybai pavyko per vieną dieną peržiūrėti teiktas pataisas, tikimasi, jog DK klausimas bus įtrauktas į ketvirtadienio plenarinio posėdžio darbotvarkę.

Tuo tarpu Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija džiaugiasi, jog pasistūmėta „skandinaviškojo modelio link“ ir Parlamente jau užregistravo Darbo kodekso pataisas „pagal antradienį Trišalės tarybos pasiektą kompromisą“. Tiesa, kompromisas rastas ne visais klausimas, todėl punktų, dėl kurių nesutarta, siūloma nekeisti, t. y. palikti taip, kaip šiuo metu yra atidėtame Darbo kodekse.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 24

„SANDRAUGA“ BELAUKIANT DK: KAM MOKĖTI, JEI GALIMA APGAUTI?

»
„Nuo garaže registruotos, statybininkus verbuojančios kontoros iki valstybinių įmonių – rodos, niekas Lietuvoje nė nesirengia geruoju mokėti atlyginimų. Dar baisiau, kai tiesioginis apvaginėjimas įtvirtinamas darbo tvarkos taisyklėse, kaip yra Kauno butų ūkyje“, - praneša Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“.

Ji dalijasi karčia patirtimi, kai tenka ginti pažeidinėjamas elementariausias darbuotojų teises, ir retoriškai klausia, kam naudingas naujasis Darbo kodeksas, kuris „sunaikins profsąjungas“ ir „įbaudžiavins darbuotojus“.

Visas „Sandraugos“ komentaras – paspaudus antraštę


2017 05 22

PROFSĄJUNGOS STABDO DERYBAS DĖL ŠAKOS KOLEKTYVINĖS

»
Švietimo profesinės sąjungos praneša, jog laikinai stabdomos derybos dėl švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties. Gegužės 18 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) įvykusiame posėdyje, kuriame dalyvavo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, ministerijos kancleris Tomas Daukantas ir finansų viceministras Darius Sadeckas, paaiškėjo, jog darbdavio pusė nenorinti prisiimti įsipareigojimų, reikalaujančių papildomų lėšų šiais ir kitais metais. Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) informuoja, jog pirmininkas Eeugenijus Jesinas pasiūlė laikinai sustabdyti derybas, „kol ŠMM nepateiks bent preliminaraus švietimo biudžeto ir finansinių galimybių, kas susiję su kolektyvinės sutarties nuostatų įgyvendinimu“.

Tuo tarpu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) savo Facebook paskyroje komentuoja: „Vos ne panacėja turėjusi tapti šakos kolektyvinė sutartis virsta vaiduokliu“.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 19

INFORMACIJOS APIE CETA TUŠTUMĄ UŽPILDYS KONFERENCIJA

»
Gegužės 18 d., 10 val., Vilniuje, J.Jasinskio g. 15 (Vilniaus kolegija, Aula 222), prasidės tarptautinė konferencija „Viešasis interesas ir laisvoji prekyba: CETA, TTIP ir europinių standartų likimas“. Žinomi tarptautinių organizacijų ekspertai į Vilnių atvyksta pasidalinti žiniomis ir įžvalgomis apie itin prieštaringai vertinamą ES ir Kanados išsamųjį susitarimą CETA (liet. IEPS — išsamus ekonomikos ir prekybos susitarimas), kuris netrukus pasieks LR Seimą.

O gegužės 16 d. ES Teisingumo Teismas paskelbė ilgai lauktą nuomonę dėl ES prekybos susitarimų, kurioje išaiškino, kad prekybos susitarimų „negalima sudaryti nedalyvaujant valstybėms narėms“. Tai nemaloni žinia Briuseliui — Vilniaus konferencijos dalyviai aptars šią Europos pilietiniams judėjimams labai svarbią naujieną.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 17

DISKUSIJA APIE SOCIALINĮ DIALOGĄ: MISIJA ĮMANOMA?

»
Praėjusį trečiadienį, gegužės 10 d., Europos informacijos biure Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas surengė diskusiją dėl Darbo kodekso bei su juo susijusio socialinio dialogo iniciatyvos.

Joje dalyvavo politikai, profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų, valstybės įstaigų ir akademinės bendruomenės atstovai bei Anne Grimsrud ir Jan-Tore Strandaas iš didžiausios Norvegijos viešojo sektoriaus profesinės sąjungos „Fagforbundet“.

Buvo aptariamas Trišalio susitarimo dėl algų kėlimo ir darbo santykių reformos įgyvendinimo projektas.

Dauguma kalbėjusiųjų pabrėžė svarbiausius sėkmingo dialogo komponentus – pasitikėjimą ir pagarbą. Vis dėlto kalbant jau apie konkretų susitarimą socialinių partnerių vizijos išsiskyrė.

Toliau – paspaudus antraštę


2017 05 15

PIRMASIS GEGUŽĖS DEŠIMTADIENIS PROFSĄJUNGŲ TINKLALAPIUOSE

»
Gegužės menesį profesinės sąjungos dar tebegyvena rūpesčiu dėl būsimojo Darbo kodekso, - ši opi tema pagrindiniu motyvu nuskamba kone visuose renginiuose, straipsniuose, diskusijose.


Neišsisprendė ir miškininkus jaudinanti urėdijų reformos problema, todėl jų profesinė sąjunga rengiasi streikui.

Viltingai atsiduso ugniagesiai-gelbėtojai, įtartinai skubiai į pensiją išėjus ilgamečiamui ir profesinių sąjungų kritikuotam žinybos viršininkui.


O švietimo profesinės sąjungos įtemptai derasi dėl etatinio darbo apmokėjimo, šakinės kolektyvinės sutarties...

Gegužės 10 d. Seime įvyko eilinė diskusija dėl Darbo kodekso... LPS „Solidarumas“nuotr.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 05 11

PROFSĄJUNGŲ JUNGIMOSI PROCESAI VYKSTA GANA SKLANDŽIAI

»
Kaip jau rašėme, dvi AB „Achema“ veikiančios profesinės sąjungos pradėjo jungimosi procesus.

AB „Achema“ darbininkų sąjunga neeilinėje konferencijoje pritarė jos reorganizavimui prijungiant prie Achemos darbuotojų profesinės sąjungos (įeina į Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos sudėtį).

Dar anksčiau – vasarį – iš darbininkų sąjungos pirmininko posto pasitraukus Egidijui Budnikui, vadovauti organizacijai laikinai pavesta Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovei Birutei Daškevičienei. Neeilinėje konferencijoje balandžio mėnesį ji buvo išrinkta pirmininke ir pareigas eis iki reorganizacijos.

Šiuo metu pradedama rengtis dviejų profsąjungų susijungimo konferencijai.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 10

PO LIETUVĄ KELIAUJA ASOCIACIJA „LPSK JAUNIMAS”

»
Tomas Jakutavičius – Asociacijos „LPSK jaunimas“ pirmininkas, profsąjunginę karjerą pradėjęs Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijoje. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) jaunimo sekcijos vadovui – 24-eri, jis dirba AB „Eso“ energetikos sektoriuje.

Pastaruoju metu Tomas daug važinėja po Lietuvą, susitinka su jaunais žmonėmis ir skleidžia profsąjungų idėjas. Pasidomėjome, kokie jo įspūdžiai iš susitikimų, kuo gyvena jaunimas.

Susitikimas Utenos regioniniame profesinio mokymo centre

Interviu su T.Jakutavičiumi – paspaudus antraštę
2017 05 08

ATSTOVAUTI DARBUOTOJAMS – NELENGVAS KASDIENINIS DARBAS

»
AB "Utenos trikotažas" darbuotojų profesinė sąjunga - viena iš aktyviausių šalies darbuotojams atstovaujančių organizacijų, veikianti "tarptautinį socialinės atsakomybės standarto" sertifikatu disponuojančioje įmonėje. Čia tebegalioja prieš daugelį metų sudaryta kolektyvinė sutartis, kuri kasmet atnaujinama. Šiuo metu derybos dėl 2017-ųjų sutarties iš esmės sėkmingai baigtos. Vis dėlto galutiniam kolektyvinės užbaigtumui trukdo (trukdė ir praėjusiais metais) ilgai ir ,,nekokybiškai'' priiminėjamas, perdarinėjamas Darbo kodeksas, - pastebi profesinės sąjungos vadovė Vilija Bierontienė.

Pokalbyje su redakcija ilgametė "Utenos trikotažo" darbuotojų lyderė neslepia, jog ir "socialiai atsakingoje" bei pelningai dirbančioje įmonėje tinkamai atstovauti darbuotojams yra nelengvas kasdieninis darbas.

Uteniškių delegacija profesinių sąjungų mitinge Vilniuje

Interviu su V.Bierontiene - paspaudus antraštę


2017 05 04

MIŠKŲ REFORMA: IKI 100 € UŽ EKSPERTINĮ ĮVERTINIMĄ IR STREIKAS

»
Išnaudojus visas taikias priemones inicijuoti derybas su Aplinkos apsaugos ministerija dėl rengiamos miškų reformos, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijai (LMPF) neliko nieko kito, kaip tik pradėti teisines procedūras dėl streiko.

Kadangi į LMPF pateiktus reikalavimus buvo atsakyta tik formaliai, ši kreipėsi į Lietuvos trišalę tarybą, kaip numato Darbo kodeksas rengiant šakos streiką. Kadangi atsakymų nesulaukta ir iš jos, šiuo metu rengiamas raštas dėl taikinimo komisijos sudarymo, o streiką planuojama pradėti dar šį mėnesį.

Tuo tarpu Seime keliasdešimties parlamentarų prašymu pradėtos Miškų įstatymo pataisų projekto nepriklausomo ekspertinio įvertinimo paslaugos pirkimo procedūros. Seimo valdyba nustatė, jog už šį milžinišką darbą aukštą kvalifikaciją ir didelę patirtį turinčiam ekspertui ar jų grupei kanceliarija tegalės sumokėti... iki 100 eurų su PVM.

Toliu - paspaudus antraštę


2017 05 03

GEGUŽĖS 1-OSIOS SPAUDOS APŽVALGA

»
Šiemet Gegužės Pirmosios – Tarptautinės darbo dienos, panašu, niekas net neapsimeta minintis. Buvo metų, kad mes, kaip tinklalapio, informuojančio apie profsąjungų aktualijas, redaktoriai, turėdavome "logistikos" problemų, kad suspėtume į visus Gegužės 1-ajai skirtus renginius.

Tačiau tai netapo tradicija. Profesinės sąjungos, anksčiau rengusios įvairaus pobūdžio minėjimus (pikniką Rumšiškėse, eitynes, koncertus, konferencijas), vėliau mieliau šliejosi prie socdemų rengiamų eitynių, o paskui ir visai nustojo stengtis.
Šiemet šią tuščią erdvę užpildė bent jau nacionalinė Lietuvos žiniasklaida.
Nuotr. 2012 m. judėjimo „Okupuok Vilnių“ Gegužės 1-osios generalinė asamblėja.
Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 01

SEIMO NARYS PARAGINO PROFSĄJUNGAS STREIKUOTI

»
Balandžio 28 d. prie Vyriausybės būstinės, Vinco Kudirkos aikštėje, įvyko profesinių sąjungų akcija „Reikalaujame atlyginimų didinimo, sveikų ir saugių darbo vietų!“.

Valandą trukusią akciją pradėjo ir užbaigė žuvusiųjų darbe paminėjimas (balandžio 28 d. minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena), o kalbėjusieji profesinių sąjungų lyderiai minėjo žemas algas, vergiškas darbo sąlygas, skurdą, augančią nelygybę bei emigracijos mastus.

Valdžios atstovai, pasak organizatorių, žadėję ateiti pas mitinguojančius, taip ir nepasirodė. Tiesa, profsąjungų lyderiai vėliau buvo pakviesti į Vyriausybės priimamąjį.

O Seimo narys Naglis Puteikis, išreiškęs nuostabą, jog jis yra vienintelis politikas, atėjęs į akciją, paragino neberengti įtakos nedarančių mitingų, o pradėti nacionalinį streiką.


Įžanginės dalies video; fotogalerija

Toliau - paspaudus antraštę
2017 04 28

TRIŠALIO SUSITARIMO DĖL ATLYGINIMŲ KĖLIMO PROJEKTAS

»
Trišalėje taryboje suderintos atidėtojo Darbo kodekso nuostatos Seimui bus teikiamos svarstyti jau gegužės 2 d. Tuo tarpu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovai praeitą savaitę pristatė idėją, kad Darbo kodeksas būtų svarstomas tik pasirašius trišalį susitarimą dėl algų didinimo.

lprofsajungos.lt redakcijai pavyko gauti šio susitarimo projektą. Trišalio susitarimo pavadinimas - „Dėl atlyginimų kėlimo ir sklandaus darbo santykių liberalizavimo reformos įgyvendinimo“. Pasak iš vieno jo iniciatorių – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo Tomo Tomilino, šis dokumentas – tai susitarimas dėl paties proceso, koks trišalis dialogas turėtų būti ateityje.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 04 27

SUOMIJOS SLAUGYTOJŲ PROFSĄJUNGA - UŽ EUTANAZIJĄ

»
Buvusiems Suomijos parlamentarams inicijavus parašų rinkimą už eutanazijos legalizavimą, nacionalinis transliuotojas - TV kompanija Yle surengė slaugytojų profsąjungos narių (medicinos seserų ir "medicinos brolių") apklausą. Už tai, kad toks įstatymas būtų priimtas, pasisakė 64 proc. apklaustųjų. Prieš balsavo 22,5 proc. medikų.


Pusė apklaustųjų sutiktų asistuoti gydytojams, vykdančiams eutanaziją.

69 proc. slaugytojų profsąjungos narių pripažintų eutanaziją pateisinamą tuo atveju, kai nepagydomieji sugeba patys priimti šį lemtingą sprendimą.

Yle. fi nuotr.: šalies parlamento spikeriui įteikiama 50 tūkst. piliečių parašų, siūlančių priimti atitinkamą įstatymą

Išsamiau - paspaudus antraštę

2017 04 26

DK – JAU SEIME. PAGEIDAVIMAI IR SIŪLYMAI

»
Balandžio 24 d. Seime įregistruoti Darbo kodekso pataisų projektai, kuriuose įtvirtintos nuostatos, socialinių partnerių suderintos Trišalėje taryboje.


Valdantieji su Premjeru priešakyje laikosi pozicijos, jog jokie kiti pasiūlymai dėl DK Seime neturėtų būti svarstomi. Darbdavių atstovai to ir tikisi, tačiau tai netenkina profesinių sąjungų, net ir tų, kurios Trišalėje taryboje grojo pirmuoju smuiku. Kreipimesi į Seimą pastarosios reiškia viltį, kad parlamentarai „blaiviai suvoks ne tik surastų kompromisų, bet ir kitų, Trišalėje taryboje nesutartų, projektų svarbą darbuotojams“. Atnaujintoje Trišalėje taryboje vietos neradusieji apgailestauja dėl akivaizdaus balanso pakrypimo darbdavių pusėn ir taip pat laukia aktyvaus politikų įsitraukimo.

Tuo tarpu valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai pareiškė, jog Darbo kodekso svarstymas Seime – tik po trišalio susitarimo dėl algų didinimo.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 04 25

KAS ŽINOTINA APIE CETA, KURI ĮSIGALIOS JAU LIEPĄ

»
Lietuvos politikai ir valdininkai vengia kalbėti ir informuoti visuomenę apie tai, kad jau liepos mėnesį bus pradėtas laikinai taikyti Europos Sąjungos ir Kanados išsamusis ekonomikos ir prekybos susitarimas (IEPS, angl. CETA). Laikinai, nes jį dar turi ratifikuoti visų ES valstybių narių parlamentai, tarp jų ir Lietuvos Respublikos Seimas. Tačiau pakeisti šio susitarimo nebeįmanoma — galima tik atmesti: jeigu nors vienas parlamentas nepritars, CETA žlugs.

Prancūzijos Parlamento nariai iškart atidavė šį susitarimą šalies Konstituciniam Teismui — įvertinti, ar CETA atitinka Prancūzijos teisę. Tai rengiasi padaryti ir slovėnai, taip pat kitų valstybių politikai. Olandai ruošiasi referendumui dėl CETA. Tuo tarpu Lietuvoje — kapų tyla. Tiesa, CETA jau išniro Seimo pavasario sesijos darbotvarkėje, tačiau šis punktas dar neregistruotas.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 04 21

UTENOS PAREIGŪNAI SUKILO PRIEŠ SAVO VIRŠININKĄ

»
Balandžio 19 d. prie Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai surengė įspėjamąjį piketą. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) kaltina komisariato vadovybę viršijus įgaliojimus, galimai neskaidriai kėlus atlyginimus bei trukdžius profesinių sąjungų veiklai.


Nors komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas buvo informuotas apie protesto akciją, pareigūnai nei jo, nei atsakymų į keliamus klausimus nesulaukė.

Nuotr. iš Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos Facebook paskyros.

Išsamiau - paspaudus antraštę

2017 04 20

STREIKUS IR VĖL SUSTABDĖ TEISMAS

»
Vilniaus miesto apylinkės teismas balandžio 15 d. nutartimi iš dalies patenkino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) prašymą uždrausti įmonės profesinėms sąjungoms organizuoti ir vykdyti balandžio 19, 21 ir 24 dienomis numatytus įspėjamuosius streikus. Teismas 30 dienų atidėjo streikus ir įpareigojo šalis iki teismo pirmojo posėdžio suderinti veiksmų planą, siekiant užtikrinti minimalias ieškovo atliekamas funkcijas streiko metu.

Balandžio 18 d. UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga, Viešojo transporto nepriklausoma darbuotojų profesinė sąjunga ir Viešojo transporto vieninga profesinė sąjunga kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, kad būtų pradėtos intensyvios, konstruktyvios derybos su profesinėmis sąjungomis siekiant įgyvendinti keliamus reikalavimus. Jeigu bendras pozicijas pavyktų suderinti, streiko idėjos būtų atsisakyta.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 04 19

PO VELYKŲ – TRYS ĮSPĖJAMIEJI STREIKAI

»
Trys UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) profesinės sąjungos, vienijančios virš 1500 bendrovės darbuotojų, skelbia kitą savaitę pradėsiančios įspėjamuosius streikus. Profsąjungos reikalauja paskelbti VVT savivaldybės vykdyto vežėjų konkurso nugalėtoja, išsaugoti bendrovės darbo vietas ir socialines garantijas, nediskriminuoti VVT sudarant nesąžiningas sąlygas konkuruoti su privačiais vežėjais. Be to, iš savivaldybės reikalaujama įmonei grąžinti didžiulius įsiskolinimus, dėl kurių įmonė neįstengia tinkamai teikti kokybiškesnių paslaugų.

Balandžio 19 d. ketinama streikuoti nuo 04.30 val. iki 06.30 val., balandžio 21 d. - nuo 05.00 val. iki 07.00 val., balandžio 24 d.- nuo 06.00 val. iki 08.00 val.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 04 12

PROTESTAS, LYDIMAS PAVASARIO NUOTAIKOS (Vaizdo įrašas)

»
Pirmadienį, balandžio 10 d., pirmą Velykų atostogų dieną, aikštę prieš Švietimo ir mokslo ministeriją užplūdo mokinių minia, kur įvyko įžanginė "Viešos konsultacijos" "Ar ilgiau yra geriau?" dalis.


Prieš tūkstantinę minią su palyda išėjusi ministrė Jurgita Petrauskienė pradėjo vaikams ir pedagogams aiškinti, kad Lietuvos švietimas vertas dvejetuko, todėl reikią pailginti mokymosi laiką. Tačiau mitingo dalyviai į tai atsakė nepritariamu gaudesiu.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas paprašė neuždaryti vaikų "į termosą", netrumpinti jų vasaros. Švietimo krizės priežasčių kalbėtojas parekomendavo ieškoti pačios ministerijos vadovavimo stiliuje bei metoduose. A.Navickas čia pat pasiūlė susirinkusiems pabalsuoti, ar jie sutinka, kad mokslo metai būtų pailginti. Miniai audringai pabalsavus "prieš" nužygiavo į Vinco Kudirkos aikštę, kur renginys buvo tęsiamas.
Protesto akcijos organizatoriai - LŠDPS, Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris.

Vaizdo įrašas


Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 04 11
6
Lapkritį gavome
229,88 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai