2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 12:46
   

ŠIEMET MOTERŲ SOLIDARUMO EITYNIŲ TEMA - DARBAS

»
Šių metų Kovo 8-oji – Moterų solidarumo dieną – skiriama moterų darbui. Jau ketvirtą kartą ši diena yra minima susivienijus skirtingoms organizacijoms, profesinėms sąjungoms, nevyriausybinėms organizacijoms, įvairių sektorių darbuotojams.
Šiemet kovo 8 d., 12 val., rengiamos eitynės „Visos moterys dirba, bet ne visoms moka“ nuo Katedros aikštės iki Vyriausybės rūmų. 
2019 02 28

KVIETIMAS SOLIDARIZUOTIS SU LAIKINAISIAIS DARBUOTOJAIS!

»
Europos lyčių lygybės institutas (EIGE) yra Europos Sąjungos agentūra, kovojanti už lygybę, tačiau tai nereiškia, kad pati EIGE automatiškai sukuria lygiavertes darbo sąlygas savo darbuotojams. Vilniuje įsikūrusio Instituto darbuotojai buvo sudarę laikinojo darbo sutartis su „Manpower Lit“, viena iš laikinojo įdarbinimo paslaugas Lietuvoje teikiančių agentūrų.
Darbuotojams vidutiniškai buvo mokama dvigubai mažiau nei gautų šio pobūdžio darbams atlikti tiesiogiai įdarbinti darbuotojai. Nors darbo ginčų komisija priėmė darbuotojams palankų sprendimą, „Manpower Lit“ kartu su EIGE jį apskundė Vilniaus miesto apylinkės teismui.
Sprendimas šioje byloje bus skelbiamas vasario 13 d.
2019 02 12

PASIRAŠYTA „UTENOS TRIKOTAŽO“ KOLEKTYVINĖ SUTARTIS

»
Pastarosios derybos dėl "Utenos trikotažo" kolektyvinės sutarties truko ilgiau nei paprastai. Anot profesinės sąjungos pirmininkės Vilijos Bierontienės, naujovių yra.
"Nuo seno trikotažo gamybos, siuvimo įmonės negalėjo girtis dideliais atlyginimais. Todėl ir stengiamasi tai kompensuoti socialinėmis garantijomis, sudaryti geras darbo sąlygas, palankias moterims, auginančioms vaikus", - komentuoja Vilija BIerontienė.Publikuojame visą Vaivos Leišienės rengtą interviu leidiniui "Utenis".
2019 02 11

2009-ŲJŲ RIAUŠĖS PRIE SEIMO: ŽVILGSNIS ATGAL

»
Šiandien minime 2009 m. sausio 16 d. Vilniuje prie Seimo vykusių riaušių dešimtmetį. Tai pirmos ir kol kas vienintelės riaušės nepriklausomos Lietuvos istorijoje, galbūt todėl jos ir išlieka svarbiu simboliniu istoriniu įvykiu.
Kairysis naujienų portalas "Gyvenimas per brangus" ta proga publikuoja straipsnį, kuriame prisiminamos krizės bei riaušių priežastys, kaip 2009 m. sausio protestą prieš karpymo politiką nušvietė žiniasklaida, politikai ir kiti vieši asmenys, taip pat – kaip teisėsaugai sekėsi ieškoti atpirkimo ožių ir juos bausti.
2019 01 16

STABDOMAS ILGIAU NEI PENKIAS SAVAITES TRUKĘS STREIKAS

»
Gruodžio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) paskelbė stabdanti streiką, pradėtą lapkričio 12 d., ir paliekanti Švietimo ir mokslo ministerijos pastatą, kuriame grupė mokytojų buvo apsistojusi nuo lapkričio 28 d.
Publikuojame LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko viešą laišką.
2018 12 19

OKUPACINIS STREIKAS TĘSIS IR PO MITINGO

»
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) rengiamas pedagogų streikas greit persiris į ketvirtą savaitę. Tai bene ilgiausias streikas naujosios Lietuvos istorijoje. Be to, lapkričio 27 d. jis modifikavosi į okupacinį streiką, kai būrys mokytojų nuvyko į Švietimo ir mokslo ministeriją derėtis ir liko ten iki kol bus pasiektas susitarimas.
Streikuojančioji LŠDPS lapkričio 30 d., 15.30, prie Seimo rengia mitingą. Kaip portalui lprofsajungos.lt sakė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, po mitingo streikuojantys mokytojai žada grįžti į ministeriją ir ten laukti derybų pratęsimo.
2018 11 30

STREIKAS TĘSIASI, SPAUDIMĄ MINISTERIJA DARO IR TĖVAI

»
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) rengiamas mokytojų streikas greit persiris į antrą savaitę.„Nors Švietimo ir mokslo ministerija pripažino, kad padaryta klaidų ir pradėjo kalbėtis, bet jokių sprendimų, kaip išeiti iš dabartinės situacijos dar nėra“, - teigiama LŠDPS pranešime spaudai. Tuo tarpu prie streiko jungiasi vis daugiau ugdymo įstaigų. Jų šiuo metu jau yra per 105 (sąrašas).

2018 11 16

PRASIDEDA MOKYKLŲ STREIKAS: TRUKS MAŽIAUSIAI DVI SAVAITES

»
Lapkričio 12 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) pradeda neterminuotą streiką. Streike dalyvaujantys mokytojai neves pamokų, jiems nereikia eiti į darbą.
Pirmąją dieną streiką pradeda šešios, vėliau kiekvieną darbo diena prie jų jungsis po kelias, keliolika ar keliasdešimt ugdymo įstaigų. LŠDPS išplatintame streikuosiančių įstaigų sąraše matyti, jog streike ketina dalyvauti ne tik bendrojo, bet ir ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo įstaigos, iš viso – 79.
2018 11 12

PROFESINĖS SĄJUNGOS SUABEJOJO VALDANČIŲJŲ GERAIS NORAIS

»
Rugsėjo 26 d. Seime registruotas Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo projektas, kuriuo siekiama, kad asmenims, turintiems teisę gauti paramą pagal Labdaros ir paramos įstatymą, mokesčio dydis mažėtų nuo 2 iki 1 procento; politinėms partijoms – nuo 1 iki 0,5 procento; profesinėms sąjungoms arba profesinių sąjungų susivienijimams – nuo 1 iki 0,5 procento.
Spalio 2 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į valdžios atstovus ragindami nepritarti siūlymui 50 proc. mažinti gyventojų paramai skiriamo GPM dydį.
2018 10 03

STREIKUOJANČIUS „RYANAIR“ DARBUOTOJUS PALAIKO LPSK

»
Rugsėjo 28 d. net  šešiose Europos šalyse vyksta 24 val. pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pilotų ir įgulų narių streikas. Vokietijoje, Belgijoje, Portugalijoe, Olandijioje, Ispanijoje ir Italijoje strekuojantys darbuotojai  reikalauja didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) išplatino pranešimą spaudai su palaikymu streikuojantiems darbuotojams.
2018 09 28

KULTŪROS MINISTRĖ PAŽADĖJO SIEKTI DIDESNIO ALGŲ KILIMO

»
Rugsėjo 17 d. kultūros darbuotojai susirinko į mitingą reikalauti didesnių atlyginimų. "Kultūros darbuotojai nori gyventi oriai", "Prioritetas - kultūra su mažiausia alga?!", "21 EUR?! - Skvernelis yra visiškas nusivylimas", "Už kultūrą - kultūringas atlyginimas!", "Alkanų festivalis", "Kultūros darbuotojas atlyginimą, o ne pašalpą!", "Norim dirbt, norim kurt, norim gerą algą mes turėt", - tokius plakatus laikė susirinkusieji.

2018 09 17

PIKETUOS PATAISOS ĮSTAIGŲ PAREIGŪNAI

»
Rugsėjo 11 d., 10 val. pataisos įstaigų pareigūnams atstovaujančios profesinės sąjungos surengs įspėjamąjį piketą prie Alytaus pataisos namų. Profsąjungos reikalauja stabdyti buldozeriu stumiamas reformas ir sėsti prie derybų stalo.
2018 09 10

TARP MOKYKLOS IR SANDĖLIO: DARBUOTOJŲ KONTROLĖ IR DARBO ORGANIZACIJA „RIMI“

»
Judėjimo "Gyvenimas per brangus" leidžiamo laikraščio devintojo numerio rubrikoje „Darbuotojo istorijos“ pristatomos kiek daugiau nei pusę metų „Rimi“ prekybos centre dirbusio žmogaus dienoraščio ištraukas. Iš jų galima susidaryti bent paviršutinį vaizdą, kaip darbuotojai kontroliuojami tuose skardiniuose sandėliuose, kuriuos esam įpratę vadinti „parduotuvėmis“.Šią istoriją siūlome ir mūsų skaitytojams.
2018 09 06

TOLIAU IEŠKOS KOMPROMISO DĖL MMA

»
Rugpjūčio 27 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje sprendimas dėl minimalios mėnesio algos (MMA) kėlimo atidėtas dar kartą. Rugsėjo 18 d. taryba turės priimti sprendimą.
Posėdyje paaiškėjo, jog Vyriausybės pozicija nesikeičia, ji siūlo MMA nuo 2019 m. sausio 1 d. kelti iki 420 eurų, darbdaviai pritartų šiam skaičiui, jei kartu iki šios ribos būtų keliamas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD). Kadangi kelti NPD, anot Vyriausybės atstovų, galimybių nėra, nes biudžetui tai papildomai kainuotų pusę milijardo eurų, profesinės sąjungos pareiškė liekančios prie savo pozicijos – MMA kelti iki 450 eurų.
2018 08 29

I.RUGINIENĖ: KADA VYRIAUSYBĖ STOS DARBUOTOJŲ PUSĖN?

»
Beveik tris mėnesius Trišalėje taryboje vyksta diskusijos dėl minimalios algos (MMA) nustatymo kitiems metams. Kokia MMA turi būti nuo 2019 m. sausio 1 d., dar kartą bus mėginama susitarti rugpjūčio 27 d. vyksiančiame posėdyje.
Vyriausybės siūlomas 20 eurų MMA pakėlimas netenkina profesinių sąjungų, kurios siekia, kad ji kiltų 50 – iki 450 eurų. Nors dauguma piliečių mano, jog ir 50 eurų yra gerokai per mažai.
Skaitykite Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovės, šiuo metu pirmininkaujančios Lietuvos trišalei tarybai, Ingos Ruginienės komentarą.
2018 08 13

AR PAVYKS ACHEMOJE SUSITARTI TAIKIAI?

»
Kaip informuoja Achemos darbuotojų profesinė sąjunga (ADPS), birželio 12 d. ji kreipėsi į darbo ginčų komisiją dėl kolektyvinės sutarties sąlygų nevykdymo bei informavimo ir konsultavimo procedūros pažeidimo. Abiem šalims buvo pasiūlyta iki rugpjūčio 2 d. sudaryti taikos sutartį, o jei to padaryti nepavyks, darbo ginčas bus nagrinėjamas darbo ginčų komisijoje iš esmės.
Anot ADPS pirmininkės Birutės Daškevičienės, profesinė sąjunga linkusi ieškoti  kompromiso ir bendradarbiauti su darbdaviu.
2018 07 31

VYRIAUSYBĖ ĮSIPAREIGOJIMŲ MEDIKAMS NEVYKDO

»
Nepaisant vyriausybės pažadų medikams 20 proc. kelti atlyginimus bei fakto, kad šis įsipareigojimas buvo įtvirtintas Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties priede, realybė visiškai kitokia. Darbo užmokestis nors ir pakilo, tačiau ne tiek, kiek žadėta, o daug kur to kaina – žvėriškai išaugę darbo krūviai.Štai Nacionalinio vėžio instituto gydytojų atlyginimai padidėjo 18, o slaugytojų – tik 12 proc. Ukmergės ligoninėje slaugytojoms 100 eurų pakeltas atlyginimas, tačiau darbo krūvis išaugo dvigubai, nes sumažinta etatų.

2018 07 27

V. BANEL: PONE ŠIMAŠIAU, O KOKS YRA JŪSŲ INDĖLIS Į POLICIJOS PAŽANGĄ?

»
Prieš šiandien, liepos 26 d., Vilniuje rengiamą mitingą „dėl Lietuvos policijos neveiksnumo įvykstant neapykantos nusikaltimams“, savo komentarą paskelbė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel.
Mitingo organizatoriai rengia protestą po to, kai Vilniuje buvo užpultas ekvadorietis, o policija į tai esą reagavo neadekvačiai.
 
2018 07 26

AMAZON DARBUOTOJAI EUROPOJE VĖL STREIKUOJA

»
Šią savaitę vėl streikuoja prekybos internetu bendrovės Amazon darbuotojai Ispanijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje. Šeštuosius metus einant darbo ginčui darbuotojai šį kartą streikui pasirinko vadinamąją Prime dieną, t.y. vienintelė diena, kuomet Amazon siūlo vienos dienos išpardavimus.
2018 07 17

PROFSĄJUNGOS TOLIAU NEPASIDUODA SPAUDIMUI DĖL MMA

»
Liepos 10 d. pirmojo posėdžio susirinko naujos sudėties Trišalė taryba (TT). Bendru sutarimu toliau TT liko vadovauti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė. Profesinės sąjungos tarybai pirmininkaus dar tris mėnesius, vėliau ši teisė pereis Vyriausybės atstovams.
Toliau posėdyje buvo tęsiamos diskusijos dėl minimalios  mėnesio algos (MMA) kėlimo nuo 2019 m. sausio 1 d.
2018 07 11

K. KRUPAVIČIENĖ IŠRINKTA DAR VIENAI KADENCIJAI

»
Liepos 6 d. įvykusiame Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" suvažiavime dar venai ketverių metai kadencijai pirmininke perrinkta Kristina Krupavičienė. Suvažiavimas taip pat priėmė naujus įstatus bei aštuonias rezoliucijas darbuotojams svarbiais klausimais.
2018 07 09

NEPAVYKO SUSTABDYTI REFORMOS BULDOZERIO

»
Nors Lietuvos profesinės sąjungos aštriai kritikavo valdančiųjų parengtą mokesčių ir pensijų reformą bei prašė Prezidentės vetuoti su ja susijusius Seime priimtus įstatymus, Dalia Grybauskaitė  pasirašė mokestines korekcijas.
2018 07 02

„SKUBOS NAUDĄ VELNIAS GAUDO”

»
Birželio 28 d., 8.30 val., prie Seimo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) kartu su profesine sąjunga "Solidarumas" surengė antrą piketą (pirmasis įvyko birželio 20 d.) protestuodamos prieš su darbuotojų atstovais nederintą ir su visuomene apskritai nediskutuotą mokesčių ir pensijų reformą.
Įstatymas stumiamas buldozeriniu principu, nesitariant net su Trišale taryba, teigė piketo dalyvė LPSK valdybos narė Maistininkų profesinės sąjungos vadovė Gražina Gruzdienė duodama interviu Nacionalinio transliuotojo žurnalistams. Mus laiko bandomaisiais triušiais, reikalingais tik per rinkimus, ironizavo profsąjungininkė (vaizdo įrašas).

2018 06 28

PRIEŠ REFORMĄ, PARENGTĄ IGNORUOJANT PROFESINES SĄJUNGAS

»
Lietuvos profesinės sąjungos šią savaitę rengė protesto akcijas prie Seimo prieš dideliu greičiu Seime bandomas įteisinti mokesčių bei pensijų sistemų reformą. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) piketavo trečiadienį, „Solidarumas“ - ketvirtadienį.

2018 06 21

ACHEMOS DARBUOTOJAI PROTESTUOS TOLIAU

»
Birželio 19 d. Achemos darbuotojų profesinės sąjungos prie Jonavos azoto trąšų gamyklos surengtas piketas neliko nepastebėtas bendrovės vadovų. Ir nors panaikintas įsakymas, kuriuo darbuotojams buvo sustabdytos atostogų premijos, tačiau profesinė sąjunga suplanuotų akcijų neatšaukia, taip pat ginčą tęs ir darbo ginčų komisijoje.
„Deja, bet ir šiandien susitikimas su vadovybe nebuvo panašus į dialogą, nes mes tik išklausėme jų vienašališkų sprendimų, darbuotojų motyvų ir vėl nesiklausyta“, - rašoma Achemos darbuotojų profesinės sąjungos feisbuko paskyroje.
2018 06 20

„MOTERIS - ŠVIESOS IR GĖRIO NEŠĖJA“

»
"Moteris - šviesos ir gėrio nešėja" - taip vadinosi Alytaus apskrities profesinės sąjungos neseniai įvykęs vasaros renginys - apskritasis stalas. Tokio paties pavadinimo pranešimą jame perskaitė Alytaus kolegijos dėstytoja psichologė socialinių mokslų daktarė Ramutė Orenienė, be kita ko, pabrėžusi: „Esam gėrio ir šviesos nešėjos, kai apsisprendžiam tokios būti".
Savo nuomonę apie moters šiandieninį įvaizdį bei problemas pokalbyje išdėstė profesinės sąjungos pirmininkė Danutė Bačinskienė, organizacijos narė Genovaitė Švabienė, eiles skaitė Alytaus literatų klubo "Tėkmė" vadovė Emilija Krušinienė, kitos poetės.
Pokalbyje dalyvavo ir svečiai iš Vilniaus - Seimo nariai Julius Sabatauskas, Petras Valiūnas.
2018 06 18

REORGANIZUOJAMA MIŠKININKŲ FEDERACIJA

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijai (LMPF) laikinai, iki suvažiavimo, vadovaus pirmininko pavaduotojas Juozas Ūsas. Taip nuspręsta LMPF taryboje, nes ankstesnė vadovė Inga Ruginienė gegužės 11 d. išrinkta Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininke.
Organizacijos tarybos posėdyje taip pat apsispręsta ir dėl LMPF reorganizavimo.
2018 06 14

PROFESINĖS SĄJUNGOS ŠĮ KARTĄ NENUSILEIDO DĖL MMA

»
Birželio 12 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos (TT) posėdyje vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių atstovams nepavyko suformuluoti bendros pozicijos dėl minimalios mėnesio algos (MMA) kėlimo nuo 2019 m. pradžios.
Nors TT dar anksčiau yra sutarusi dėl formulės, pagal kurią būtų nustatoma MMA, tačiau vyriausybė ir profsąjungos atskaitos tašku laiko skirtingus laikotarpius, todėl vieni siūlo MMA kelti iki 420, kiti – iki 450 eurų. Tuo tarpu darbdaviai apskritai jokios pozicijos nepateikė ir pageidavo daugiau laiko apsispręsti.

2018 06 12

PREZIDENTĖS KALBOJE – IR APIE PROFESINES SĄJUNGAS

»
Pirmą kartą per devynerius prezidentavimo metus Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime paminėjo profesines sąjungas. Deja, - ne teigiamame kontekste. Prezidentė susirūpinusi, jog profesinių sąjungų autoritetas ir pasitikėjimas jomis vis dar silpsta.
Tuo tarpu teigiamu žodžiu Dalia Grybauskaitė atsiliepė apie Medikų sąjūdį, į kurį susitelkę medikai kilo į kovą už sąžiningas algas, ir kurio balsas tapo girdimas.
2018 06 12

„ACHEMOJE“ BRĘSTA PROTESTAI

»
Pastaruoju metu AB „Achema“ išgyvena ne pačius ramiausius laikus. Birželio 1 d. bendrovė išleido įsakymą sustabdyti išmokas darbuotojams, kurios yra įteisintos kolektyvinėje sutartyje. Taip bendrovė darbuotojų sąskaita planuoja sutaupyti kelis šimtus tūkstančius eurų kas mėnesį.
„Jau ne pirmą kartą darbuotojai susiduria su pažadais, kad susitarus dėl dujų nuolaidų, pakilus trąšų kainoms, pasikeitus mokestinei politikai, darbuotojams didės darbo užmokestis, bet situacija lieka ta pati: prisidengiant neigiamomis prognozėmis, bloginamos sąlygos darbuotojams, nors, pasibaigus metams, skaičiuojami milijoniniai pelnai“, - teigiama Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pranešime.
2018 06 12
1
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai