2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:51
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2016 04 22 - PUSTUŠTĖSE SALĖSE Į DK PROJEKTĄ GRĄŽINAMOS ŽALINGOS NUOSTATOS

«
Komentarų: (0)
Balandžio 21 d. Seime toliau buvo nagrinėjamas naujojo Darbo kodekso (DK) projektas. Kaip informuoja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), parlamentarai šio įstatymų projekto svarstymui skyrė vos pusvalandį, „per kurį spėjo atmesti Socialinių reikalų ir darbo komitete (SRDK) išnagrinėtus sprendimus“. O dėl visos šalies darbuotojams ypač svarbaus Darbo kodekso projekto Seime balsavo vos 85 parlamentarai. Prieš Seimo posėdį LPSK vėl surengė piketą, protestuodami prieš skubotą DK svarstymą.

Balandžio 21 d. posėdyje Seimo nariai pritarė Kęstučio Daukšio, Gintaro Steponavičiaus ir Irenos Šiaulienės pataisai, pagal kurią iš nuostatos, kad „už darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal grafiką, mokamas ne mažesnis kaip dvigubas vidutinis darbuotojo darbo užmokestis“, išbrauktas žodis „vidutinis“.

Seimo nariai taip pat nusprendė pritarti K. Daukšio, G. Steponavičiaus ir I. Šiaulienės pasiūlymui, jog darbo santykiams pasibaigus, o darbdaviui ne dėl darbuotojo kaltės uždelsus atsiskaityti su darbuotoju, darbdavys privalo mokėti netesybas, kurių dydis – darbuotojo vieno mėnesio vidutinis darbo užmokestis būtų už ne ilgesnį kaip trijų mėnesių laikotarpį, o ne už visą uždelstą atsiskaityti laikotarpį, kaip siūlyta anksčiau.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete šiems siūlymams nebuvo pritarta.

Prašo persigalvot dėl „0 valandų“ darbo sutarčių

Tuo tarpu Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga (LPMS) pradėjo kampaniją – siunčia laiškus Seimo nariams, balsavusiems už darbuotojams žalingas nuostatas. Balandžio 21 d. protesto laiškai išsiųsti 49 Seimo nariams, balandžio 14 d. balsavusiems už  neapibrėžtos apimties darbo sutarčių gražinimą į Darbo kodekso projektą.

„Esame šokiruoti, kad Jūs, deklaruodami didesnį žmonių saugumą ir socialines garantijas, atskirties mažinimą, balsavote už neapibrėžtos apimties darbo sutarčių (populiariai - "nulio" valandų) gražinimą į Darbo kodekso projektą, nors tam nepritarė nei LRS SRDK komitetas, nei darbdavių, nei profsąjungų atstovai Trišalėje taryboje“, - rašoma LMPS pirmininkės ir LR Trišalės tarybos narės Gražinos Gruzdienės pasirašytame laiške.

„Nuoširdžiai tikime, kad Jūs buvote suklaidinti liberalų argumentų apie tokių sutarčių "gėrį ir naudą" Didžiojoje Britanijoje, - tęsiama toliau. - Informuoju Jus, kad tikrai Didžiojoje Britanijoje kiekvienais metais tokių sutarčių kiekis augo,  todėl dabar ten vyksta diskusija dėl tokių sutarčių panaikinimo, nes jos vienpusiškai nenaudingos darbuotojams ir stumia juos į socialinį užribį. Kaip blogą pavyzdį „0 valandų“ darbo sutartis nurodo ir ES komisija“.

Profesinė sąjunga nurodo, jog darbuotojas, dirbantis pagal tokias sutartis visiškai negali planuoti savo pajamų, už jį nesumokamas sveikatos draudimas ir pensijų draudimas, jam neskaičiuojamas stažas pensijai gauti. O  kadangi asmuo, turintis „0 valandų“ darbo sutartį, nelaikomas bedarbiu, tai jis negali kreiptis į gydymo įstaiga, nes nėra apdraustas.

Laiške Seimo nariams LMPS prašo priimant DK balsuoti prieš minėtų sutarčių Lietuvoje įteisinimą .

Balandžio 14 d. už parlamentarų Kęstučio Daukšio, Gintaro Steponavičiaus ir Irenos Šiaulienės pataisą dėl neapibrėžtos apimties darbo sutarčių įsigaliojimą balsavo mažiau nei pusė Seimo narių: 49 buvo už, prieš – 8, o susilaikė 12. Balsavimo rezultatai pagal frakcijas.

Parlamente jau išnagrinėti 143 iš 256 DK straipsnių. Svarstymas bus tęsiamas gegužės pradžioje vyksiančiuose Seimo plenariniuose posėdžiuose.


lpsk.lt nuotr.


  PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai