2017 m. rugpjūčio 18 d. penktadienis - 21:12
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
SIŪLOME PASKAITYTI

2012 11 08 - Kreipimasis į konservatorių lyderį dėl persekiojamų streikavusių Zarasų mokytojų

«
Komentarų: (1)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų

partijos pirmininkui Andriui Kubiliui







Palaikymo piketo dalyvių

KREIPIMASIS

Dėl streikavusių, o dabar persekiojamų Zarasų mokytojų

Lapkričio 9 d.

Vilnius




Esame nusivylę ir pasipiktinę Zarasų rajono savivaldybės mero, Jūsų vadovaujamos partijos atstovo, Arnoldo Abramavičiaus veiksmais streikavusių švietimo darbuotojų atžvilgiu.

Rugsėjo 12 d. Zarasuose prasidėjo švietimo darbuotojų streikas, nes savivaldybė neįvykdė nė vieno profesinės sąjungos reikalavimų. Bendruomenė reikalavo mokykloms grąžinti privatizuotus geltonuosius autobusiukus, neprivatizuoti mokyklų valgyklų, skirti pakankamą finansavimą sporto ir meno mokykloms, kurios jau neturėjo lėšų dviems šių metų mėnesiams, užtikrinti nors minimalią algą mokyklų aplinkos darbuotojams, pasirašyti teritorinę kolektyvinę sutartį, suderinti 6 proc. mokinio krepšelio lėšų skaidrų perskirstymą su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Zarasų rajono susivienijimo pirmininkų taryba, mokyklų vadovais, siekiant efektyviai naudoti švietimui skirtas lėšas.

Po vienuolikos streiko dienų buvo rastas kompromisas ir rusėjo 26 d. su rajono meru konservatoriumi Arnoldu Abramavičiumi buvo pasirašytas susitarimas dėl streiko nutraukimo, kurio visi punktai vėliau buvo patvirtinti savivaldybės taryboje. Deja, tuoj pat mokyklų vadovai teismui apskundė streiko teisėtumą. Nors jų teigimu iš savivaldybės jokio spaudimo nebuvo, pakanka priminti, jog ugdymo įstaigų vadovus skiria savivaldybės taryba. Be to, rajono vicemerė Stasė Goštautienė dar streiko pradžioje raštu ragino mokyklų direktorius apsvarstyti galimybę kreiptis į teismą dėl streiko teisėtumo.

Taigi A. Abramavičiaus vadovaujama savivaldybė sulaužė susitarimą su mokytojais ir siekia morališkai bei finansiškai sužlugdyti pilietiškai aktyvius mokytojus. Tai ne pirmas atvejis, kai konservatorių vedama Zarasų valdžia stengiasi nutildyti pilietišką bendruomenę. Prieš keletą metų badavusios naikinamų kaimo mokyklų bendruomenės taip pat buvo nutildytos teismų pagalba.

Mes smerkiame Zarasų valdančiosios koalicijos partnerių naudojamus metodus, kuriais siekiama susidoroti su mokytojais Zarasuose.

TS-LKD rinkiminėje programoje yra kalbama apie socialinio dialogo bei pilietinės visuomenės plėtrą, harmoningus santykius tarp valdžios ir visuomenės, gero administravimo praktikos diegimą. Esama situacija, kai laužomi jau įsigalioję susitarimai – gėdinga, prieštaraujanti deklaruotoms vertybėms, todėl Jūsų vadovaujamai partijai tai puiki galimybė parodyti visuomenei, piliečiams, kaip deklaruojamos nuostatos yra įgyvendinamos:

LŠDPS Zarasų rajono susivienijimas kviečia mokyklų vadovus nutraukti teismų maratoną ir pasirašyti taikos sutartį. Mes prašome Jus paraginti Zarasų merą A. Abramavičių prisiimti atsakomybę už susitarimo sulaužymą ir inspiruoti byloje dėl streiko teisėtumo ieškovais tapusius ugdymo įstaigų direktorius priimti profsąjungos pasiūlymą.

Suvokdami, kad į teismus perkeltoje kovoje laimėtojų nebūna, kad joks teismo sprendimas neužtikrins dviejų konfliktuojančių šalių taikos, siūlomos taikos sutarties pasirašymas yra labiausiai naudingas visuomenei, kadangi:

Sustabdytų kolektyvų skaidymą mokyklose ir nutrauktų konfliktą tarp mokytojų ir administracijos;

Gana greitai būtų atstatytas normalus darbo režimas, mobilizuojantis mokytojus jų tiesioginiam darbui;

Mokesčių mokėtojų pinigai nebūtų švaistomi teismams ir advokatams;

Savivaldybės administracija susigrąžintų prarastą visuomenės pagarbą ir pasitikėjimą.

Tikimės, kad pritarsite mūsų išdėstytai nuomonei ir Jūsų, kaip socialinio dialogo ir partnerystės santykių šalininko išreikšta pozicija sprendžiant Zarasų rajono konfliktą, turės teigimą poveikį, leisiantį įgyvendinti pagrindinį deklaruojamąjį tikslą – telkti visuomenę ir kurti geresnę Lietuvą.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2012-11-26 14:30:06Apsiraminkit
Dirbkit kaip ir visi kiti,ka mano moksleiviai?Jiems jusu streikai dzyn.koks cia konfliktas Navicko briedas su ji skatinanciais elementais..
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai