2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:51
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2016 04 23 - BE EUFORIJOS, TAČIAU PALANKIAI

«
Komentarų: (2)
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. balandžio 1 - 11 d. atliktos apklausos duomenimis, 45 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 39 proc. teigė jomis nepasitikį. Palyginti su ankstesne, kovo 3 - 5 d., apklausa, pasitikinčiųjų sumažėjo 4 procentais, nepasitikinčiųjų padaugėjo 5 procentais. Žodžiu, kovo mėn.- manytina, veikiant pedagogų streiko įspūdžiams - netikėtai pasireiškęs itin didelis palankumas profsąjungoms po mėnesio vėl grįžo į nusistovėjusį, tiesa, taip pat gana palankų, vertinimą (turint galvoje, kad 2015 metų vidutinis "pasitikėjimo - nepasitikėjimo" santykis buvo 42,9 : 38,7).

Tarp 21 vertinamos institucijos profesinės sąjungos grįžo į 15 vietą (prieš mėnesį buvo pakilusios į 14-ąją). Šį kartą darbininkų atstovės geriau buvo vertinamos už komercinius bankus, muitines, prokuratūrą, teismus, Vyriausybę ir Seimą.

Grįžtant prie kovo mėnesio, primintina, kad šioje "Baltijos tyrimų" apklausoje buvo užfiksuotas aukščiausias per pastaruosius 6 metus profesinių sąjungų vertinimo balas. Praėjusių metų pabaigoje profesinės sąjungos buvo pasiekusios irgi gana aukšto visuomenės pasitikėjimo: 2015 m. spalio 28 - lapkričio 8 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 47 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 36 proc. teigė jomis nepasitikį.

Geriausio iki šiol darbuotojų atstovių vertinimas - 51 proc. pasitikinčiųjų jomis - buvo užfiksuotas 2009 metų liepos mėn. apklausoje.

Stebint pastarųjų metų profesinių sąjungų visuomeninio vertinimo rezultatus, galima konstatuoti, kad darbuotojų atstovių įvaizdis "išsigrynina": daugėja palankių atsiliepimų, tačiau daugėja ir nepalankių. Darytina pozityvi išvada, jog mažėja piliečių, abejingų profesinių sąjungų veiklai ir buvimui.

PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-04-24 11:20:41Feliksas
Feliksas Feliksas Jucius (facebook): JS papildysiu ( jei neįsižeisite?) Mažėja piliečių abejingų profesinių sąjungų veiklai ir jų buvimui, jei tos profesinės sąjungos realiai būtų, realiai dirbtų. Deja.., tai darbo imitacija. O gyventojai kol kas dar "neatsirenka" kas ir kaip. Tada bus galima sakyti, kad yra profesinės sąjungos kai jos bus radikalios, dirbs aktyviai ir efektyviai, ne kaip dabar tik "piktinasi ir piktinasi", o veiklos nesimato....Gyventojai arba turi "versti" užsisenėjusius vergvaldžių padlaižūnus, arba kurti radikalias profsąjungas. Man atrodo, kad lengviausiai įgyvendinamas antras variantas ( mažiau "skausmo) ir vargo. Į sikūrei ir ... pirmyn !!!! Ar atsiras tokių????
Jau prieš metus profesorius Merkys pastebėjo socialinio modelio žalingumą. pastebėjo, kad "prastūmus" šį modelį profesinės sąjungos bus visiškai izoliuotos, atstumtos nuo savo tiesioginio pašaukimo- ginti darbo žmogų. deja per metus laiko nė viena profesinė sąjunga "nepajudėjo" iš mirties taško. Ar nemanote, kad galimai, visos, dabar veikiančios profesinės sąjungos ir egzistuoja tam, kad galutinai diskredituoti ir sužlugdyti profsąjunginį judėjimą??? Reikia skubiai kažko imtis, bet ar atsiras norinčių? Gal vergovė Lietuvių išganymas???
2016-04-24 11:10:53VV
Švietimo profsąjungų kovingumas, o ne Černiausko pasirodymai televizijoje, Gruzdienės ar Krupavičienės laiškai Seimo nariams kelia profsąjungų reitingus.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai