2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:30
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 03 07 - PRAEITĄ SAVAITĘ...

«
Komentarų: (1)
Šeštadienis, kovo 5 d.  Indijoje streikuoja per 100 tūkst. juvelyrų, apie 20 milijonų auksakalių bei verslininkų, beveik 3 mln. dizainerių ir 3 mln. industrijos darbuotojų,  informuoja Indijos aukso prekybos juvelyrų asociacija (India Bullion and Jewelry Association). Reikalaujama atšaukti 1 proc. akcizo mokestį, kurį įveda valdžia. Pranešama, kad streikas, prie kurio pastaruoju metu prisidėjo dar 40 tūkst. dalyvių, pratęstas iki kovo 7 d.
Penktadienis, kovo 4 d. 20 tūkstančių darbuotojų vienijanti Suomijos maisto pramonės darbuotojų profesinė sąjunga SEL atsisakė prisidėti prie anksčiau su valdžia pasirašytos nacionalinės kolektyvinės sutarties. Profesinė sąjunga kritikuoja dokumente įtvirtinamą nuostatą, leidžiančią 24 valandomis pailginti metinį darbo laiką. Maistininkų organizacija teigia, kad darbo laiko pailginimas paskatintų ne naujų darbo vietų kūrimą, o greičiau - nedarbo augimą.

Tačiau manoma, jog SEL "akibrokštas" nesutrukdys visuomeninio susitarimo pasirašymui. Maistininkai ir anksčiau nebuvo linkę jungtis prie centralizuotų susitarimų, o Suomijos profesinių sąjungų susivienijimas SAK ketina pasirašyti susitarimą jau kovo 7 d.
Ketvirtadienis, kovo 3 d. Rydułtowy ir Wodzisław Śląski (Lenkija) miestelių centrinių ligoninių medikai jau antra savaitė protestuoja reikalaudami didesnių atlyginimų ir užimtumo garantijų. Darbo konflikto pradžia susijusi su administracijų sumanymu restruktūrizuoti ligonines perkeliant pediatrijos skyrių iš Rydułtowy į Wodzisław Śląski, o ortopediją - iš Wodzisław Śląski į Rydułtowy.

Profsąjungų reikalavimams patenkinti, pasak Wodzisław Śląski administracijos, reikią ne mažiau 7,5 ml. eurų. Tačiau ligoninės tokių lėšų neturi, nes "nacionalinis sveikatos apsaugos fondas mums neskiria pakankamai lėšų".
Trečiadienis, kovo 2 d. Rusijos nepriklausomų profesinių sąjungų federacijos FNPR pirmininkas Michailas Šmakovas trečiadienį įvykusioje "generalinėje FNPR taryboje" aštriai kritikavo "vyriausybės finansinį bloką", vertindamas jo veiklą kaip "chaotišką". Socialinę ekonominę krizę šalyje FNPR lyderis iliustravo tokiais duomenimis: darbo užmokesčio įsiskolinimai nuo 2015 m. išaugo 61 proc.; realus šalies darbuotojų atlyginimas per metus sumažėjo 9,5 proc., o piniginės pajamos 4 proc. "O apskritai, šalies ekonomika pasiekė rekordinį smukimą per pastaruosius 7 metus", - teigė M.Šmakovas.

Šaliai atsidūrus "labai sudėtingoje ekonominėje situacijoje" "tik vidinis susitelkimas, vieningas situacijos vertinimas, bendri veiksmai padės profesinėms sąjungoms",- pabrėžė lyderis ir pasiūlė FNPR ir šakinių organizacijų mastu surengti "seriją akcijų" pirminėms profsąjungų organizacijoms palaikyti.
Antradienį, kovo 1 d., Kijevo statybininkai surengė mitingą, reikalaudami miesto valdžios apginti juos nuo nuolatinių chuliganizmo išpuolių. Prie Kijevo miesto administracijos pastato buvo susirinkę apie 200 protestuotojų kartu su sunkvežimiais - betono maišyklėmis.

Pasak protestuotojų, miesto "pseudoaktyvistai" prasiveržia į statybos aikšteles ir bando reketuoti statybų vykdytojus reikalaudami pinigų. Chuliganai "sukuria dirbtinių problemų blokuodami darbą statybų aikštelėse, padaro žalos privačiai nuosavybei naikindami techniką, laužydami tvoras, provokuodami susidūrimus su darbuotojais,"- sakoma mitingo dalyvių pareiškime.
Pirmadienis, vasario 29 d. Pietų Prancūzijos vyno gamintojai, vynuogių augintojų profesinė sąjunga grasina streiku sutrukdyti liepos 26 Paryžiuje finišuojančioms Tour de France-2016, užtverdami kelią 11-ojo etapo pasaulio dviračių lenktynių dalyviams. Prancūzų vynininkus supykdė turo organizatorių - ASO kompanijos - sprendimas dviračių lenktynių rėmėju pasirinkti Čilės vyno gamybos firmą Cono Sur Bicicleta.

Tačiau pagal Prancūzijos įstatymus šalies alkoholio brendai negali būti Prancūzijos teritorijoje vykstančių sporto rungtynių rėmėjais.

PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-03-09 15:02:16ELTA 2016 03 09
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad Lietuvos švietimo profsąjungos tikrai neturi jokio ryšio su Rusija.
Tai jis sakė žurnalistams po trečiadienį vykusio Seimo NSGK posėdžio, kuriame buvo išklausyta Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovų pateikta informacija dėl galimos įtakos Lietuvoje veikiančioms visuomeninėms organizacijoms.
„Švietimo profsąjungos tikrai neturi čia jokio santykio su Rusija, jie nevyksta, jie nebendrauja, tikrai nėra jokio ryšio, čia kalbama apie konfederaciją, apie kitas profesines sąjungas, išskyrus švietimą“, – sakė A. Paulauskas.
Paklaustas apie konkrečias profsąjungas, galimai palaikančias santykius su Rusija, NSGK pirmininkas paminėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederaciją, „Solidarumą“ ir Darbo federaciją.
„Čia ne tiek profsąjungos, kiek atskiri lyderiai daugiausia palaiko tuos santykius“, – sakė A. Paulauskas.
Jis neatmeta galimybių, kad Rusijos profsąjungos gali daryti kažkokią įtaką Lietuvos profsąjungoms. „Neatmestina, kadangi yra artimi bendravimo ryšiai, kai kur ir nesąmoninga įtaka gali būti. Mes klausėme, kokia ten žala, ji sunkiai yra paskaičiuojama ir sunkiai yra prognozuojama. Demokratinė valstybė ieško patirties nedemokratinėje valstybėje. Čia, man atrodo, pagrindinis teiginys, kuris kelia tam tikras abejones. (...) Yra tam tikra rizikos galimybė, bet jokių grėsmių kol kas nėra“, – teigė A. Paulauskas.
Jis abejoja, ar reikėtų mokytis vystyti profsąjunginę veiklą iš Rusijos.
„Mūsų galbūt ir būtų toks nusistebėjimas, kad tuos santykius vargu ar reikia plėtoti. Ten tikrai profsąjungos nėra nepriklausomos, jos yra valdomos, kontroliuojamos ir tikrai mokytis nėra iš ko. Yra Vakarų valstybės, demokratinės valstybės, kur tos profsąjungos yra pakankamai stiprios, turinčios savo tradicijas, turinčios savo patirtį ir yra iš kur pasimokyti“,– sakė A. Paulauskas.
Kaip primena ELTA, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius yra kalbėjęs apie užsienio valstybių galimą įtaką streikuojančioms pedagogų profsąjungoms, tačiau vėliau atsiprašė profsąjungų atstovų ir patvirtino, kad jo turimoje riboto naudojimo pažymoje nėra kalbama konkrečiai apie švietimo profsąjungas.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai