2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:46
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2016 05 10 - IŠ UŽSIENIO

«
Komentarų: (0)
Gegužės 10 d. rytą Graikijos parlamentas priėmė nepopuliarų įstatymą, numatantį pensijų reformą ir didesnius mokesčius. Valdžia aiškina, kad toks įstatymas būtinas norint gauti tarptautinę finansinę paramą. Reforma numato, kad bus sumažintos kai kurios socialinės išmokos, sujungti keli pensijų fondai, didesnius įnašus į pensijų fondus bei didesnius mokesčius mokės ne tik turtingieji, bet ir vidutines pajamas gaunantieji graikai.

Ankstesnieji masiniai protestai ir pastarąsias dvi paras vykęs nacionalinis streikas parlamento narių daugumos  nesugraudino.

Jau dvi savaitės kaip streikuoja du trečdaliai Belgijos kalėjimų prižiūrėtojų, protestuojančių prieš pablogėjusias darbo sąlygas. Šiuo metu Belgijos kalėjimai perpildyti 30-čia procentų, o vyriausybė priėmė sprendimą dešimčia procentų sumažinti priežiūros personalą ir pailginti priešpensinį prižiūrėtojų amžių.

Prižiūrėtojų streikas galų gale išprovokavo ir kalinių maištą, pairo vidinis režimas, atšaukti kalinių pasimatymai su giminėmis. Vyriausybė, išsigandusi blogesnių pasekmių, atsiuntė į kalėjimus 180 kariškių.

Nepaisant situacijos aštrumo, prižiūrėtojai neketina nutraukti streiko, pasmerkė karinių dalinių įvedimą.
Britanijos medikų asociacijos (The British Medical Association) 2015 metų pabaigoje inicijuoti medikų streikai sutrikdė tūkstančius operacijų bei pacientų priėmimo valandų. Po streikų prasidėjusios derybos neišspręsdavo visų klausimų, ir streikai atsinaujindavo. Neatlaikiusi profsąjungų spaudimo, valdžia vėl sutiko derėtis dabar jau ir likusiais ginčijamais darbo sutarčių klausimais, įskaitant ir viršvalandžių apmokėjimą.

Jaunesnieji medikai (turimi galvoje gydytojai, kurių stažas nesiekia 10 metų) nepatenkinti neseniai valdžios įvestomis naujomis darbo sąlygomis bei atlyginimais. Nors vyriausybė paskelbė 13,5 proc. padidinta jaunųjų specialistų atlyginimus, profsąjungų teigimu, gydytojų pajamos sumažėjo. Mat pakėlusi atlyginimus valdžia panaikino priedus už darbą naktį ir švenčių dienomis.
NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai