2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:48
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2016 04 14 - PROFSĄJUNGŲ TINKLALAPIUI — TARPTAUTINIS APDOVANOJIMAS

«
Komentarų: (0)
Profesinių sąjungų tinklalapis LabourStart pelnė tarptautinį apdovanojimą - Artūro Svensono premiją (Arthur Svenssons internasjonale pris). Norvegijos nevyriausybinės organizacijos Svenssonstiftelsen 500 tūkst. kronų dydžio premija kasmet skiriama "už sėkmingą kovą dėl darbuotojų teisių pasauliniu mastu". Šių metų laureatas-tinklalapis LabourStart (http://www.labourstart.org) vienija apie 140 tūkstančių jo naudotojų, palaiko glaudžius ryšius su tarptautiniu profesinių sąjungų judėjimu.

Kaip pažymima A.Svensono premijų komiteto tinklalapyje Svenssonstiftelsen.com, per 18 savo veikimo metų LabourStart inicijavo apie 240 kampanijų prieš darbuotojų teisių pažeidimus.

Premijų komitetas pažymėjo ir tinklalapio "mobilumą", nes LabourStart yra subūręs platų tarptautinį tinklą aktyvistų, sugebančių per keletą valandų įsitraukti į tą ar kitą kampaniją. Pavyzdžiui, šiuo metu tinklalapyje yra paskelbtos net keturios solidarumo kampanijos Gambijos, Maroko, Irako ir Egipto profsąjungoms ar jų lyderiams nuo valdžios persekiojimų ginti.

Oficialus apdovanojimo įteikimas vyks Norvegijos sostinėje birželio 15 d.

*

2015 metais Artūro Svensono premijos laureatais tapo Bahreino Karalystės mokytojų asociacijos (Bahrain Teachers Association - BTA) vadovė Mahdi Abu Dheeb ir jos pavaduotojas Jalila al-Salman, o 2014 metais ji atiteko didvyriškai kovojančiam už Meksikos kalnakasių teises jų profesinės sąjungos (Sindicato Nacional de Trabajadores Mineros, Metalúrgicos, Siderúrgicos y Similares de la República Mexicana) lyderiui Napoleón Gómez Urrutia. Pastarasis, nepaisydamas valdžios persekiojimų, net atsidūręs tremtyje vadovauja (nuotoliniu būdu) savo profesinei sąjungai.


*

Arthur Svensson (1930-2008) - vienas ryškiausių Norvegijos profesinių sąjungų veikėjų, palikęs gilų pėdsaką šalies visuomenės atmintyje kaip labai daug prisidėjęs ženkliai pagerinant samdomųjų darbo sąlygas, įtvirtinant šiandieninį profsąjungų vaidmenį demokratinėje sistemoje. Jis buvo pagrindinis 1977 metais priimto Darbo įstatymo "stūmėjas".
A.Svensonas tapo žinoma asmenybe ir tarptautiniu mastu, inicijuodamas pasipriešinimą branduoliniam ginklavimuisi, organizuodamas tarptautinę paramą dėl savo teisių kovojantiems palestiniečiams. Pasakojama, kad Jasiro Arafato brolis Fatchi Arafatas jį meiliai pravrdžiavo "profesoriumi Artūru".


PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai