2017 m. rugpjūčio 18 d. penktadienis - 21:12
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
SIŪLOME PASKAITYTI - KOMENTARAI

2012 12 31 - PROFESINĖ SĄJUNGA – KOLEKTYVINIO VEIKIMO ĮRANKIS

»
2013-01-23 00:42:57to Juzei
Sutinku, pradedame nuo jūsų profesinės sąjungos, nes aš karalius be karūnos. Mano el. paštas Ramunei žinomas. Galime pradėti kontaktuoti tiesiogiai. ir tada pasiginčykime.
2013-01-23 00:38:21Feliksas
Vėlokai pamačiau klausimą. Kol kas galiu patarti gerai paskaitinėti PS Į 18 str. manau, kad ir neteisininkui turėtų būti aišku, o pati (ar pats) matau nesate "pėsčia, (as)". Sutinku, vargo daug. Bet profesinių sąjungų tokia dalia. Niekas lengvai nesigauna. Visi tiek užleidome "arimus", kad norint "išravėti" reikia labai , labai daug įdėti sunkaus darbo. O to visi ir bijo.
2013-01-10 10:57:54Juzė
Feliksai,
kas iš to, kad profsąjungos turi kažkiek įstatyminių teisių?
Štai sakykim aš, įgaliota darbuotojų atstovė, įstatymo numatyta tvarka kontroliuodama darbdavį, nustačiau, kad darbdavys čia, čia
ir čia pažeidė darbuotojų ir mano teises. Ir kas toliau?
Sakykim toliau rašau darbdaviui reikalavimą panaikinti netinkamus jo sprendimus ar nurodymus (įsakymo tvarka ar žodinius). Darbdavys nesutinka jų panaikinti ar visai į tai nereaguoja? Pripažinkit, Feliksai, tokių atvejų Lietuvoje apsčiai. Kitus, manau, galima ant pirštų suskaičiuoti.
Ar ne?
Taigi, Feliksai, vystykit darbdavio veiksmų „kontrolės“ ir poveikio temą toliau... Ką toliau darysit? Koks sekantis jūsų „ėjimas?“ ar žingsnis ginant tas darbuotojų įstatymines teises?
Gal turit veiksmingų praktinių pavyzdžių ar esat tik teoretikas?
.
Beje, Ramunė padarė nemažą ir naudingą darbą surinkdama ir sugretindama eilę žinomų ir nežinomų faktų apie samdinių pavykusius ir nepavykusius bandymus ginti savo žmogiškąsias teises.
Belieka jai tik padėkoti!
2013-01-07 20:07:36Feliksas
Ramune- tai pasaka be galo. Jei nuo pat pradžių profsąjungos būtų tinkamai dirbusios nariams, dirbantiesems, tai šiandien narystė būtų ne opiausia problema. Į profsąjungą nereiktų žmonių prikalbinėti, jei jie matytų profsąjungų veiklumą, jėgą, iš to gautų naudą. Bet yra taip, kad profsąjungos kaip tie "iškastruoti katinai", nei kniaukti dorai, o apie kitką nėra nė kalbos. Narių bus "su kaupu" tada, kai profesinės sąjungos padarys daug daugiau žmonių labui, kai pagrindinis klausimas- darbo užmokestis bus tikrai išskitinai tik derybų objektas ne tik su dardaviu bet ir valstybės mąstu, kai žmonės matys, kad tuos keliasdėšimt litukų ne "geradarė valdžia" padidino ,o profsąjungos iškovojo.
2013-01-06 21:11:16Ramunė
Taip, sutinku su jumis, funkcijų iš tiesų profsąjungos gali ir turi atlikti daugiau. Deja, esant 10 proc. narystei, vieninteliu tikslu tampa tik narystės didinimas. Labai tikiuosi, kad šis straipsnis kažkiek prisidės prie motyvacijos vienytis į profsąjungas didinimo.
2013-01-06 20:40:06Feliksas
Geras straipsnis! Ačių už tai Ramunei. Tik noriu paoponuoti autorei, kad ne vien streikai ar kolektyvinės derybos yra pagrindiniai profesinių sąjungų uždaviniai. Jei žiūrėti siaurąja prasme- DK profesinėms sąjungoms deleguoja nevalstybinę darbo įstatymų laikymosi ( ne tik KS nuostatų) kontrolę. Kaip tai išnaudoja profesinės sąjungos? AR sėkmingai? Štai kur dar vienas labai svarbus klausimas . Kodėl pastaruoju metu visi tik ir "garbina" kolektyvines derybas, Kolektyvinių sutarčių sudarymą. Bet ir be šios funkcijos profesinės sąjungos turi dar labai daug nuveikti. Pažiūrėkime į DK 22 str. Kiek čia daug teisių suteikta! Vien tik šio straipsnio pirmojoje dalyje net 8 punktai, ir kolektyvinės derybos tik vienas iš punktų! O antra dalis! DK 31 straipsnyje nurodyta, kad darbo įstatymų laikymosi kontrolės organai yra ne tik valstybiniai, bet ir NEVALSTYBINIAI! DK 33 str.! Štai, kodėl klesti darbdavių savivalė! Todėl, kad profesinės sąjungos įsikabino tik į vieną - kolektyvinių derybų klausimą ir streikus, o kitas įstatymų deleguotas teises ir funkcijas ko gero beveik pamiršo. Jei išnaudosime įstatymų PS duotas galias, visas iki vienos , užtikrinu, reikalai ženkliai pagerės.
2013-01-02 15:55:52Jūratė
Dėkui už įdomią ir išsamią profsąjunginio judėjimo istorijos ir nūdienos apžvalgą:) Šį straipsnį mielai rekomenduočiau daugeliui profsąjungiečių, kurių motyvacija ir kovos dvasia jau gerokai prigesusi...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai