2018 m. birželio 22 d. penktadienis - 4:59

SIEKIAMA DARBO GINČUOSE APSAUGOTI DARBUOTOJUS

»
Birželio 29 d. Seime įregistruoti dar trys įstatymų projektai, kuriais siekiama padidinti profesinių sąjungų galias. Gegužės pabaigoje tuo pačiu tikslu buvo įregistruoti Gyventojų pajamų mokesčio, Valstybinės darbo inspekcijos bei Profesinių sąjungų įstatymų projektai.
Šį kartą siūloma keisti Administracinių bylų teisenos įstatymą ir Administracinių nusižengimų bei Civilinio proceso kodeksus.

2017 06 30

PRIEŠ MIŠKININKŲ STREIKĄ – DIDŽIULIS MITINGAS (PAPILDYTA BIRŽELIO 29 D.)

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) informuoja, kad birželio 29 d. rengia didžiausią mitingą šalies profesinių sąjungų istorijoje. Planuojama, kad jame dalyvaus virš 2 tūkst. žmonių.
Nepaisant ekstremalių oro sąlygų, protesto akcija įvyko "visu formatu": kaip ir tikėtasi, joje dalyvavo apie 2 tūkstančius miškininkų (vaizdo įrašas - iš piketo prie Prezidentūros).
2017 06 28

KAD KRIZĖS NEUŽKLUPTŲ NEPASIRENGUSIŲ

»
"Informavimas ir dalyvavimas sprendžiant naftos pramonės krizės pasekmes“ - tokiame projekte dalyvauja Naftininkų profesinė sąjunga, - pranešama leidinyje "Profsąjungų žinios". Šiam  metus truksiančiam tarptautinio masto  projektui naftininkai gavo finansavimą iš ES fondų. Birželio 13 d. Varšuvoje jau įvyko projekto dalyvių atstovų iš Lietuvos, Lenkijos, Serbijos, Ispanijos, Kroatijos, Rumunijos susitikimas.
2017 06 26

ISTORINIS ĮVYKIS – SUSIJUNGĖ DVI PROFSĄJUNGOS

»
Birželio 23 d. įvykusioje Achemos darbuotojų profesinės sąjungos neeilinėje rinkimų konferencijoje, ne vieno joje kalbėjusiojo pavadinta istorine, susijungė dvi AB „Achema“ profesinės sąjungos. AB „Achema“ darbininkų sąjungai įsiliejus į Achemos darbuotojų profsąjungą, ši dabar vienija beveik 900 bendrovės darbuotojų.

2017 06 23

MIŠKININKAI REFORMOS BULDOZERĮ BANDYS STABDYTI STREIKU

»
Birželio 21 d. prie Seimo protestavę miškininkai lyg ir sulaukė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio patikinimų, jog miškų ūkio reformos svarstymai dėl procedūrinių dalykų vilkinimo persikels į Seimo rudens sesiją. Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė išreiškė pageidavimą daryti pertrauką ir pradėti derybas dėl reformos su socialiniais partneriais. Tačiau vėliau žurnalistams Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Kęstutis Mažeika pažadėjo dėti visas pastangas, kad miškų urėdijų reforma startuotų nuo 2018 m.
2017 06 22

MINIMALI ALGA KOL KAS NEBUS KELIAMA

»
Birželio 20 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje buvo svarstytas minimalios mėnesio algos (MMA) kėlimo klausimas. Darbo grupė prie Trišalės tarybos dėl darbo užmokesčio politikos klausimų, išnagrinėjusi ekonominis rodiklius, konstatavo, jog yra prielaidų didinti MMA, nesutarta tik nuo kada tai galima būtų daryti. Profesinės sąjungos siūlo MMA kelti iki 500 eurų (dabar – 380 eurų).

2017 06 22

TREČIADIENĮ, BIRŽELIO 21, - MIŠKININKŲ PROTESTAI (ATNAUJINTA 08.21)

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) informuoja, kad rytoj (birželio 21 d.), posėdžiaujant LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetui,  miškų urėdijų profesinės sąjungos protestuos (srengs piketų) prieš skubotą ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą.
Trečiadienį, birželio 21, piketas įvyko (Vaizdo įrašas)  ir pavyko: Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis piketuotojams pranešė, kad miškų reformos klausimas nukeliamas į Seimo rudens sesiją.
2017 06 20

SVEIKATOS SISTEMOS ĮSTAIGOSE GALIOS ŠAKOS SUTARTIS (patikslinta)

»
Birželio 16 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) su penkiomis profesinėmis sąjungomis pasirašyta Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinė sutartis. „Galime pasidžiaugti, kad Sveikatos apsaugos ministerija buvo pirmoji, pasirašiusi tokią sutartį su savo profesine bendruomene, nes medicinos srityje dirbantiems darbuotojams turi būti gerinamos darbo sąlygos“, - SAM pranešime spaudai cituojamas ministras Aurelijus Veryga.
2017 06 19

BE TEISIŲ IR DARBE, IR GATVĖJE (reikalingas palaikymas)

»
Jau rašėme apie tai, kaip „Gyvenimas per brangus“ (GPB) solidarumo tinklas kovoja prieš neteisybę darbe. Šio tinklo nariai net kelis mėnesius protestavo prieš darbuotojams organizuotis neleidusį ir darbuotojo algą nuvogusį restoraną „Casa Della Pasta“. Prie jo buvo rengiami piketai, kol galiausiai dviem atleistiems darbuotojams buvo sumokėti priklausę atlyginimai.
Tačiau policija pradėjo tyrimą dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimų, neva proteste dalyvavo daugiau žmonių nei leidžiama rinktis be savivaldybės leidimo. „Kai reikalaujame teisių darbe, – mus išmeta į gatvę. Kai reikalaujame teisių gatvėje, – mus paduoda į teismą“, - konstatuoja DGB ir kviečia į visa tai atsakyti solidarumu.

2017 06 16

MINISTERIJA KVIEČIA STUDENTUS Į „ANTIPROTESTĄ“ (ATNAUJINTA)

»
Šiandien, 11-14 val., Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) Vilniuje rengia eitynes-protesto akciją prieš „aukštojo mokslo skurdinimą, neoliberalią socialinę politiką, antidemokratišką mokslo reformą“. Susirinkę prie Seimo protestuotojai Gedimino prospektu eis link Vyriausybės, kur numatytas mitingas.
(Protesto akcija įvyko, - ž. vaizdo įrašą).
2017 06 15

SMURTO IR REPRESIJŲ PRIEŠ DARBUOTOJUS DAUGĖJA

»
Šalių, kuriose darbuotojai patiria fizinį smurtą ir grasinimus, skaičius išaugo 10 proc. vos per vienerius metus, - konstatuojama kasmetinio Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) darbuotojų teisių tyrimo (Global Rights Index 2017) išvadose. Išpuoliai prieš profesinių sąjungų narius buvo užfiksuoti 59 pasaulio šalyse. Ataskaita rodo, kad pasaulinėje ekonomikoje įmonių interesai yra aukščiau už darbo žmonių interesus, o 60 proc. šalių ištisos kategorijos darbuotojų pakliūna į šešėlines zonas, kurių nereguliuoja darbo teisė. O 11-oje šalių pernai buvo nužudyti profesinių sąjungų atstovai.


2017 06 14

LATVIJOS ŠEIMOS GYDYTOJAI SKELBIA STREIKĄ

»
Latvijos šeimos gydytojai priėmė sprendimą (ir atitinkamai informavo valdžią bei trišalę tarybą), jog liepos 3 dieną pradeda neterminuotą streiką. Apie tai portalui Delfi.lv pranešė šeimos gydytojų asociacijos prezidentė Sarmīte Veide (nuotr.)


"Pastarųjų metų įvykiai liudija, jog Latvijos pacientų teisė gauti šeimos gydytojo pagalbą ir pačių gydytojų galimybės ją teikti artimiausiu metu grėsmingai menkės", - sakoma asociacijos pareiškime. Todėl gydydytojai reikalauja trejus metus po 30 proc. kasmet didinti šeimos gydytojų institucijos finansavimo fondą, nuo 2018 metų 45 proc. padidinti kitus tarifus. Taip pat reikalaujama kasmet po 30 proc. didinti ir medicinos seserų gydytojo padėjėjų atlyginimus.

Pasak asociacijos prezidentės Veide, šie reikalavimai sveikatos apsaugos ministerijai buvo įteikti kovo mėnesį, bet jie buvo atmesti.

Delfi.lv nuotr.

2017 06 13

ŠVIETIMO PROFSĄJUNGOS VASARĄ NEŽADA ILSĖTIS

»
Kol vyriausybėje dėliojamas valstybės biudžeto 2018 m. projektas, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos prabilo apie konfliktą su valdžios atstovais. Birželio 8 d. surengtoje viešoje spaudos konferencijoje prie Švietimo ir mokslo ministerijos penkių profsąjungų atstovai išreiškė nepasitenkinimą švietimo politika, kurios principai esą nesikeičia: reikalaujama kokybės, o investuoti į ją nežadama. Švietimo bendruomenę piktina tai, jog vykdančioji valdžia pedagogų atlyginimo didinimą sieja su radikaliu jų skaičiaus mažinimu. Jei nebūsią išgirsti, profsąjungų atstovai žada visuotinį mitingą birželio 28 d. prie Vyriausybės, kuriai bus įteikti reikalavimai.

O birželio 15 d., 11-14 val., Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) Vilniuje rengia „eitynes-protesto akciją prieš aukštojo mokslo skurdinimą, neoliberalią socialinę politiką, antidemokratišką mokslo reformą“.
2017 06 12

PAREIGŪNŲ SUSIVIENIJIMAS RINKS PIRMININKĄ (atnaujinta)

»
Birželio 9 d. Vilniuje įvyks Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) suvažiavimas, kuriame bus renkamas organizacijos pirmininkas (-ė). Dar vienai ketverių metų kadencijai siekia būti išrinktas dabartinis NPPSS vadovas Vladimir Banel, kiti kandidatai – Policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos valdybos narys Valentinas Kuročkinas.

Kandidatai į pirmininko postą savo galimybes išbandyti jau galėjo tiesioginiuose debatuose, kuriuos moderavo žurnalistas Aurimas Perednis.
Atnaujinta birželio 9 d.: NPPSS pirmininku perrinktas V. Banel.

2017 06 09

NUO LIEPOS 1 D. PRADĖS GALIOTI NAUJASIS DARBO KODEKSAS

»
Birželio 6 d. Seime užbaigtas pagrindinio Socialinio modelio dokumento – Darbo kodekso – priėmimo procesas. Už DK pataisas balsavo 84, prieš – 10 ir susilaikė 29 Semo nariai. Liepos 1 d. įsigaliosiantis dokumentas dar buvo pakoreguotas ir per paskutinę priėmimo stadiją.

Seime pritarta pasiūlymui dėl garantijų išplėtimo vykstant darbo ginčui didesniam darbuotojų atstovų ratui. Taip pat palaikymo sulaukė ir Rimanto Jono Dagio pasiūlymas papildyti 250 straipsnį punktais, kas draudžiama darbdaviui priėmus sprendimą dėl streiko.


Virš 30 praeitų metų lapkritį priimto Darbo kodekso straipsnių pakeitimų įstatymą dar turi pasirašyti Prezidentė.
2017 06 06

SEIME – DARBO KODEKSO PRIĖMIMAS

»
Prieš Seimo posėdį, kuriame bus priiminėjamos Darbo kodekso pataisos, dėl kurių sutarta Trišalėje taryboje, įvyko Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdis. Jame svarstytos Seimo Teisės deparmento pastabos bei Seimo narių Rimanto Jono Dagio ir Tomo Tomilino pasiūlymai.

Konservatorius R.J.Dagys registravo panašius pasiūlymus, kuriems nebuvo pritarta praeitą savaitę svarstant Darbo kodeksą Seime, tačiau komitete jie taip pat nerado pritarimo. Svarstant pasiūlymą dėl garantijų išplėtimo vykstant darbo ginčui didesniam darbuotojų atstovų ratui, buvo pritarta T. Tolmilino alternatyviniam pasiūlymui. Jis numato apsaugą ir profsąjungų valdymo organų nariams, tačiau nustato ir jų skaičių: nuo 3 iki 11, priklausomai nuo įmonės dydžio.

Seime Darbo kodekso pataisų priėmimas – nuo 12.00.
2017 06 06

KUO BLOGIAU - TUO GERIAU? (KOMENTARAS)

»
Darbo kodekso (DK) pataisos Seime bus priiminėjamos jau birželio 6 d. Plenarinio posėdžio darbotvarkėje šis klausimas numatytas pirmuoju ir, tikėtina, kliūčių nebus, kad ilgai gamintas, svarstytas, persvarstytas, atidėtas ir iš naujo derintas dokumentas pradės galioti nuo liepos 1 d.

Apibendrinant komentarus galima daryti išvadą, jog naujuoju produktu itin besidžiaugiančiųjų nėra nė vienoje pusėje. Tiek darbdavių, tiek darbuotojų atstovai jį vertina gana neigiamai. Pirmieji – dėl to, kad neva „sovietinį“ Darbo kodeksą pakeitęs dokumentas nelabai skiriasi nuo pirmtako, jis paseno dar neįsigaliojęs, nepakankamai liberalus ir pan. Antrieji tuo tarpu teigia, jog naujasis DK suvaržys profsąjungų teises, dar labiau didins darbuotojų išnaudojimą.

Tiesa, darbdaviai ragina jau daugiau nebeatidėti ir priimti „nors tokį“ Darbo kodeksą, o profesinės sąjungos „ruošiasi piketams, rimtiems ir, matyt, aštriems pokalbiams su Seimo frakcijų ir darbdavių atstovais“.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 06 05

SIŪLYMUS STIPRINTI PROFESINES SĄJUNGAS VADINA „MASALU“

»
Gegužės 30 d. Seime užregistruoti trijų įstatymų pakeitimų projektai, kuriais, anot Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos pranešimo, siekiama „žymiai sustiprinti Lietuvoje veikiančių profesinių sąjungų veiklos bazę“.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme siūloma nustatyti galimybę piliečiams iki 3 proc. sumokamo gyventojų pajamų mokesčio skirti pasirinktoms profesinėms sąjungoms; Valstybinei darbo inspekcijai – pavesti teikti nemokamą profesinę pagalbą profesinių sąjungų veiklai. Profesinių sąjungų įstatymo pataisomis siekiama pagerinti profsąjungų veiklos garantijų užtikrinimą ir jos narių interesų apsaugą.Tuo tarpu trečiadienį išplatintame Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pranešime spaudai šie  pasiūlymai vadinami „primityviu masalu profsąjungoms“.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 31

TRIŠALEI NEPAVYKO SUSITARTI DĖL SEIMO DELEGUOTŲ DK PATAISŲ (papildyta)

»
Gegužės 30 d. įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje pirmu klausimu buvo pasiūlyta svarstyti tam tikras Darbo kodekso (DK) nuostatas, dėl kurių nepavyko susitarti praeitą savaitę. Po Darbo kodekso pataisų svarstymo Seime valdantieji socialinių partnerių paprašė dar pabandyti susitarti dėl kompensacijos už nekonkuravimą mokėjimo darbo santykių metu, maksimaliojo darbo laiko reikalavimo, dėl darbuotojų atstovavimą darbdavio lygmeniu įgyvendinančių asmenų garantijų ir apsaugos nuo diskriminacijos bei dėl streikuotojų padėties ir garantijų.

Tačiau aklavietę socialiniai partneriai priėjo jau svarstydami kompensacijos už nekonkuravimą klausimą. Profesinių sąjugų atstovai nenusileido darbdavių, Vyriausybės ir socialinio modelio rengėjų vadovo prof. Tomo Davulio spaudimui atsisakyti 40 proc. darbuotojų darbo užmokesčio kompensacijos dėl nekonkuravimo darbo santykių metu.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 30

NEABEJOJAMA, KAD DK "PREMJERA" LIEPOS 1 D. ĮVYKS

»
Gegužės 30 d. Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso pataisoms, dėl kurių praeitą savaitę rastas kompromisas Trišalėje taryboje. Kitos pataisos, dėl kurių socialiniai partneriai nesutarė, Seimo nario Tomo Tomilino siūlymu turėtų vėl keliauti į Trišalę tarybą su prašymu vis dėlto rasti kompromisą.

Seime jau niekas neabejoja, jog naujasis Darbo kodeksas pradės galioti liepos 1 d. Todėl dar viena likusi stadija – priėmimas – turės įvykti šioje Seimo sesijoje. Iki tol socialinių partnerių bus prašoma susitarti dėl kompensacijos už nekonkuravimą mokėjimo darbo santykių metu, maksimaliojo darbo laiko reikalavimo, dėl darbuotojų atstovavimą darbdavio lygmeniu įgyvendinančių asmenų garantijų ir apsaugos nuo diskriminacijos bei dėl streikuotojų padėties ir garantijų.

Trišalės tarybos posėdis numatytas jau šiandien, tačiau kol kas darbotvarkėje DK klausimas neįtrauktas. Tikėtina, kad bus prašoma apsvarstyti ginčytinus punktus skubos tvarka.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 30

PROFSĄJUNGŲ MOTERIMS RŪPI IR GIMTOJI KALBA

»
Alytaus apskrities profesinė sąjunga kasmet po renginį skiria profsąjungų moterims, paprastai derindama pramoginę ir dalykinę bei šviečiamąją tokių susibūrimų tematiką. Renginiai vyksta su koncertu, paskaitomis moterims.

O šių metų gegužės mėnesį įvykusiam renginiui buvo parinkta humanitarinė tema  - “Moteris ir poezija”. Dalyvavo 45 moterys ir penki poetai, skambėjo dainos dzūkų tarme.

Tačiau eilėraščiais, dainomis bei pokalbiu apie poezijos grožį bei reikšmingumą  neapsiribota. “Renginys buvo skirtas poezijai ir gimtajai kalbai populiarinti, tautiniam identitetui stiprinti ir dzūkų tarmei puoselėti,”- patikslina profsąjungos pirmininkė Danutė Bačinskienė.

Vieros Dvilinskienės nuotr.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 05 29

PANEVĖŽIO GLOBOS NAMUOSE – ĮSPĖJAMASIS STREIKAS (papildyta)

»
Gegužės 26 d. Panevėžio socialinės globos namuose įvyko įspėjamasis streikas, o jo metu miesto Laisvės aikštėje – mitingas. Kaip portalui lprofsajungos.lt sakė Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos, kurios sudėtyje yra globos namų darbuotojų organizacija, pirmininkas Arvydas Dambrauskas, akcija praėjusi triukšmingai ir sulaukė palaikymo – streikuojantiesiems paramos išreikšti atvyko LPS „Solidarumas“, Kultūros darbuotojų profsąjungos atstovai, praeiviai taip pat palankiai priėmė protestuojančiuosius.

Su elementarios pagarbos darbuotojams, teisingų atlyginimų ir pamatuoto darbo krūvio reikalaujančiais žmonėmis susitikti atvyko Panevėžio vicemeras Petras Luomanas, savivaldybės administracijos atstovai. Pirmadienį, gegužės 29 d., numatytas derybinis susitikimas savivaldybėje dėl streiko reikalavimų patenkinimo, o darbuotojai savo ruožtu balsuoja dėl neterminuoto streiko. Jis įvyktų, jeigu derybos neduotų rezultatų.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 26

AUGINAMAS TRIŠALĖS TARYBOS SVORIS

»
Gegužės 23 d. įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje buvo svarstomi Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pateikti siūlymai naujajam Darbo kodeksui (DK). To išvakarėse paprašė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, nes „SRDK pakeitė punktus, dėl kurių Trišalė taryba nėra pateikusi pozicijos arba jiems nepritaria“. Todėl antradienį numatytas DK svarstymas Seimo plenariniame posėdyje iš darbotvarkės buvo išimtas.

Kadangi Trišalei tarybai pavyko per vieną dieną peržiūrėti teiktas pataisas, tikimasi, jog DK klausimas bus įtrauktas į ketvirtadienio plenarinio posėdžio darbotvarkę.

Tuo tarpu Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija džiaugiasi, jog pasistūmėta „skandinaviškojo modelio link“ ir Parlamente jau užregistravo Darbo kodekso pataisas „pagal antradienį Trišalės tarybos pasiektą kompromisą“. Tiesa, kompromisas rastas ne visais klausimas, todėl punktų, dėl kurių nesutarta, siūloma nekeisti, t. y. palikti taip, kaip šiuo metu yra atidėtame Darbo kodekse.


Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 24

„SANDRAUGA“ BELAUKIANT DK: KAM MOKĖTI, JEI GALIMA APGAUTI?

»
„Nuo garaže registruotos, statybininkus verbuojančios kontoros iki valstybinių įmonių – rodos, niekas Lietuvoje nė nesirengia geruoju mokėti atlyginimų. Dar baisiau, kai tiesioginis apvaginėjimas įtvirtinamas darbo tvarkos taisyklėse, kaip yra Kauno butų ūkyje“, - praneša Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“.

Ji dalijasi karčia patirtimi, kai tenka ginti pažeidinėjamas elementariausias darbuotojų teises, ir retoriškai klausia, kam naudingas naujasis Darbo kodeksas, kuris „sunaikins profsąjungas“ ir „įbaudžiavins darbuotojus“.

Visas „Sandraugos“ komentaras – paspaudus antraštę


2017 05 22

PROFSĄJUNGOS STABDO DERYBAS DĖL ŠAKOS KOLEKTYVINĖS

»
Švietimo profesinės sąjungos praneša, jog laikinai stabdomos derybos dėl švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties. Gegužės 18 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) įvykusiame posėdyje, kuriame dalyvavo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, ministerijos kancleris Tomas Daukantas ir finansų viceministras Darius Sadeckas, paaiškėjo, jog darbdavio pusė nenorinti prisiimti įsipareigojimų, reikalaujančių papildomų lėšų šiais ir kitais metais. Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) informuoja, jog pirmininkas Eeugenijus Jesinas pasiūlė laikinai sustabdyti derybas, „kol ŠMM nepateiks bent preliminaraus švietimo biudžeto ir finansinių galimybių, kas susiję su kolektyvinės sutarties nuostatų įgyvendinimu“.

Tuo tarpu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) savo Facebook paskyroje komentuoja: „Vos ne panacėja turėjusi tapti šakos kolektyvinė sutartis virsta vaiduokliu“.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 19

INFORMACIJOS APIE CETA TUŠTUMĄ UŽPILDYS KONFERENCIJA

»
Gegužės 18 d., 10 val., Vilniuje, J.Jasinskio g. 15 (Vilniaus kolegija, Aula 222), prasidės tarptautinė konferencija „Viešasis interesas ir laisvoji prekyba: CETA, TTIP ir europinių standartų likimas“. Žinomi tarptautinių organizacijų ekspertai į Vilnių atvyksta pasidalinti žiniomis ir įžvalgomis apie itin prieštaringai vertinamą ES ir Kanados išsamųjį susitarimą CETA (liet. IEPS — išsamus ekonomikos ir prekybos susitarimas), kuris netrukus pasieks LR Seimą.

O gegužės 16 d. ES Teisingumo Teismas paskelbė ilgai lauktą nuomonę dėl ES prekybos susitarimų, kurioje išaiškino, kad prekybos susitarimų „negalima sudaryti nedalyvaujant valstybėms narėms“. Tai nemaloni žinia Briuseliui — Vilniaus konferencijos dalyviai aptars šią Europos pilietiniams judėjimams labai svarbią naujieną.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 17

DISKUSIJA APIE SOCIALINĮ DIALOGĄ: MISIJA ĮMANOMA?

»
Praėjusį trečiadienį, gegužės 10 d., Europos informacijos biure Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas surengė diskusiją dėl Darbo kodekso bei su juo susijusio socialinio dialogo iniciatyvos.

Joje dalyvavo politikai, profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų, valstybės įstaigų ir akademinės bendruomenės atstovai bei Anne Grimsrud ir Jan-Tore Strandaas iš didžiausios Norvegijos viešojo sektoriaus profesinės sąjungos „Fagforbundet“.

Buvo aptariamas Trišalio susitarimo dėl algų kėlimo ir darbo santykių reformos įgyvendinimo projektas.

Dauguma kalbėjusiųjų pabrėžė svarbiausius sėkmingo dialogo komponentus – pasitikėjimą ir pagarbą. Vis dėlto kalbant jau apie konkretų susitarimą socialinių partnerių vizijos išsiskyrė.

Toliau – paspaudus antraštę


2017 05 15

PIRMASIS GEGUŽĖS DEŠIMTADIENIS PROFSĄJUNGŲ TINKLALAPIUOSE

»
Gegužės menesį profesinės sąjungos dar tebegyvena rūpesčiu dėl būsimojo Darbo kodekso, - ši opi tema pagrindiniu motyvu nuskamba kone visuose renginiuose, straipsniuose, diskusijose.


Neišsisprendė ir miškininkus jaudinanti urėdijų reformos problema, todėl jų profesinė sąjunga rengiasi streikui.

Viltingai atsiduso ugniagesiai-gelbėtojai, įtartinai skubiai į pensiją išėjus ilgamečiamui ir profesinių sąjungų kritikuotam žinybos viršininkui.


O švietimo profesinės sąjungos įtemptai derasi dėl etatinio darbo apmokėjimo, šakinės kolektyvinės sutarties...

Gegužės 10 d. Seime įvyko eilinė diskusija dėl Darbo kodekso... LPS „Solidarumas“nuotr.

Išsamiau – paspaudus antraštę


2017 05 11

PROFSĄJUNGŲ JUNGIMOSI PROCESAI VYKSTA GANA SKLANDŽIAI

»
Kaip jau rašėme, dvi AB „Achema“ veikiančios profesinės sąjungos pradėjo jungimosi procesus.

AB „Achema“ darbininkų sąjunga neeilinėje konferencijoje pritarė jos reorganizavimui prijungiant prie Achemos darbuotojų profesinės sąjungos (įeina į Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos sudėtį).

Dar anksčiau – vasarį – iš darbininkų sąjungos pirmininko posto pasitraukus Egidijui Budnikui, vadovauti organizacijai laikinai pavesta Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovei Birutei Daškevičienei. Neeilinėje konferencijoje balandžio mėnesį ji buvo išrinkta pirmininke ir pareigas eis iki reorganizacijos.

Šiuo metu pradedama rengtis dviejų profsąjungų susijungimo konferencijai.

Toliau - paspaudus antraštę


2017 05 10

PO LIETUVĄ KELIAUJA ASOCIACIJA „LPSK JAUNIMAS”

»
Tomas Jakutavičius – Asociacijos „LPSK jaunimas“ pirmininkas, profsąjunginę karjerą pradėjęs Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijoje. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) jaunimo sekcijos vadovui – 24-eri, jis dirba AB „Eso“ energetikos sektoriuje.

Pastaruoju metu Tomas daug važinėja po Lietuvą, susitinka su jaunais žmonėmis ir skleidžia profsąjungų idėjas. Pasidomėjome, kokie jo įspūdžiai iš susitikimų, kuo gyvena jaunimas.

Susitikimas Utenos regioniniame profesinio mokymo centre

Interviu su T.Jakutavičiumi – paspaudus antraštę
2017 05 08
5
Gegužį gavome
60 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai