2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:53
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2016 04 11 - SEIME PRASIDEDA DIDYSIS MŪŠIS DĖL DK

«
Komentarų: (3)
Balandžio 12 d. Seimo plenariniame posėdyje pradedamas svarstyti Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projektas

Įstatymas Seime pateiktas svarstyti 2015 metų spalio 15 d., pasak Socialinės apsaugos ir darbo minsiterijos, esą radus sutarimą Trišalėje taryboje, nors profesinės sąjungos teigė, jog dėl svarbiausių aspektų taip ir nepavyko susitarti.


Profesinių sąjungų atstovai gana sėkmingai dirbo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete siekdami kuo labiau apsaugoti darbuotojus nuo darbo santykių liberalizavimo ir kovo 21 d. užregistruota nauja projekto redakcija. Deja, jau ir ji spėjo „apaugti“ naujais pasiūlymais, kurių dauguma – ne darbuotojų naudai.

Paradoksalu, tačiau dešiniajai – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijai priklausantis Seimo narys Rimantas Jonas Dagys užregistravo darbuotojams palankių pasiūlymų, jie jau apsvarstyti Seimo socialinių reikalų ir darbo komitete.

Tuo tarpu „kairieji“ Kęstutis Daukšys (Darbo partijos frakcijos seniūnas), Irena Šiaulienė (Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė) kartu su liberalu Gintaru Steponavičiumi pateikė paketą pasiūlymų, kurie dar labiau liberalizuoja darbo santykius.

Jie, be kita ko, siūlo atsisakyti Ilgalaikio darbo užmokesčio fondo steigimo, grąžinti nenustatytos apimties darbo sutartį, liberalizuoti terminuotų darbo sutarčių sudarymą,  panaikinti darbuotojų atstovų dalyvavimo juridinio asmens valdyme galimybę ir pan.  

Na, o Seimo narys Algirdas Sysas (Socialdemokratų partijos frakcija) siūlo naujajame Darbo kodekse atsisakyti profesinių sąjungų kritikuotos darbo tarybos kaip darbuotojų atstovo institucijos. Jo teigimu, per dešimt metų „ši darbuotojų atstovavimo forma, galima sakyti, nepasiteisino ir taikoma tik labai maža apimtimi“.

Seimo darbotvarkėje numatyta, jog Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projekto svarstymas prasidės balandžio 12 d., 10.45 val., ir su pertrauka tęsis iki 17.50. Projektą tęsti svarstyti planuojama ir didžiąją ketvirtadienio (balandžio 14 d.) plenarinio Seimo posėdžio dalį.

 RMP

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-04-13 16:52:20Patarimas
Keisk televizorių į išmanesnį.
2016-04-13 09:09:33Narys
Buvo padaryta pakazūka, net žinios neparodė o facebook tai platinosi :)
2016-04-11 19:05:30Info
Rytoj prie Seimo 10.45 vyks profsajungu piketas. Pries sesija 8 val. saumiamas skubus SRDK posedis.S
ekite info.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai