2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:54
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2016 04 27 - KĖDAINIŲ AUTOBUSŲ PARKO DARBUOTOJAI BALSUOJA DĖL STREIKO

«
Komentarų: (10)
Šiandien, bandžio 27 d., nuo 10 iki 17 val., UAB „Kėdbusas“ darbuotojai balsuoja dėl streiko. Kolektyvinis ginčas tarp bendrovės vadovybės ir profesinės sąjungos (priklauso Respublikinei jungtinei profesinei sąjungai - RJPS) kilo dėl to, kad darbdavio atstovai vilkina derybas dėl kolektyvinės sutarties, nevykdo įsipareigojimų  ir „dirba nekonstruktyviai“.

Kaip informuojama RJPS tinklalapyje, deryboms dėl kolektyvinės sutarties atnaujinimo darbuotojų atstovai prisistatė vasario 11 d. Kadangi įstatymų nustatytu terminu darbdavys  derybų nepradėjo, kovo 15 d. profesinė sąjunga iškėlė reikalavimus bei pradėjo kolektyvinį ginčą. Profesinės sąjungos narių (daugiau nei pusė visų autobusų parko darbuotojų) susirinkime balandžio 19 d. vienbalsiai nutarta pradėti balsavimą dėl streiko.

Pagrindinis Kėdainių autobusų parko darbuotojų pageidavimas – pakelti tarifinius atlyginimus ir šį įsipareigojimą įtvirtinti kolektyvinėje sutartyje. Kad derybos būtų sklandesnės, profesinė sąjunga pareikalavo administracijos pateikti finansinių dokumentų išrašus.

 Tačiau, pasak pranešimų profesinės sąjungos tinklalapyje tikra.lt, administracijos atstovai vilkino derybas, nesurašydavo derybų protokolų, elgėsi neadekvačiai. Pavyzdžiui, pagal derybų kolektyvinei sutarčiai ruošti komisijos posėdžio nutarimą, kolektyvinės sutarties derybų posėdis turėjo prasidėti balandžio 22 d. ,15 val. Tačiau darbdavio atstovai į posėdį atvyko praėjus pusvalandžiui nuo jo pradžios, o dar po dešimt minučių  darbdavio pusei atstovaujantis Rimgaudas Rimošaitis pareiškė, jog turi kažkur išvykti. Posėdis neįvyko, o ir nebuvo suderintas kito posėdžio laikas.

UAB „Kėdbusas“ profesinė sąjunga reikalauja nevilkinti kolektyvinių derybų; sudaryti sąlygas profesinei sąjungai atstovauti darbuotojų interesams galimuose įmonės organizaciniuose ir struktūriniuose pokyčiuose; taip pat konstruktyviai ir išvengiant nesutarimų protokolo surašymo pasirašyti bendrovės kolektyvinę sutartį.

Kolektyvinio ginčo atveju sudaryta taikinimo komisija, pasak profesinės sąjungos, sutiko su darbuotojų atstovų iškeltais klausimais. Nutarta šios komisijos darbą tęsti.  

Jeigu daugiau kaip pusė įmonės darbuotojų šiandien nubalsuos už streiko paskelbimą,  o įmonės atstovai ir toliau nerodys noro susitarti, profesinė sąjunga įgys teisę skelbti streiką. Prieš jį taip pat gali būti organizuojamas įspėjamasis streikas, kuris negali trukti ilgiau kaip dvi valandas.

UAB „Kėdbusas“, rekvizitai.lt duomenimis, dirba 78 darbuotojai, įmonė aptarnauja 6 Kėdainių miesto ir 17 priemiesčio keleivinių maršrutų.

Tikra.lt nuotr.: profesinės sąjungos narių susirinkimas, kairėje - RJPS pirmininkas Arvydas Dambrauskas.

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-05-04 23:00:14Michailas (milordas@freksas.lt)
Kodėl Kėdbuso darbuotojų atstovus neprileidžia prie derybų? Kodėl didinama dotaciją ir dar karta didinama?Kodėl mūsų klausymas sprendžiamas už uždarų durų ir siaurame rate? Ar mus Kėdbuso darbuotojus laiko nuvalkiotom šiukšlėm? Streikas jau paskelbtas kuris įvisk ~ apie gegužės 25d. Kodėl už mus sprendžia kurioje darbovietėje mums dirbti? Tai ką mus kaip vergus tai pat nori parduoti? Tegul ir dirba Kautra su savo darbuotojais o mes dirbame ir dirbsime tik Kėdbuse.Nejaugi musų rajono valdžia 77 darbuotojus išmes į gatvė??? Tad atsakykite mums į šios klausymus.Jau generalinė repeticija turėtu įvykti gegužės 10 d,tad visi tarybos nariai paplokime ,kad toks mūsų Meras geras,vienas ir problemos dėl Kėdbuso ir nebeliko...Žalias šviesoforas Kautrai!!! O gal ir nereikia ir savivaldybės, kur iš musų mokėtojų išlaikoma? Plius dar dvi privačios įmonės į gatvė bus išmestos.Taip sprendžiama mūsų rajono išrinktųjų bedarbių klausimas.Rinkimai,rinkimai jau čia pat!!!
2016-04-29 11:34:07To Cha
Liūdna, bet tokių Cha, turime tiek kiek yra geltonukų profsąjungose...
2016-04-28 21:50:15Cha
Tokiu teusininku turim koki 60 tukstanciu...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai