2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:05
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 05 31 - STREIKAS APNUOGINA SVEIKATOS APSAUGOS KRIZĘ

«
Komentarų: (0)
Antra savaitė Varšuvoje vyksta stambiausio Lenkijoje Vaiko sveikatos centro (Centrum Zdrowia Dziecka) viduriniojo medicinos personalo streikas. Slaugytojoms ir centro administracijai nepavyksta susitarti dėl dviejų dalykų - atlyginimų ir darbuotojų stygiaus. Sekmadienio naktį vykusios derybos vėl buvo nutrauktos.

Lenkijos slaugytojų ir akušerių profesinė sąjunga (Ogólnopolski związek zawodowy pielęgniarek i położnych), paskelbusi specialų pareiškimą, kuriuo palaiko slaugytojų streiką, teigia, jog kritinė situacija nėra sietina vien su finansais, nors slaugytojos su akušerėmis ir siekia, kad jų atlyginimai būtų pakelti iki 90 eurų per mėnesį. Problema esanti kur kas gilesnė ir liečia visas šalies mediciną: sveikatos apsaugos įstaigose katastrofiškai trūksta darbo rankų.

"Sutarties su direkcija kaip nebuvo, taip ir iki šiol nėra, ir pabrėžiu: svarbiausia - ne pinigai, - kalba streiko komiteto pirmininkė Magdalena Nasiłowska (nuotr.). - Mes reikalaujame padidinti centro etatus mažiausiai iki 70 slaugytojų. Tiktai taip mes galėsime garantuoti visų vaikų saugumą".

Pirmadienį į vykęs streikuotojų susitikimas su šalies sveikatos apsaugos ministru Konstanty Radziwiłł kol kas darbo konflikto neišsprendė.

Jei streikas tęsis dar ilgiau, centro pacientus teks perkelti į kitas gydymo įstaigas.

PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai