2020 m. liepos 10 d. penktadienis - 5:22
   

REGINA DVARŽECKYTĖ – LPSK JAUNIMO CENTRO PIRMININKĖ (ATNAUJINTA)

«
2006 08 29

Rugpjūčio 26-27 dienomis Anykščiuose vykusioje Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) Jaunimo centro (JC) ataskaitinėje rinkiminėje konferencijoje JC pirmininke išrinkta Regina Dvaržeckytė. Ji dirba AB TEO LT ir LPSK JC koordinatore, yra Ryšininkų profesinės sąjungos Jaunimo centro vadovė.

 

JC Tarybos iškeltą Eriko Vaičaičio (Paslaugų sferos darbuotojų profesinė sąjunga) kandidatūrą jis pats atsiėmė, motyvuodamas pasikeitusiomis profesinio gyvenimo aplinkybėmis. Jis pasiūlė pirmininke rinkti R.Dvaržeckytę, kuri ir buvo išrinkta tik dviems kandidatams balsuojant prieš.

 

Prisistatydama ji pabrėžė, kad pagrindiniai jos darbo prioritetai bus: JC darbo efektyvinimas pasiskirstant veiklos sferomis; struktūros stiprinimas, t.y. jaunimo organizavimas tose šakose, kur jis nesusiorganizavęs; veiklos regionuose skatinimas: finansavimo galimybių iš projektams skirtų lėšų ieškojimas, informacijos sklaidos gerinimas.

 

Konferencijoje, pirmininkei pasiūlius keisti JC reglamentą ir vietoj vieno rinkti tris pavaduotojus bei tam pritarus, jos pavaduotojais tapo: Daiva Genienė (Sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga), Darius Daukantas (Energetikos darbuotojų profeisnių sąjungų federacija) ir Žydrūnas Mineikis (Maistininkų profesinės sąjungos Jaunimo centro pirmininkas).


Dar anksčiau atsistatydinus buvusiai JC pirmininkei, jos pareigas laikinai ėjo panevėžietė Kristina Klimašauskaitė. Ji ir padarė konferencijoje JC ataskaitą. Bankrutavus „Ekranui“ K.Klimašauskaitė neteko darbo bendrovės profesinėje sąjungoje, kur dirbo administratore, todėl priversta laikinai pasitraukti iš JC veiklos. „Tačiau aš tikrai pas jus dar sugrįšiu“,- patikino ji. 

 

Konferencijoje dalyvavo ir kalbėjo LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas. Jis gyrė JC už tai, kad jis veikia, o neegzistuoja tik formaliai, tačiau priekaištavo, kad per mažai „einama į išorę“, t.y. neieškoma naujų narių. Pirmininkas minėjo tokias sritis, kaip statyba, transportas, prekybos sektorius, kur jaunimo yra nemažai, tačiau nesistengiama jų sudominti naryste arba aktyviu dalyvavimu profesinėse sąjungose. 

 

A.Černiauskas taip pat pažadėjo iki Naujųjų Metų pakeisti Profesinių sąjungų įstatymą, pagal kurį profsąjungos nariais galės būti visi žmonės, su kuriais galima pasirašyti darbo sutartį, nepaisant to, ar jie dirba, ar ne. „Tokiu būdu jums atsiveria didelės galimybės bendrauti su studentais, viena aktyviausių visuomenės dalių“,- sakė jis.

 

LPSK vadovas taip kvietė nesusikoncentruoti ties finansais, nes „jeigu tikrai parodysit, kad jų reikia, - ieškosim ir rasim“,- kalbėjo jis.  

 

Konferencijoje svečiavosi ir Nacionalinės jaunimo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Lina Pilinkaitė ir jos pavaduotojas Dmitrijus Michailov bei Latvijos profesinių sąjungų konfederacijos (LBAS) jaunimo atstovės Iveta Flesnere ir Nadežda Paškevica.

 

Po pietų vykusi diskusija apie JC ateities viziją sukėlė nemažai aistrų, vienam iš delegatų pasiūlius atsiskirti nuo Konfederacjos. Kadangi ši idėja nesurado pritarimo salėje, apsiribota tuo, kad JC Taryba įpareigota parengti planą, kaip suaktyvinti veiklą, o jeigu tam prireiks, kad organizacija taptų juridiniu asmeniu (pvz., rašant projektus), bus prašoma Konfederacijos tapti steigėju.

 

JC konferencija išreiškė palaikymą ir Ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo keliamiems reikalavimams.

 

Vakare vyko sporto varžybos „Sportas linksmai“, o po to - vakaronė.

 

Antrą dieną jaunimas rengėsi Baltijos forumui, kuris vyks lapkričio mėnesį Rygoje. Kadangi forumo pagrindinė tema – jaunimo migracijos problemos, konferencijos dalyviai ieškojo būdų, kaip jas galima būtų spręsti.

 

Daugumos nuomone, šalyje yra didelis atotrūkis tarp realaus specialistų poreikio ir jų parengimo. Dėl to reikėtų daryti rinkos tyrimus, efektyvinti darbininkiškų specialybių parengimo grandį, dar mokykloje pradėti rengti jaunimą darbo rinkai, supažindinti su profesinių sąjungų nauda, bendradarbiaujant su kitomis jaunimo organizacijomis ugdyti visuomenės pilietiškumą, mokesčių lengvatomis skatinti darbdavius į darbą priimti jaunus žmones, kurie dar neturi patirties ir pan. 


                                                                                                                                                                                (JS, RM) 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2006-08-30 14:13:28vilniete
Jura, papasakok konkrecius "blogosios" Reginos darbus.... Toks nekaltas moteriskas smalsumas, kuri, tikiuosi, patenkinsi...
2006-08-30 09:16:04Jura
AS SU JUMIS TIKRAI NESIVELSIU I DISKUSIJAS, PAGYVENSIT-PAMATYSIT KA ISSIRINKOT. SEKMES DARBE :)
2006-08-29 18:23:51Galvocius (galvocius@gmail.com)
As irgi sutinku, kad vienas kandidatas yra blogai... Nors kodel blogai, rimtu argumentu neturiu. Gal kiti nenorejo stoti prie „vairo‘ todel, kad zino kaip tai sunku? Kad, atsiras tokiu, kurie uz bet kokias visos profsajungos nesekmes, uz visu profsajungieciu neatliktus darbus skalpuos, kaip ir visur yra iprasta savo vadova?
O Regina kandidatavo, ir kazkodel, kad nekandidatavo kiti, iskoneveikiama ji...
As pamaciau pas Regina geru savybiu... Pvz. nora susikalbeti, susikalbeti su visais. Ji ramiai sprendzia konfliktines situacijas... Pvz.: ko nemokam mes su Gyciu.. Imam iskart rekt ( nepyk Gyti , bet cia as ir i savo darza akmeni metu). O ji, labai ramiai ( gal is nuovargio?) bando spresti problemas. Kad ir kiek provokavau, ji islikdavo rami. Ji turi diplomatiniu sugebejimu, tad manau puikiai reprezentuos JC. Pastebejau, kad net per daug apsikrauna darbu ant saves. Gal as klystu, bet as jauciau si savaitgali jos globa. Ji jautesi atsakinga, visur stengesi pabuvoti, visus pagloboti. Diskusijose, ji duodavo sneketi kitiems, neuzgozdavo maziau kalbanciu, laukdavo ideju is kitu, tai puikios moderatoriaus savybes. Nezinia aisku, kiek ji laiko tokia bus... Atsimenat multika : „Drakonas, mire tegyvuoja drakonas“ (gal su ta mintim ir Kristina dovanojo Reginai drakona... (juokas), gal taip nebus, ypac jeigu stengsimes buti vieninga komanda, atmesim savo ambicijas ir dirbsim VISU LABUI. REGINA VIENA NIEKO NEPADARYS- DARYTI TURI VISA KOMANDA-VISA PROFSAJUNGA-VISA LIETUVA-VISAS PASAULIS! Atsimenat FOJE daina „Paskutinis traukinys“, ten yra tokie zodziai: „Jeigu nori keist pasauli, keisk pirmiau save“. Tad tuo ir baigsiu...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai