2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:32
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 04 01 - SUVIENYTI ŠVIETIMO PROFSĄJUNGAS (Balandžio 1-osios pasaka)

«
Komentarų: (7)
Kovo 31 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) būstinėje įvyko penkių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų - Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS), Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS), Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos "Solidarumas" ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) - koordinavimo tarybų vadovybių, įgaliotų atstovų pasitarimas. Pasitarimo darbotvarkėje - vieningos švietimo darbuotojų profesinių sąjungos arba centro steigimo klausimas. Renginyje dalyvavo (ir pakaitomis jį vedė) LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas ir LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė.

Be to, pasitarime dalyvavo ir buvęs LŠDPS pirmininkas Aleksas Bružas, kuris kaip PN sužinojo, buvo vienas šio susitikimo iniciatorių, iki tol – kartu su LPSK ir LPS „Solidarumas“ vadovais – prisidėjęs prie šio susitikimo organizavimo.

Vienijimosi sumanymui ir galimai procedūros eigai, kurią renginio iniciatorių pavestas pateikė A.Černiauskas, prieštaravimų nebuvo išsakyta. Diskusijų kilo palietus „vadovo-suvienytojo“ problemą bei pasiūlius galimas kandidatūras. Lietuvos švietimo profsąjungos vardu kalbėjusi Tatjana Babrauskienė (pirmininkas Audrius Jurgelevičius susitikime nedalyvavo) pareiškė, kad Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) vadovui Martinui Romeriui pasitraukus iš pareigų, jis sutiktų kandidatuoti į vienos iš Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko postą, o kartu, jei šios dienos susitikime būtų pritarta susivienijimo idėjai, M.Romeris galėtų kandidatuoti ir į vieningos švietimo profsąjungos „ar atitinkamos federacijos ar centro“ vadovo postą. Pasak T.Babrauskienės, Romeris ne vienerius metus „labai artimai ir šiltai“ bendravo su „didžiausia ir įtakingiausia“ švietimo profsąjunga – LŠPS. Jis ne kartą yra viešėjęs Lietuvoje: vienas iš pirmųjų jo vizitų įvyko 2006 m.; M. Romeris taip pat dalyvavo ir kalbėjo 2014 m. birželio mitinge, - argumentavo LŠPS atstovė.

Posėdį vedusiam A.Černiauskui, taip pat LŠDPS pirmininkui A.Navickui pareiškus, kad vadovybės klausimus svarstyti dar anksti, nes tai esą tik suvažiavimo prerogatyva, po jų kalbėjęs A.Bružas pareiškė, kad „iš anksto nesusitarus dėl vadovo gali nepasisekti ir jungimasis“. Savo temperamentingame pasisakyme išsakęs kritinį požiūrį į pastarųjų metų švietimo profsąjungų veiklą ir streikus, A.Bužas pareiškė, jog šių metų streikai nesužlugo tik Eugenijaus Jesino vadovaujamos LŠĮPS dėka. Tad E.Jesinas esą „ geriausiai tiktų“ būti vieningos švietimo profsąjungos vadovu. Pavaduotojais, pagal A.Bružą, galėtų būti A.Jurgelevičius, A.Navickas ir... jis pats, A.Bružas. „Kolegos! Jeigu man patikėtumėte tokias pareigas, aš grįžčiau į profsąjungų veiklą, - viliuosi, kad mano 22 metų patirtis švietimo profsąjungoms praverstų“, - kalbėjo A.Bružas.

A.Bružo (kaip, beje, ir T. Babrauskienės) pasiūlymai nesusilaukė vieningo pritarimo ir plačiau nebuvo svarstomi. Už A.Bružo pasiūlymą ir buvusio kolegos grįžimą į profsąjungų veiklą pasisakė A.Navickas. Tačiau jis pakartojo ir savo seną mintį, kad švietimo profsąjungoms susivienijus jis pats į vieningos profsąjungos vadovus (tad ir į pavaduotojus) greičiausiai nesibalotiruotų.

Pasitarimo dalyviai atviru balsavimu pritarė švietimo profsąjungų suvienijimo idėjai, kurią „turėtų paversti realybe visuotinis švietimo darbuotojų suvažiavimas“. Švietimo profsąjungų koordinavimo taryboms, vadovams bus išsiuntinėtas laiškas-pasiūlymas apsvarstyti visuotinio švietimo profesinių sąjungų suvažiavimo surengimo klausimą. Tos organizacijos, kurios pritars vienijimosi projektui, iki balandžio 10 d. turėtų pateikti kandidatūras į suvažiavimo rengimo grupę. Pats suvažiavimas galėtų būti surengtas dar šių metų gegužės 1 d.

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-04-01 21:59:54Pritariu
Ateina genijai ir vėl išnyksta, o Jurgelevičiaus-Jesino tandemas - visiems laikams. Kam tie centrai, te vyksta konkurencija ir... pjautynės!
2016-04-01 17:24:13Sveikinimas
Su balandžio 1-ąja. ateina genijai ir vėl išnyksta...
2016-04-01 13:46:30Makliovija
tai jeigu ps veikėjai pradėtų juoktis ir šaipytis iš savęs, tada prasidėtų ir veiksmas. O dabar jie tiek susireikšminę, kad nemato situacijos juokingumo. Kol kas iš jų šaiposi tik kiti...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai