2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:30
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 03 04 - KETURIOS STREIKININKĖS JAU SUSITAIKĖ SU VALDŽIA (PAPILDYTA)

«
Komentarų: (5)


Keturios švietimo profsąjungos - Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga "Solidarumas" - su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene - kovo 3 d. pasirašė "Susitarimą dėl streiko užbaigimo".

Susitarime sakoma, kad "Švietimo ir mokslo ministerija iš jai skirtų asignavimų mokytojų atlyginimams didinti nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. papildomai skiria 8 mln. eurų didinant tarifinio atlygio minimalius koeficientus mokytojams iki atitinkamo dydžio". Taip pat "nuo 2017 m. sausio 1 d. panaikinamos tarifinio atlygio "šakutės" mokytojams, paliekant maksimalų koeficientą". Susitarimą pasirašiusios profesinės sąjungos savo ruožtu įsipareigojo streiką baigti kovo 4 d.

"Kitus profesinių sąjungų reikalavimus" susitarta "svarstyti derinant Lietuvos švietimo šakos kolektyvinę sutartį."

Susitarimą pasirašiusios profsąjungos teigia, jog pasiektas "pedagogams naudingas susitarimas".

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius (lrt.lt nuotr.) kovo 2 d. vakare žiniasklaidai (lrt. lt) sakė, kad profsąjungos mano pasiekusios 75 proc. savo reikalavimų po to, kai vyriausybė sugebėjo rasti papildomus 8 mln. eurų darbuotojų algoms pakelti (primintina, kad streikuotojų pirminiuose reikalavimuose buvo minimi 18-19 mln. eurų -red).

"Streiko sustabdymas leidžia profesinėms sąjungoms ir Švietimo ir mokslo ministerijai grįžti į derybas dėl šalies švietimo šakos kolektyvinės sutarties, kurioje abi pusės yra deklaravusios norą įtvirtinti streiko metu pasiektus trumpalaikius ir ilgalaikius susitarimus bei įsipareigojimus – pedagogų atlyginimų kėlimą, jų tarnybinių atlyginimų koeficientų „šakučių“ panaikinimą, ilgalaikę pedagogų darbo užmokesčio didinimo programą, švietimo sistemos finansavimo pertvarką, didesnių socialinių garantijų suteikimą vyresnio amžiaus pedagogams",- teigiama švietimoprofsajunga lt. paskelbtame LŠPS pareiškime, kuriuo komentuojama kovo 3 d. pasirašyto "Susitarimo dėl streiko užbaigimo" reikšmė.

Susitarimo nepasirašė penktoji streike dalyvaujanti profesinė sąjunga - Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS).

Kovo 3 d. keturių profesinių sąjungų ir valdžios atstovų pasirašytą susitarimą LŠDPS vertina neigiamai „Tai, kas vyksta jau visą savaitę, vertinu kaip nešvarius politinius žaidimus. Į šios dienos susitikimą LŠDPS net nebuvo oficialiai pakviesta“,- teigia LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Anot jo, rasti 8 mln. jokių švietimo problemų neišspręs, galbūt tik šiek tiek amortizuos dėl vaikų mažėjimo prognozuojamą mokytojų atlyginimų kritimą. „Ministrė veidmainiauja, - socialiniuose tinkluose palaikiusi mūsų reikalavimus dabar jų išsižada ir iš principo streikas nutrauktas tik mainais į pažadą, kad bus toliau tęsiamos derybos. Todėl tiek prieš streikus, tiek iš jų išeinant turime tuos pačius pažadus. Pasiektas susitarimas tiesiog žemina mokytojus“, - komentuoja LŠDPS pirmininkas.

Pasak A.Navicko, šios dienos „susitarimui“ nepritaria ir didelė dalis streikuojančių pedagogų, net ir tų, kurie nepriklauso LŠDPS. „Jaučiamės išduoti kitų profesinių sąjungų vadovų. Todėl LŠDPS siekia ir sieks, kad Lietuvoje veiktų viena stipri švietimo profsąjunga, kitaip pasiekti rezultato neįmanoma“, - sako A. Navickas.

Kaip pranešama tinklalapyje lsdps.lt, "Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga sprendimą dėl streiko tęstinumo priims artimiausiomis dienomis.


Šiuo metu streikuoja virš 40 LŠDPS priklausančių švietimo įstaigų".

Kovo 4 d. papildymas. Vis dėlto ir LŠDPS koordinavimo taryba kovo 4 d. priėmė sprendimą streiką nutraukti.

PN primena, kad neterminuotas pedagogų streikas prasidėjo 2016 m. vasario 22 d. 2015 m. gruodžio 8 ir 10 dienomis Lietuvos ugdymo įstaigose įvyko įspėjamieji streikai dėl valdžios atsisakymo 2015 m. lapkričio 16 d. Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai įteiktų reikalavimų.

Pedagogų atstovės reikalauja:

1. Atkurti mokinio krepšelio dydį iki buvusio 2009 m. sausio 1 d.:

- nuo 2016 m. sausio 1 d. – 1045 Eur;
- nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 1093 Eur


2. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų etate padidinti nekontaktinių darbo valandų skaičių iki 6 valandų per savaitę, o atlyginimus palaipsniui prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams, didinant tarnybinio (tarifinio) atlygio koeficientus:

- nuo 2016 m. sausio 1 d. – 10 proc.;
- nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 5 proc.;
- nuo 2017 m. sausio 1 d. – 10 proc.


3. Palaipsniui didinti kitų pedagoginių darbuotojų tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientus:.

- nuo 2016 m. sausio 1 d. – 5 proc.;
- nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 5 proc.;
- nuo 2017 m. sausio 1 d. – 7 proc.


4. Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. panaikinti tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientų „žirkles“, paliekant koeficientų dydžius, atitinkančius viršutinę ribą.

5. 2016 m. valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. EUR išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą.

6. Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. sumažinti mokinių (vaikų) skaičių klasėse (grupėse):

- ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 1,5 – 3 metų grupėse iki 10, 3 – 7 metų – iki 15 vaikų;
- bendrojo ugdymo mokyklų 1 – 4 klasėse iki 22, 5 – 12 klasėse iki 25 mokinių.


PN inf.NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-03-16 10:20:08Delfi
Štai tau.boba, ir devintinės! O šitaip džiaugiamės laimėtu streiku!
DELFI žiniomis, šeši milijonai eurų, kuriuos Švietimo ir mokslo ministerija teigia radusi streikavusių pedagogų atlyginimas didinti, švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės nurodymu buvo atimti iš moksleivių popamokinei veiklai finansuoti skirtų lėšų, vadinamųjų Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) pinigų.
2016-03-04 11:38:21Streikavusi
Aš savo 8 mln dalies atsisakau. Man gėda net prieš savo vyrą dėl tokių iškovojimų. Duokite p.Jesino a.s. nr. Aš jam stropiai pervedinėsiu "laimėjimą" kas mėn., jeigu suma sudarys daugiau, kaip 1 eurą, nes centus negi pervedinėsi.
2016-03-04 10:45:18Pilietiškas švietimietis
LŠDPS beveik visose ugdymo įstaigose yra didesni atlyginimai, o tie 8 mln. bus skirti tik mažiausioms algoms pakelti, taip kad laimės čia labai nedidelė dalis mokytojų. Be to, dėl mokinių mažėjimo atlyginimai mažės net ir su visais jūsų milijonais.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai