2018 m. liepos 16 d. pirmadienis - 7:47

PROFSĄJUNGOS TOLIAU NEPASIDUODA SPAUDIMUI DĖL MMA

»
Liepos 10 d. pirmojo posėdžio susirinko naujos sudėties Trišalė taryba (TT). Bendru sutarimu toliau TT liko vadovauti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė. Profesinės sąjungos tarybai pirmininkaus dar tris mėnesius, vėliau ši teisė pereis Vyriausybės atstovams.
Toliau posėdyje buvo tęsiamos diskusijos dėl minimalios  mėnesio algos (MMA) kėlimo nuo 2019 m. sausio 1 d.
2018 07 11

K. KRUPAVIČIENĖ IŠRINKTA DAR VIENAI KADENCIJAI

»
Liepos 6 d. įvykusiame Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" suvažiavime dar venai ketverių metai kadencijai pirmininke perrinkta Kristina Krupavičienė. Suvažiavimas taip pat priėmė naujus įstatus bei aštuonias rezoliucijas darbuotojams svarbiais klausimais.
2018 07 09

NEPAVYKO SUSTABDYTI REFORMOS BULDOZERIO

»
Nors Lietuvos profesinės sąjungos aštriai kritikavo valdančiųjų parengtą mokesčių ir pensijų reformą bei prašė Prezidentės vetuoti su ja susijusius Seime priimtus įstatymus, Dalia Grybauskaitė  pasirašė mokestines korekcijas.
2018 07 02

„SKUBOS NAUDĄ VELNIAS GAUDO”

»
Birželio 28 d., 8.30 val., prie Seimo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) kartu su profesine sąjunga "Solidarumas" surengė antrą piketą (pirmasis įvyko birželio 20 d.) protestuodamos prieš su darbuotojų atstovais nederintą ir su visuomene apskritai nediskutuotą mokesčių ir pensijų reformą.
Įstatymas stumiamas buldozeriniu principu, nesitariant net su Trišale taryba, teigė piketo dalyvė LPSK valdybos narė Maistininkų profesinės sąjungos vadovė Gražina Gruzdienė duodama interviu Nacionalinio transliuotojo žurnalistams. Mus laiko bandomaisiais triušiais, reikalingais tik per rinkimus, ironizavo profsąjungininkė (vaizdo įrašas).

2018 06 28

PRIEŠ REFORMĄ, PARENGTĄ IGNORUOJANT PROFESINES SĄJUNGAS

»
Lietuvos profesinės sąjungos šią savaitę rengė protesto akcijas prie Seimo prieš dideliu greičiu Seime bandomas įteisinti mokesčių bei pensijų sistemų reformą. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) piketavo trečiadienį, „Solidarumas“ - ketvirtadienį.

2018 06 21

ACHEMOS DARBUOTOJAI PROTESTUOS TOLIAU

»
Birželio 19 d. Achemos darbuotojų profesinės sąjungos prie Jonavos azoto trąšų gamyklos surengtas piketas neliko nepastebėtas bendrovės vadovų. Ir nors panaikintas įsakymas, kuriuo darbuotojams buvo sustabdytos atostogų premijos, tačiau profesinė sąjunga suplanuotų akcijų neatšaukia, taip pat ginčą tęs ir darbo ginčų komisijoje.
„Deja, bet ir šiandien susitikimas su vadovybe nebuvo panašus į dialogą, nes mes tik išklausėme jų vienašališkų sprendimų, darbuotojų motyvų ir vėl nesiklausyta“, - rašoma Achemos darbuotojų profesinės sąjungos feisbuko paskyroje.
2018 06 20

„MOTERIS - ŠVIESOS IR GĖRIO NEŠĖJA“

»
"Moteris - šviesos ir gėrio nešėja" - taip vadinosi Alytaus apskrities profesinės sąjungos neseniai įvykęs vasaros renginys - apskritasis stalas. Tokio paties pavadinimo pranešimą jame perskaitė Alytaus kolegijos dėstytoja psichologė socialinių mokslų daktarė Ramutė Orenienė, be kita ko, pabrėžusi: „Esam gėrio ir šviesos nešėjos, kai apsisprendžiam tokios būti".
Savo nuomonę apie moters šiandieninį įvaizdį bei problemas pokalbyje išdėstė profesinės sąjungos pirmininkė Danutė Bačinskienė, organizacijos narė Genovaitė Švabienė, eiles skaitė Alytaus literatų klubo "Tėkmė" vadovė Emilija Krušinienė, kitos poetės.
Pokalbyje dalyvavo ir svečiai iš Vilniaus - Seimo nariai Julius Sabatauskas, Petras Valiūnas.
2018 06 18

REORGANIZUOJAMA MIŠKININKŲ FEDERACIJA

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijai (LMPF) laikinai, iki suvažiavimo, vadovaus pirmininko pavaduotojas Juozas Ūsas. Taip nuspręsta LMPF taryboje, nes ankstesnė vadovė Inga Ruginienė gegužės 11 d. išrinkta Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininke.
Organizacijos tarybos posėdyje taip pat apsispręsta ir dėl LMPF reorganizavimo.
2018 06 14

PROFESINĖS SĄJUNGOS ŠĮ KARTĄ NENUSILEIDO DĖL MMA

»
Birželio 12 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos (TT) posėdyje vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių atstovams nepavyko suformuluoti bendros pozicijos dėl minimalios mėnesio algos (MMA) kėlimo nuo 2019 m. pradžios.
Nors TT dar anksčiau yra sutarusi dėl formulės, pagal kurią būtų nustatoma MMA, tačiau vyriausybė ir profsąjungos atskaitos tašku laiko skirtingus laikotarpius, todėl vieni siūlo MMA kelti iki 420, kiti – iki 450 eurų. Tuo tarpu darbdaviai apskritai jokios pozicijos nepateikė ir pageidavo daugiau laiko apsispręsti.

2018 06 12

PREZIDENTĖS KALBOJE – IR APIE PROFESINES SĄJUNGAS

»
Pirmą kartą per devynerius prezidentavimo metus Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime paminėjo profesines sąjungas. Deja, - ne teigiamame kontekste. Prezidentė susirūpinusi, jog profesinių sąjungų autoritetas ir pasitikėjimas jomis vis dar silpsta.
Tuo tarpu teigiamu žodžiu Dalia Grybauskaitė atsiliepė apie Medikų sąjūdį, į kurį susitelkę medikai kilo į kovą už sąžiningas algas, ir kurio balsas tapo girdimas.
2018 06 12

„ACHEMOJE“ BRĘSTA PROTESTAI

»
Pastaruoju metu AB „Achema“ išgyvena ne pačius ramiausius laikus. Birželio 1 d. bendrovė išleido įsakymą sustabdyti išmokas darbuotojams, kurios yra įteisintos kolektyvinėje sutartyje. Taip bendrovė darbuotojų sąskaita planuoja sutaupyti kelis šimtus tūkstančius eurų kas mėnesį.
„Jau ne pirmą kartą darbuotojai susiduria su pažadais, kad susitarus dėl dujų nuolaidų, pakilus trąšų kainoms, pasikeitus mokestinei politikai, darbuotojams didės darbo užmokestis, bet situacija lieka ta pati: prisidengiant neigiamomis prognozėmis, bloginamos sąlygos darbuotojams, nors, pasibaigus metams, skaičiuojami milijoniniai pelnai“, - teigiama Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pranešime.
2018 06 12

TEISĖSAUGOS PAREIGŪNŲ FEDERACIJA: L. KUKURAITIS MELUOJA

»
Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) informuoja, jog birželio 5 d. Seime svarstant klausimą dėl pareiginės algos bazinio dydžio, pagal kurį skaičiuojamas atlyginimas pareigūnams, valstybės tarnautojams, politikams ir biudžetinių įstaigų darbuotojams, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis apsimelavo apie neva vykstančias derybas su darbuotojų atstovais.
„Nors realybė visiškai kita – profesinių sąjungų inicijuojamos derybos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vilkinamos įvairiausiais pretekstais“, - teigiama LTPF pranešime.
2018 06 08

POKYČIAI NAFTININKŲ PROFSĄJUNGOS VADOVYBĖJE (papildyta)

»
Birželio 1 d. įvykusioje Naftininkų profesinės sąjungos konferencijoje pirmininke ketverių metų kadencijai išrinkta Sonata Samoškienė. Antrame ture už ją balsavo 36 delegatai iš 68, ilgametė organizacijos vadovė Virginija Vilimienė gavo 31 balsą.
Šiuo metu viena didžiausių šalies profesinių sąjungų, susidūrusi su naujosios AB „Orlen Lietuva“ vadovybės bandymais skaldyti organizaciją, išgyvena krizę, apie tai rašė ir pati V. Vilimienė. Taip pat gegužės 30 d. ji kreipėsi ir į koncerno PKN ORLEN valdybos pirmininką ir AB „Orlen Lietuva“ generalinį direktorių dėl esminių socialinio dialogo principų ignoravimo įmonėje AB „Orlen Lietuva“.
Papildyta LPPSF pirmininko Juozo Neverausko komentaru.
2018 06 04

NORS OFICIALIOJI LIETUVA PRIEŠTARAVO, DARBUOTOJAMS BUS GERIAU

»
Gegužės 29 d. Europos Parlamentas galutinai nusprendė, kad laikinam darbui į kitą Europos Sąjungos valstybę perkeltas darbuotojas turės gauti ne mažesnį atlyginimą, nei tokį pat darbą atliekantis vietinis darbuotojas. Apie tai informuoja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir teigia sveikinanti tokį EP sprendimą.
Nors Lietuva kartu su Lenkija, Latvija ir Vengrija komandiravimo taisyklių pakeitimams prieštaravo, tačiau Europos Parlamente už juos balsavo 456 EP nariai, prieš – 147, susilaikė 49. Iš 11 Lietuvos deleguotų EP narių 6 balsavo už pakeitimus, 4 – prieš, vienas balsavyme nedalyvavo.
2018 06 01

LIETUVAI TRŪKSTA STIPRIŲ PROFSĄJUNGŲ? AR TIKRAI?

»
Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje „Orlen Lietuva“ - nauja krizė. Tik šį kartą – ne finansinė ir nesusijusi su gamyba. Naftininkų profesinė sąjunga,  vienijanti 40 procentų bendrovės „Orlen Lietuva“ ir jos antrinių įmonių darbuotojų, informuoja apie naujos vadovybės bandymus skaldyti principingai darbuotojams atstovaujančią organizaciją. Spėjama, jog siekiama įmonėje turėti lojalią vadovams darbo tarybą.
„Ar tikrai Lietuvai reikia stiprių profesinių sąjungų? Ar lojalių ir lengvai valdomų darbo tarybų, kurias įteisino naujasis Darbo kodeksas?“, - retoriškai klausia Virginija Vilimienė, Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė. Publikuojame jos komentarą.
2018 05 24

PROFESINĖS SĄJUNGOS KRITIKUOJA MOKESČIŲ REFORMĄ

»
Gegužės 23 d. Vyriausybė pritarė šešių struktūrinių reformų paketui, kurį sudarantys 46 įstatymų projektai bus teikiami Seimui. Lietuvos profesinės sąjungos aštriai kritikuoja mokesčių ir pensijų reformą, kuri, anot jų, nemažins socialinės atskirties ir mažins valstybės pajamas.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) vakar kreipėsi Vyriausybę ir Seimą, išreikšdama poziciją, jog pertvarka kreipiama abejotina linkme ir bus naudinga tik dideles pajamas gaunantiems šalies gyventojams. Dar anksčiau nuomonę dėl planuojamos mokesčių reformos yra išreiškusi ir Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“.
2018 05 23

VISUOTINIS VIEŠOJO SEKTORIAUS STREIKAS

»
Gegužės 22 d. Prancūzijoje įvyks didžiulis viešojo sektoriaus darbuotojų streikas. Devynios viešojo sektoriaus profesinės sąjungos, atstovaujančios 5,7 mln. darbuotojų, rengia streikus ir demonstracijas protestuodamos prieš vyriausybę, kuri iki prezidento Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) kadencijos pabaigos įsipareigojo sumažinti 120 tūkst. viešojo sektoriaus pareigybių.
2018 05 21

ŠAKOS SUTARTYJE – ATLYGINIMŲ KĖLIMAS TIK PROFSĄJUNGOS NARIAMS

»
Nuo 2018 m. birželio mėnesio socialinių paslaugų įstaigose dirbantys socialiniai darbuotojai, socialinių darbuotojų padėjėjai, lankomosios priežiūros darbuotojai, kurie yra profesinių sąjungų nariai, gaus 15 proc. didesnį atlyginimą nei profsąjungai nepriklausantieji. Tai numatyta Socialinių paslaugų šakos kolektyvinėje sutartyje, kurią gegužės 18 d. su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pasirašė šešios profesinės sąjungos. 
Sutartis bus taikoma tik jų nariams, ministerijos duomenimis, apie tūkstančiui darbuotojų, dirbančių 35-iose Lietuvos socialinių paslaugų įstaigose.
2018 05 21

RYTOJ - ĮSPĖJAMASIS STREIKAS UGDYMO ĮSTAIGOSE

»
Gegužės 17 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) surengė spaudos konferenciją „Kodėl mokytojai streikuos ir kiek tai svarbu visam viešajam sektoriui?“. Prieš naująją darbo apmokėjimo sistemą protestuojanti profesinė sąjunga informuoja, kad įspėjamajame streike gegužės 18 d. turėtų dalyvauti apie 1.000 pedagogų iš 52-ų ugdymo įstaigų, esančių 17-oje savivaldybių.
2018 05 17

JEI LAIKOME SAVE EUROPIEČIAIS, GAL JAU LAIKAS TAIP IR ELGTIS?

»
Atsinaujinus diksusijoms dėl to, kad šalies prekybos centrai galėtų nedirbti  per šventes ir atmintinas dienas, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) pareiškė, jog ir toliau  laikosi pozicijos, kad šalies prekybos centrų darbuotojai taip pat turėtų laisvadienius.
„Sveikiname diskusijas šia tema ir kartu norime atkreipti dėmesį, kad Europoje nedirbti per šventes ir atmintinas dienas yra įprasta praktika. Juolab, kad naujausia „Spinter tyrimai“ apklausa taip pat parodė, kad didžioji dalis – net 70 proc. – apklaustųjų Lietuvoje nematytų didelių problemų, jei per šventes prekybos centrai nedirbtų“, – akcentuoja naujoji LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.
2018 05 16

AŠTRIAI KRITIKUOJAMA SIŪLOMA MOKESČIŲ REFORMA

»
Gegužės 10 d. Vilniaus universitete įvyko diskusiją „Mokesčių reformos pasekmės viešajam sektoriui“, kurią surengė Humanitarinių ir socialinių mokslų (HSM) asociacijų sąjūdis, Lietuvos Medikų Sąjūdis, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija.
2018 05 14

LPSK VADOVAUTI IŠRINKTA INGA RUGINIENĖ

»
Gegužės 11 d. įvykusiame didžiausio šalies profesinių sąjungų centro – Lietuvos profesinės sąjungos konfederacijos (LPSK) – suvažiavime pirmininke dviejų balsų persvara išrinkta Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Inga Ruginienė. Ji nurungė ilgametį LPSK pirmininką Artūrą Černiauską.
Generalinio sekretoriaus pareigas delegatų sprendimu toliau eis Janina Matuizienė, ji apie dvidešimčia balsų aplenkė Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoją Egidijų Milešiną.
2018 05 11

I. RUGINIENĖ: PROFSĄJUNGOMS REIKIA ATSINAUJINIMO

»
Jau po kelių dienų, gegužės 11 d., didžiausio šalies profesinių sąjungų susivienijimo suvažiavime bus renkamas pirmininkas. Nuo 2005 m. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) vadovaujančiam Artūrui Černiauskui konkurenciją rinkimuose jau yra sudarę Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos koordinatorius Klaipėdos regione Raimondas Tamošauskas (2010 m.) ir buvęs Lietuvos visuomeninių paslaugų profsąjungų federacijos pirmininkas Dainius Paukštė (2014 m.).
Šiemet ilgamečiam LPSK vadovui iššūkį metė Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos vadovė Inga Ruginienė.
2018 05 09

PAREIGŪNŲ SUSIVIENIJIME – NESUTARIMAI

»
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) taryba priėmė sprendimą laikinai stabdyti Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) narystę šioje organizacijoje, nes esą atsirado abejonių dėl LPPS vadovybės skaidraus valdymo principų.
Apie tai savo tinklalapyje NPPSS informavo gegužės 2 d., o gegužės 7 d. žiniasklaidą pasiekė LPPS ir dar dviejų susivienijimui priklausančių organizacijų pranešimas „Pareigūnų susivienijimo vadovas atitrūko nuo realybės“.
2018 05 07

MEDIKAMS ĮVESTOS ATLYGINIMO „GRINDYS“

»
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su medikų profsąjungomis pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties priedą, kuriuo numatoma, kaip konkrečiai turi būti didinamos medikų algos, - praneša SAM.
Nors Vyriausybė buvo pritarusi nuo gegužės 1 d. 20 proc. kelti algas, tačiau medikų bendruomenėje buvo baiminamasi, jog skirti pinigai pasieks ne visus. Pagal šį susitarimą visos gydymo įstaigos privalės kelti algas ir jas išmokėti.
2018 05 07

GEGUŽĖS PIRMOJI VILNIUJE: JAUNATVIŠKAI OPTIMISTIŠKA

»
Gegužės Pirmoji Vilniuje šiemet paminėta kitaip: daug erdvių pabūti ir pabendrauti su profesinių sąjungų ir Lietuvos socialdemokratų partijos atstovais, šiek tiek kalbų nuo scenos ir daug geros muzikos.
Tiesa, žmonių Vinco Kudirkos aikštėje nebuvo gausu, tačiau atėjusieji buvo geros nuotaikos, o kalbėjusieji nuo scenos pabrėžė sutelktos ir organizuotos kovos už geresnes darbo sąlygas būtinybę bei profesinių sąjungų atgimimą.
2018 05 02

PASAULYJE KAS 11 SEK. ŽŪSTA PO DARBUOTOJĄ

»
Pasaulinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) duomenimis, pasaulyje per praėjusius metus daugiau nei 2,5 milijonų darbuotojų žuvo darbo vietose ar mirė nuo patirtų traumų bei profesinių ligų.
ES dėl su darbu susijusių priežasčių kasmet darbe miršta apie 164 tūkst. gyventojų. Iš jų 5 580 žūva dėl nelaimingų atsitikimų darbe, o 159 tūkst. miršta dėl su darbu susijusių sveikatos sutrikimų.
Lietuvoje tuo tarpu darbe žūsta 2 kartus dažniau (statybos sektoriuje – beveik 4 kartus dažniau) žmonių negu vidutiniškai kitose ES šalyse.
2018 04 30

MEDIKŲ MITINGE – PRIEKAIŠTAI, GRASINIMAI IR MUZIKA

»
Balandžio 26 d. prie Seimo įvyko Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) mitingas „Ką pasiūlysite medikams rytoj?“. Su šūkiu „Kartu su medikais – už valstybę ir jos ateitį!“ mitinge dalyvavo ir mokytojai, dėstytojai, kultūros, socialiniai darbuotojai.
Medikų peticijos su 43 tūkst. piliečių parašų pasiimti atėjo pats Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, apie siūlomą ir galimą mokesčių reformą nuo scenos diskutavo ir skirtingų ekonomikos mokyklų atstovai Rūta Vainienė bei Justas Mundeikis.
2018 04 27

ABEJOJA A. ČERNIAUSKO PILIETINE REPUTACIJA

»
Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) informuoja, jog kartu su Nacionaliniu aktyvių mamų sambūriu ir Muitinės darbuotojų profesine sąjunga raštu kreipėsi į Trišalę tarybą su prašymu įvertinti, ar Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas gali atstovauti darbuotojų interesams Trišalėje taryboje.
Tokias abejones minėtų organizacijų atstovams sukėlė žiniasklaidoje aprašytas A. Černiausko vizitas į kovo 30 d. Rusijoje vykusią tarptautinę konferenciją „Socialiniai darbo konfliktai Rusijoje ir pasaulyje“ (nuotr.), kurią organizavo esą glaudžiais ryšiais su šios šalies prezidentu Vladimiru Putinu susijusi Rusijos nepriklausomų profesinių sąjungų federacija (RNPSF).
2018 04 25

MEDIKŲ MITINGAS – NE TIK APIE MEDIKUS

»
Balandžio 23 d. Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) tarybos narių grupė, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Aldona Baublytė, Antakalnio poliklinikos vadovas Evaldas Navickas Vyriausybėje susitiko su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu ir sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.
Nors premjeras susitikime ir teigė, jog kad duotas pažadas 20 proc. didinti medikų atlyginimo fondą vykdomas, tačiau LMS mitingo balandžio 26 d., 16 val., Nepriklausomybės aikštėje neatšaukia. Dar daugiau – prie medikų jungiasi ir mokytojai, mokslininkai, socialiniai darbuotojai.
2018 04 24
1
Birželį gavome
0 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai