2018 m. gruodžio 18 d. antradienis - 16:52
   

KAČINSKIUI Į PEDAGOGŲ NUOMONĘ NUSISPJAUT

»
Rugsėjo 4 d. su šūkiu "Mokykla - mūsų!" ("Szkoła jest nasza") įvyko nacionalinė Lenkijos mokytojų protesto akcija. Manifestacijos, eisenos, mitingai buvo surengti Lodzėje, Krokuvoje, Poznanėje ir kituose stambiuose miestuose. Varšuvoje, prie švietimo ministerijos būstinės, protestavo per tūkstantį pedagogų ir mokinių tėvų.

2017 09 06

ŽINIŲ DIENA SU NESUSIKALBĖJIMO IR GEDULO ŽENKLAIS

»
Artėjant naujųjų mokslo metų pradžiai diskusijų kaip niekada daug apie švietimą, iš kurio, paklausius valdžios atstovų, liko beveik tik griuvėsiai. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė vardija daugybę sisteminių švietimo problemų, o premjeras Saulius Skvernelis dar anksčiau užsiminė, kad atlyginimų mokytojams net neverta kelti, nes prasti mokinių rezultatai.
Kaip jau buvo skelbta, rugpjūčio 30 d. ministrė „aptarti ateinančių mokslo metų bendrus profesinių sąjungų ir Švietimo ir mokslo ministerijos darbus bei aktualius klausimus“ sukvietė švietimo profesinių sąjungų atstovus. 
2017 09 01

RUGPJŪČIO KRONIKA (PAPILDYTA)

»
Baigiasi vasara. Ką vasaros mėnesiais veikė profesinės sąjungos, jų aktyvas?
Nors, "Baltijos tyrimų" duomenimis, vasaros viduryje visuomenės nuomonė apie darbuotojų atstoves pablogėjo (liepos mėn, "Baltijos tyrimų" surengtoje apklausoje jomis pasitikėjo tik 41 proc.), tačiau, peržvelgę profsąjungų tinklalapius, matome, kad jų veikla toli gražu nenutrūko.
Vyko tradiciniai seminarai, mokymai. Vasaros sąlygomis šie renginiai dažniausiai buvo rengiami  poilsiavietėse ir derinami su poilsiu, sportu, pramogomis. Ir toliau buvo susitikinėjama, deramasi su darbdaviais ir valdžios atstovais.
2017 08 31

PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS

»
Rugpjūčio 11-13 dienomis poilsio bazėje „Rūta“, prie Bebrusų ežero, įvyko 14-asis Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) įmonių specialistų meistriškumo konkursas. Dalyvavo 9 komandos iš energetikos bei chemijos pramonės įmonių.
Renginio tikslas - paskatinti įmonių darbuotojus dirbti ir veikti komandoje bei įgyti komandinio darbo įgūdžių.
2017 08 17

NAUJASIS DK PAKOREGUOTAS DARBUOTOJŲ NAUDAI

»
Liepos pabaigoje įvykusiame Naftininkų profesinės sąjungos tarybos posėdyje, dalyvaujant AB "ORLEN Lietuva" administracijos atstovams, buvo svarstomas klausimas dėl vidutinio darbo užmokesčio paskaičiavimo nuo šių metų liepos 1 dieną įsigaliojus naujajam Lietuvos Respublikos darbo kodeksui (DK).
Apibendrinant anksčiau vykusias derybas susitarta pasirašyti protokolą, kuris darbuotojų naudai "pakoreguos" DK. 
2017 08 01

VALSTYBĖS ĮMONĖ NENORĖJO ATSISKAITYTI SU DARBUOTOJAIS GERUOJU

»
Valstybinės įmonės „Automagistralė“ darbuotojų karas su administracija dėl neišmokėtų atlyginimų už darbą viršvalandžiais, naktimis ir švenčių dienomis, rodos, eina į pabaigą. Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovaujami darbuotojai jau keletą mėnesių kovoja su administracija, per tą laiką buvo atleistas ir ilgametis įmonės direktorius Vladislovas Molis. Valstybės valdoma įmonė, „Sandraugos“ duomenimis, skolinga daugiau nei trečdaliui savo darbuotojų.
2017 07 28

VAIRUOJAMS NEBEREIKS MIEGOTI AUTOMOBILIŲ KABINOSE

»
Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ informuoja, kad pasirašyta pirmoji Lietuvoje kolektyvinė sutartis krovinių autotransporto įmonėje: ją liepos 18 d. pasirašė Krovininio autotransporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Kondrackis ir UAB „Ogun“ direktorius Andrejus Perje.

2017 07 26

VYRIAUSYBĖS KANCELIARIJOS PROFSĄJUNGA: IŠSIKOVOJOME NEMAŽAI

»
Kaip žinoma, liepą pasikeitė Vyriausybės kanceliarijos struktūra, pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, po pertvarkos įstaigoje etatų skaičius sumažėjo šeštadaliu, t. y. nuo 210 iki 179. Kai šiemet vasario pabaigoje buvo paviešinta, kaip ir kada bus įvykdyta kanceliarijos struktūrinė reforma, savo teisėms ginti darbuotojai įsteigė profesinę sąjungą.
Pakalbinome Vyriausybės kanceliarijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkę Audronę Zdanevičienę.
2017 07 25

AR LEMTA IŠLIKTI PROFESINĖMS SĄJUNGOMS?

»
Liepos 1 d. įsigaliojusio Darbo kodekso 169 str. yra įtvirtinta nuostata, jog kai įmonėje yra daugiau nei 20 darbuotojų ir veikianti profesinė sąjunga, kurios narių skaičius sudaro mažiau nei 1/3 visų darbuotojų, darbdavio iniciatyva turi būti steigiama darbo taryba.
Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) tinklalapyje paskelbtas interviu su LPPSF pirmininko pavaduotoja teisininke Dalia Jakutaviče, kuri mano, jog profesinės sąjungos atlaikė karus, įvairius politinius perversmus, ekonomines ir socialines krizes, todėl išliks ir dabar.
2017 07 24

SAUJA NAUJŲ INICIATYVŲ – PER DVI DIENAS

»
Liepos 15-16 dienomis į edukacinę vasaros stovyklą Šventojoje rinkosi asociacijos „LPSK Jaunimas“ nariai. Antrus metus vykusio renginio tikslas – geriau susipažinti su profesinių sąjungų vaidmeniu ir veikla, giliau suprasti dabartinę profesinių sąjungų situaciją, toliau telkti bei stiprinti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) bendruomenę.
Pasak asociacijos "LPSK  Jaunimas" išplatintos informacijos, to siekta per stovyklos dienomis vykusias aktualias paskaitas, diskusijas, "kūrybines dirbtuves" bei kitas bendras veiklas. Stovykloje dalyvavo ir savo profsąjungų veiklos patirtimi dalinosi kolegos iš Estijos.
2017 07 19

PERĖJIMAS Į NAUJĄ DARBO SANTYKIŲ REGLAMENTAVIMĄ

»
Liepos 1 d. įsigaliojo naujasis Darbo kodeksas (DK), kuris tiek darbuotojams, tiek darbdaviams kol kas kelia daugiau klausimų negu atsakymų. Pasiteiravome didžiausių gamybinio sektoriaus profesinių sąjungų Lietuvoje vadovų, kaip vyksta perėjimas prie naujojo darbo santykių reglamentavimo.
Rūpesčiais pasidalino Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė, Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė, AB „Utenos trikotažas“ profesinės sąjungos pirmininkė Vilija Berontienė ir AB „Švyturys“ profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas.

2017 07 18

MAŽEIKIŠKIŲ IR RADVILIŠKIEČIŲ SUSITIKIMAS

»
Vasara yra tas metas, kai galime susitinkama su draugais, kolegomis pasidalinti savo patirtimi, rūpesčiais ir pasiekimais. Birželio paskutinę dieną tuo tikslu Mažeikiuose lankėsi Radviliškio profesinių sąjungų centro narių delegacija.

2017 07 14

NAUJASIS DK: DARBO TARYBOS IR PROFESINĖS SĄJUNGOS

»
Lietuvos slaugos specialistų organizacija (LSSO) atkreipia dėmesį į tai, kad įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui (DK) darbdavys turi inicijuoti darbo tarybų steigimą tose įstaigose, kuriose nėra profesinių sąjungų arba jų narių skaičius nevienija trečdalio darbuotojų. Šia informacija dalijamasi Facebook paskyroje „Lietuvos slaugytojų balsas“.
2017 07 13

MIŠKININKŲ FEDERACIJA IR TOLIAU GINS DARBUOTOJŲ TEISES

»
Birželio 11 d. Seimas priėmė Miškų įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta įstatyme atsisakyti konkretaus miškų urėdijų skaičiaus nustatymo, taip pat – sudaryti sąlygas likviduoti Generalinę miškų urėdiją prie Aplinkos ministerijos. Prie Vyriausybės teiktų pataisų, kuriomis siekiama šiuo metu veikiančias 42 miškų urėdijas sujungti į vieną valstybinę įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“, turinčią 25 regioninius padalinius, planuojama grįžti Seimo rudens sesijoje.
Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė tai nevertina kaip pralaimėjimo.
2017 07 12

NAUJASIS DK: DARBO SUTARTIES NUTRAUKIMAS

»
Nuo liepos 1 d. įsigaliojęs naujasis Darbo kodeksas kelia darbuotojams daug klausimų, tuo tarpu darbdaviai sąmoningai ar ne savo darbuotojus klaidina, žinoma, ne pastarųjų naudai. Štai prieš valstybinę šventę liepos 6 d. kai kurie darbuotojai gavo informaciją, jog prieššventinis darbo dienos sutrumpinimas viena valanda atšaukiamas. Tačiau tai – ne tiesa, minėta nuostata yra išlikusi.
2017 07 10

PIRMAS LATVIJOS ISTORIJOJE ŠEIMOS GYDYTOJŲ STREIKAS

»
Latvijoje vyksta šeimos gydytojų streikas, kuris prasidėjo pirmadienį, jame dalyvauja apie 650 medikų "iš visos Latvijos". Šeimos gydytojų asociacija (Ģimenes ārstu asociācija) skelbia, kad streikas - neterminuotas: tęsis tol, kol nebus įvykdyti visi reikalavimai, tarp kurių - 30-čia procentų padidinti šeimos gydytojų institucijos praktikos finansavimą, atidėti privalomo e-sveikata sistemos (receptai ir nedarbingumo pažymos - per internetą) taikymo terminą ir sustabdyti planus suplakti keletą šeimos gydytojų praktikų į vieną sistemą.

2017 07 05

VALDANTIEJI NESUSTABDOMI, GALIMAS NETERMINUOTAS STREIKAS

»
Forsuodamas Miškų įstatymo pataisų priėmimą Seimas šiandien priėmė sprendimą dar kartą pratęsti pavasario sesiją. Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) deda daug pastangų, kad pasirengimas valstybinių miškų valdymo reformai vyktų skaidriai ir demokratiškai, „kad įvykdžius reformą, didžiausią naudą pajustų valstybė ir jos piliečiai, o ne keletas medienos perdirbimo verslu suinteresuotų asmenų“, - teigiama šiandien išplatintame LMPF pranešime.
2017 07 04

PROFSĄJUNGŲ ĮVAIZDIS IŠLIEKA STABILUS

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2017 m. gegužės 25 - birželio 7 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 45 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 41 proc. teigė jomis nepasitikį. Vasario 17-27 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 42 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 43 proc. teigė jomis nepasitikį.
2017 07 03

SIEKIAMA DARBO GINČUOSE APSAUGOTI DARBUOTOJUS

»
Birželio 29 d. Seime įregistruoti dar trys įstatymų projektai, kuriais siekiama padidinti profesinių sąjungų galias. Gegužės pabaigoje tuo pačiu tikslu buvo įregistruoti Gyventojų pajamų mokesčio, Valstybinės darbo inspekcijos bei Profesinių sąjungų įstatymų projektai.
Šį kartą siūloma keisti Administracinių bylų teisenos įstatymą ir Administracinių nusižengimų bei Civilinio proceso kodeksus.

2017 06 30

PRIEŠ MIŠKININKŲ STREIKĄ – DIDŽIULIS MITINGAS (PAPILDYTA BIRŽELIO 29 D.)

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) informuoja, kad birželio 29 d. rengia didžiausią mitingą šalies profesinių sąjungų istorijoje. Planuojama, kad jame dalyvaus virš 2 tūkst. žmonių.
Nepaisant ekstremalių oro sąlygų, protesto akcija įvyko "visu formatu": kaip ir tikėtasi, joje dalyvavo apie 2 tūkstančius miškininkų (vaizdo įrašas - iš piketo prie Prezidentūros).
2017 06 28

KAD KRIZĖS NEUŽKLUPTŲ NEPASIRENGUSIŲ

»
"Informavimas ir dalyvavimas sprendžiant naftos pramonės krizės pasekmes“ - tokiame projekte dalyvauja Naftininkų profesinė sąjunga, - pranešama leidinyje "Profsąjungų žinios". Šiam  metus truksiančiam tarptautinio masto  projektui naftininkai gavo finansavimą iš ES fondų. Birželio 13 d. Varšuvoje jau įvyko projekto dalyvių atstovų iš Lietuvos, Lenkijos, Serbijos, Ispanijos, Kroatijos, Rumunijos susitikimas.
2017 06 26

ISTORINIS ĮVYKIS – SUSIJUNGĖ DVI PROFSĄJUNGOS

»
Birželio 23 d. įvykusioje Achemos darbuotojų profesinės sąjungos neeilinėje rinkimų konferencijoje, ne vieno joje kalbėjusiojo pavadinta istorine, susijungė dvi AB „Achema“ profesinės sąjungos. AB „Achema“ darbininkų sąjungai įsiliejus į Achemos darbuotojų profsąjungą, ši dabar vienija beveik 900 bendrovės darbuotojų.

2017 06 23

MIŠKININKAI REFORMOS BULDOZERĮ BANDYS STABDYTI STREIKU

»
Birželio 21 d. prie Seimo protestavę miškininkai lyg ir sulaukė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio patikinimų, jog miškų ūkio reformos svarstymai dėl procedūrinių dalykų vilkinimo persikels į Seimo rudens sesiją. Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė išreiškė pageidavimą daryti pertrauką ir pradėti derybas dėl reformos su socialiniais partneriais. Tačiau vėliau žurnalistams Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Kęstutis Mažeika pažadėjo dėti visas pastangas, kad miškų urėdijų reforma startuotų nuo 2018 m.
2017 06 22

MINIMALI ALGA KOL KAS NEBUS KELIAMA

»
Birželio 20 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje buvo svarstytas minimalios mėnesio algos (MMA) kėlimo klausimas. Darbo grupė prie Trišalės tarybos dėl darbo užmokesčio politikos klausimų, išnagrinėjusi ekonominis rodiklius, konstatavo, jog yra prielaidų didinti MMA, nesutarta tik nuo kada tai galima būtų daryti. Profesinės sąjungos siūlo MMA kelti iki 500 eurų (dabar – 380 eurų).

2017 06 22

TREČIADIENĮ, BIRŽELIO 21, - MIŠKININKŲ PROTESTAI (ATNAUJINTA 08.21)

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) informuoja, kad rytoj (birželio 21 d.), posėdžiaujant LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetui,  miškų urėdijų profesinės sąjungos protestuos (srengs piketų) prieš skubotą ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą.
Trečiadienį, birželio 21, piketas įvyko (Vaizdo įrašas)  ir pavyko: Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis piketuotojams pranešė, kad miškų reformos klausimas nukeliamas į Seimo rudens sesiją.
2017 06 20

SVEIKATOS SISTEMOS ĮSTAIGOSE GALIOS ŠAKOS SUTARTIS (patikslinta)

»
Birželio 16 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) su penkiomis profesinėmis sąjungomis pasirašyta Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinė sutartis. „Galime pasidžiaugti, kad Sveikatos apsaugos ministerija buvo pirmoji, pasirašiusi tokią sutartį su savo profesine bendruomene, nes medicinos srityje dirbantiems darbuotojams turi būti gerinamos darbo sąlygos“, - SAM pranešime spaudai cituojamas ministras Aurelijus Veryga.
2017 06 19

BE TEISIŲ IR DARBE, IR GATVĖJE (reikalingas palaikymas)

»
Jau rašėme apie tai, kaip „Gyvenimas per brangus“ (GPB) solidarumo tinklas kovoja prieš neteisybę darbe. Šio tinklo nariai net kelis mėnesius protestavo prieš darbuotojams organizuotis neleidusį ir darbuotojo algą nuvogusį restoraną „Casa Della Pasta“. Prie jo buvo rengiami piketai, kol galiausiai dviem atleistiems darbuotojams buvo sumokėti priklausę atlyginimai.
Tačiau policija pradėjo tyrimą dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimų, neva proteste dalyvavo daugiau žmonių nei leidžiama rinktis be savivaldybės leidimo. „Kai reikalaujame teisių darbe, – mus išmeta į gatvę. Kai reikalaujame teisių gatvėje, – mus paduoda į teismą“, - konstatuoja DGB ir kviečia į visa tai atsakyti solidarumu.

2017 06 16

MINISTERIJA KVIEČIA STUDENTUS Į „ANTIPROTESTĄ“ (ATNAUJINTA)

»
Šiandien, 11-14 val., Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) Vilniuje rengia eitynes-protesto akciją prieš „aukštojo mokslo skurdinimą, neoliberalią socialinę politiką, antidemokratišką mokslo reformą“. Susirinkę prie Seimo protestuotojai Gedimino prospektu eis link Vyriausybės, kur numatytas mitingas.
(Protesto akcija įvyko, - ž. vaizdo įrašą).
2017 06 15

SMURTO IR REPRESIJŲ PRIEŠ DARBUOTOJUS DAUGĖJA

»
Šalių, kuriose darbuotojai patiria fizinį smurtą ir grasinimus, skaičius išaugo 10 proc. vos per vienerius metus, - konstatuojama kasmetinio Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) darbuotojų teisių tyrimo (Global Rights Index 2017) išvadose. Išpuoliai prieš profesinių sąjungų narius buvo užfiksuoti 59 pasaulio šalyse. Ataskaita rodo, kad pasaulinėje ekonomikoje įmonių interesai yra aukščiau už darbo žmonių interesus, o 60 proc. šalių ištisos kategorijos darbuotojų pakliūna į šešėlines zonas, kurių nereguliuoja darbo teisė. O 11-oje šalių pernai buvo nužudyti profesinių sąjungų atstovai.


2017 06 14

LATVIJOS ŠEIMOS GYDYTOJAI SKELBIA STREIKĄ

»
Latvijos šeimos gydytojai priėmė sprendimą (ir atitinkamai informavo valdžią bei trišalę tarybą), jog liepos 3 dieną pradeda neterminuotą streiką. Apie tai portalui Delfi.lv pranešė šeimos gydytojų asociacijos prezidentė Sarmīte Veide (nuotr.)


"Pastarųjų metų įvykiai liudija, jog Latvijos pacientų teisė gauti šeimos gydytojo pagalbą ir pačių gydytojų galimybės ją teikti artimiausiu metu grėsmingai menkės", - sakoma asociacijos pareiškime. Todėl gydydytojai reikalauja trejus metus po 30 proc. kasmet didinti šeimos gydytojų institucijos finansavimo fondą, nuo 2018 metų 45 proc. padidinti kitus tarifus. Taip pat reikalaujama kasmet po 30 proc. didinti ir medicinos seserų gydytojo padėjėjų atlyginimus.

Pasak asociacijos prezidentės Veide, šie reikalavimai sveikatos apsaugos ministerijai buvo įteikti kovo mėnesį, bet jie buvo atmesti.

Delfi.lv nuotr.

2017 06 13
5
Lapkritį gavome
229,88 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai