2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:49
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2016 04 26 - GEGUŽĖS PIRMĄJĄ STELBIA MOTINOS DIENA?

«
Komentarų: (3)
Artėjant Tarptautinei darbo dienai PN pasidomėjo, kaip profesinės sąjungos ar kitos kairiosios organizacijos paminės Gegužės pirmąją. Šiemet ši diena bus sekmadienį ir sutampa su Motinos diena. Turbūt dėl to profesinės sąjungos nesiryžo tą dieną daryti renginių. Juos “kompensuoti” Lietuvos darbuotojų atstovės planuoja darbo dienomis.

Balandžio 27 d. „Sandrauga“ Kaune rengia apskritojo stalo diskusiją „Solidarumas permainų metu: Ar Seime svarstomas Darbo kodeksas leidžia švęsti gegužės 1-ąją?". O „Solidarumas“ ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija balandžio 29 d., 11 val., prie Vyriausybės organizuoja protesto akciją „Už didesnius atlyginimus ir vaikų svajonių išsipildymą“.

Tuo tarpu asociacija „Nacionalinis Interesas“ kviečia visus paminėti Tarptautinę darbo dieną kaip tik gegužės 1 d. Kaip tautinę kairę save apibūdinanti organizacija kviečia visus prie Vyriausybės 13 val. į renginį, kurio šūkiai yra šie: „Už civilizuotus darbo santykius – už socialiai orientuotą valstybę“, „Už viešojo sektoriaus išsaugojimą ir plėtrą“.

„Anokia paslaptis, kad Gegužės 1-oji liberaliosios pakraipos politikų nuolatos priskiriama prie „netinkamų“ istorinių datų. Būtent taip bandoma piliečių akyse ištrinti tikrą jos prasmę – darbuotojų solidarumo dieną, kovojant už savo teises. Taip pat atsiranda ir tokių politikų, kurie siūlo šią datą „švęsti“. Tačiau kokia gali būti šventė, jei tų pačių politikų “dėka” Lietuvoje darbo santykiai artėja prie XIX a. būklės? Priminsime, kad šioji diena pradėta minėti po to, kai 1886 m. gegužės 1-ą Čikagos miesto policija malšino darbininkų demonstraciją, kurios metu darbininkai reikalavo sutrumpinti darbo laiką iki 8 valandų per dieną. Malšinant demonstraciją neapsieita be aukų.

Mūsų renginys yra atviras visiems, kas supranta civilizuotų darbo santykių svarbą, kas mato siektiną kelią į priekį socialiai teisingoje ir nepriklausomoje Lietuvoje“, - teigiama „Nacionalinio intereso“ informaciniame pranešime apie renginį. Anot organizatorių, „renginyje sveikintina lietuviška simbolika, renginio temą ir dvasią atitinkantys plakatai“.

Renginys organizuojamas artėjančios Gegužės 1-osios proga, siekiant tradiciškai pažymėti solidarumo, permainų ir pasiekimų socialinėje srityje svarbą, bei aptarti aktualijas.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ kviesdama į savo renginį Kaune balandžio 27 d., 15 val., teigia: „Pastaruoju metu Europoje stiprėja neoliberalioji ideologija. Darbo įstatymų pakeitimai inicijuojami net ir tokiuose stiprios demokratijos ir profsąjunginio judėjimo šalyse kaip Prancūzija ar Suomija. Mėginama „liberalizuoti" darbo santykius, pasiekti grįžimo į praeitį“.

Anot diskusijos organizatorių, Lietuvos profsąjungų pozicija dėl Seime svarstomo Darbo kodekso projekto, šiame kontekste atrodo itin silpna ir išskaidyta. „Suomiai iš padėties sukasi socialinio dialogo būdu – išsiderėdami. Tuo tarpu Prancūzai eina į gatves, ir savo pasipriešinimą reiškia šimtatūkstantiniais mitingais. O ką darome mes?“, - retoriškai klausiam renginio anotacijoje.

Tuo tarpu Trišalėje taryboje darbuotojų interesams atstovaujančios profesinės sąjungos balandžio 29 dieną, 11 val., prie Vyriausybės rengia protesto akciją “Už didesnius atlyginimus ir vaikų svajonių išsipildymą”. Daugiau apie akciją esą bus informuojama balandžio 27 dienos spaudos konferencijoje.

Trišalės tarybos narių rengiamos akcijos reikalavimai: didinti darbo užmokestį visiems Lietuvos darbuotojams; darbo užmokesčio dydį susieti su bendrovės veiklos rezultatais; įstatymu įtvirtinti normą, kad minimalus darbo užmokestis turi sudaryti 60 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio; mažinti darbo jėgos apmokestinimą; didinti PNPD dirbantiems ir vaikus auginantiems tėvams iki 120 eurų už vaiką; grąžinti vaiko pinigus (16 eurų) nepasiturinčioms šeimoms iki vaikui sukaks 18 metų.

Apie Tarptautinės darbo dienos minėjimą ankstesniais metais skaitykite čia: 2015 m., 2014 m., 2013 m.


PN nuotraukoje: 2013 m. Gegužės pirmoji. Plakate užrašas: “O kur progresiniai mokesčiai?”

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-04-29 12:45:07Idomu
plakatuose matoma, kad organizavo piketą Solidarumas ir LPSK, bet būdamas mitinge mačiau tik Solidarumas ir Juknys ? Kaip čia yra?
2016-04-28 14:19:11Hmm
Vieni streikuoja, kiti imituoja...
2016-04-27 08:16:26F.F.Jucius
Tikrai. LPSK ir "Solidarumas" gegužės pirmąją sumaišė su balandžio 1-ąja- juokų diena. O "sandrauga" dar vis neužmiršo poterių. Jie rengia konferenciją. Gaila, kad jau nebėra jėgos galinčios apginti vergą.... Fcebook
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai