2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:49
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2016 04 30 - GEGUŽĖS PIRMOJI: PRIEŠ KAPITALO GODUMĄ!

«
Komentarų: (1)
Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija (ITUC) paskelbė specialų pareiškimą, skirtą Gegužės pirmajai kaip darbo žmonių solidarumo ir kovos dienai. ITUC generalinės sekretorės Sharan Burrow pasirašytame pareiškime sakoma, jog, net ir švenčiant laimėjimus bei "triumfuojant didžiajai profesinių sąjungų solidarumo tradicijai, žinome, kad iššūkiai, su kuriais susiduria žmonės visame pasaulyje, reikalauja kolektyvinio veikimo".

Kai politikos ir verslo lyderiai susimokę paslepia vienam procentui pasaulio gyventojų priklausančius didelius turtus, kad išvengtų mokesčių, - pažeidžiami tampame visi,sakoma dokumente. Juk mokesčiai yra socialinės ir ekonominės plėtros pamatas ir socialinės saugos pagrindas, t.y. parama bedarbiams, t.y. švietimas, sveikata, vaikų priežiūra, vyresniųjų žmonių slauga ir daugelis kitų viešųjų paslaugų.

Tuo tarpu pasaulinė prekyba remiasi daugumos išnaudojimą ir mažai apmokamą bei dažnai nesaugų darbą siūlančia tiekimo grandine siekiant užtikrinti dar didesnę gerovę pasaulio elitui. Jeigu tai vyksta, tai, teigia ITUC, "pasaulis tikrai atsiduria klaidingame kelyje".

Kai žmonės ieško prieglobsčio nuo konfliktų, kuriuos sukūrė diktatoriai, siekiantys išlaikyti valdžią, ar paprasčiasiai bėgdami iš šalių dėl ekonominės desperacijos, mes turime tokius prieglobsčio ieškančius žmones remti bei reikalauti, kad mūsų vyriausybės atliktų savo vaidmenį šalinant konfliktus ir ekonominės nevilties priežastis.

Kai korupcija, išnaudojimas, nelygybė ir aplinkos niokojimas tampa pasaulio ekonomikos tendencijomis, profesinių sąjungų judėjimo vertybės teikia vilties, kad bus suformuoti reikiami standartai pasauliui, kuriame žmogus bus pirmoje vietoje.

Šią gegužės dieną daugelis žygiuoja su šūkiais už laisvę ir prieš konfliktus bei vergiją. Daugelis mitinguoja už teisingumą pabėgėliams, kiti reikalauja minimalaus darbo užmokesčio ir kolektyvinių derybų bei kviečia priešintis korporacijų godumui. Visa tai yra pagrindiniai lygybės ir socialinio teisingumo principai. Jie ir motyvuoja profesinių sąjungų kasdieninę veiklą.

Mūsų vyriausybėms bijant korporacijų galybės, stosime ginti demokratijos ir kovosime prieš korporacijų godumą. už visuotinę gerovę. Mūsų planeta turi būti saugi, o aukščiausia siekiamybė - bendrasis gėris, - pabrėžia ir primena ITUC - pasaulio darbuotojų organizacijos atstovė Gegužės pirmosios proga.

Su Gegužės pirmąja, mieli PN skaitytojai!

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-05-01 13:54:35Michailas (milordas@freksas.lt)
Solidarizuokimės! Dirbkime tik iš džiaugsmo. Atsilyginkime patys sau. Reikalaukime, kad priskyrusieji sau teisę dalyti mūsų pinigus, darytų tai atvirai, teisingai, sąžiningai. Užjauskime vengiančius darbo.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai