2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:47
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2016 04 29 - APIE SKURSTANČIAS ŠEIMAS – SU GRAUDULIU

«
Komentarų: (6)


Balandžio 29 d. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, įvyko protesto akcija „Už didesnius atlyginimus ir vaikų svajonių išsipildymą“, skirta Tarptautinei darbo dienai, šiemet sutampančiai su Motinos diena. Tarp maždaug pusantro šimto atvykusiųjų dauguma buvo su Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atributika.
Atstovauta ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai, anot akcijos vedėjų, atsivedusiai ir būrį vaikų
. Akcijos organizatorių plakatuose buvo ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) logotipas, LPSK valdybos narys Juozas Neverauskas ir dar keletas konfederacijos atstovų būriavosi kiek atokiau. Į mitingą atvyko ir Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis ir šios organizacijos aktyvas su "Sandraugos" vėliava.

Pirmoji kalbėjusi LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė pažymėjo, kad žmonės prie Vyriausybės susirinko priminti Vyriausybei, jog Lietuvos atlyginimai yra vieni mažiausių ES. Ji kalbėjo apie skurstančius tėvus, kurie turi išauginti vaikus. „Ypač skursta vienišos mamos, kurios, gaudamos minimalų atlyginimą, dirba po 12 val., neturi laiko, kurį galėtų skirti vaikui. O atėjusi namo, kokias vaišes ji atneša vaikui? Šiandien ledų porcija kiek kainuoja? Vaikiškos pėdkelnės?“ – susigraudinusi kalbėjo pirmininkė.

K. Krupavičienės teigimu, Lietuva greitai liks vargšų pensininkų ir paliktų vaikų šalimi. „Ačiū jums, kad šiandien čia susirinkot, nes sekmadienis yra darbo diena, sekmadienis yra Motinos diena, ir mes visi norėsim pabūti su savo mamom“, - negalėdama nuslėpti jaudulio kalbėjo K. Krupavičienė. 

Kadangi į sceną kviečiamas LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas taip ir neatėjo, toliau kalbėjo kauniškės „Sandraugos“ pirmininkas K. Juknis. Jis išreiškė palaikymą tiek šiam Gegužės pirmosios renginiui, tiek reikalavimams dėl didesnio darbo užmokesčio, geresnių socialinių garantijų. K.Juknis kritikavo valdžios politiką darbuotojų ir apskritai piliečių atžvilgiu, priminė Socialinio modelio rengimo ir svarstymo peripetijas, kai ignoruotos darbuotojų atstovų pastabos ir pasiūlymai. „Dialogo nėra. Save vadinantys socialdemokratais suvažiavimą paskyrė gegužės 1 d., - atseit, visos profesinės sąjungos yra jų draugai. Aš manyčiau, kad tikrai ne[same jų] draugai. Galėtume būti partneriais, bet kai toks socialinis modelis, kai mamos, užauginusios vaiką iki 4 mėn., gali būti atleidžiamos. Tai yra didelė socialinė neteisybė“, - sakė K. Juknis.

Socialinį modelį bei valdančiųjų politiką taip pat kritikavo ir Tautininkų sąjungos pirmininkas, Kovo 11-osios akto signataras Audrius Rudys.

Mamų vardu apie Lietuvoje brangiai kainuojantį vaikų bei jaunimo mokslą kalbėjo „Solidarumo“ valdybos narė Edita Morkūnienė. Kita LPS valdybos narė ukmergiškių profesinių sąjungų lyderė Jolanta Keburienė apeliavo į Seimo narių, tokių pat piliečių, kaip ir visi likusieji, sąžinę. „Kurdami įstatymus, priiminėdami naująjį Darbo kodeksą visuomet prisiminkite, kad viską patirsite ir patys. Ar norite gyventi name, kurį statė 12 val. per dieną dirbantis statybininkas? Ar nuvykę pas gydytoją nesuabejosite paskirtu gydymu, jei žinosite, kad jis be poilsio dvi paras budėjo ligoninėje?“, - retorinius klausimus uždavinėjo pranešėja.

Akcijoje taip pat kalbėjo Lietuvos moterų profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkė Alma Kriščiūnienė, Transporto darbuotojų federacijos prezidiumo narys Jonas Petraška ir kt.

Mitinge dvi autorines dainas atliko „Solidarumo“ narės meno mokyklos mokytojos Irinos Rodevič mokinė atrankos į Euroviziją dalyvė Jekaterina Pranevič.


Kaip praneša lps.lt, mitingo pabaigoje Lietuvos profesinės sąjungos "Solidarumas" reikalavimai įteikti Vyriausybei kartu su piešiniais, kuriuose vaikai priešė savo svajones


PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-05-04 11:16:24Narys
Paverkim, pasirodykim, bet jokių pasiūlymų neteikim. Būkim malonus, laukim projektėlių. profsąjungos pinigus prašvęskim. Net gautas turtas neleido intelekto nusipirkti. O LDF sugebėjo net bankrutuoti, bet šeimos nariams užtikrinti puikų gyvenimėlį. Važiuokit į Pavilnį.
2016-05-03 09:54:28Apsiverkė
Solidarumo pirmininkė apsiverkė sakydama kalbą, o černiausko, dambrausko ir visų voloskevičienių, navickų, jurgelevičiukų ir kt. save vadinančių profsąjungiečių apskritai nesimatė. Kokie vadai, tokios ir profsąjungos... apie ikiteismininkus, pavirtusiais skvernelio gynimo organizacija net nesinori kalbėti.
2016-04-30 20:12:00To Problema
Man Markevičiaus kalba - tikro kandidato į Seimo narius kalba. Tik kad jo kol kas nėra LSDP sąrašuose. Gal aš klystu?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai