2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:34
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 03 01 - PRAEITĄ SAVAITĘ...

«
Komentarų: (0)
Pirmadienis, vasario 22 d. Latvijos tinklalapis telegraf.lv publikuoja informaciją apie tą dieną prasidėjusį Lietuvos pedagogų streiką, pažymėdamas, kad „mokytojai ir ikimokyklinių įstaigų darbuotojai reikalauja pakelti atlyginimus, kurie yra patys mažiausi Europoje". "Tėvai solidarizuojasi su pedagogais, be to, ir vieni, ir kiti mano, jog vyriausybė privalo mažiau išleisti ginklavimuisi ir daugiau – švietimui“, - rašo telegraf.lv.

Antradienis, vasario 23 d. Čekijos Respublikos Moravijos-Silezijos krašto Paskovo šachtos profesinė sąjunga paskelbė ikistreikinę būseną. Protestą inspiravo firmos-savininkės OKD paskelbtas ketinimas iki 2016 metų pabaigos uždaryti šachtą. O tai tiesioginė grėsmė 1700 darbuotojų, kurie gali būti  išvaryti į gatvę. Profsąjungas ypač piktina tai, kad apie šachtos uždarymą savininkai kalba neminėdami jokios socialinės programos, kuri galėtų palengvinti šį skaudų smūgį angliakasiams ir jų šeimoms.

Trečiadienis, vasario 24 d. Londono Kensingtono (Kensington Palace) darbuotojai pagrasino streiku šių garsių Anglijos karalienės Viktorijos laikų rūmų administracijai, jei iš tikrųjų bus realizuoti ketinimai  sumažinti juose dirbančių tarnautojų atlyginimus. Rūmų muziejinės dalies bendradarbiams, ypač tiems kurie lydi ekskursijas, gali būti sutrumpinta darbo diena, ir dėl to jų metinės pajamos sumažėtų apie 5000 JAV dolerių.

Ketvirtadienis, vasario 25 d. Pranešama, kad dešimt Vyborgo vairuotojų, vežančių miško produkciją per Rusijos-Suomijos sieną, kreipėsi į Suomijos teismą reikalaudami 700 tūkst. eurų kompensacijos iš juos apgavusių sukčiaujančių firmų. Rusų vairuotojų sunkvežimiai įregistruoti suomių firmoje Bernitz Oy,  patys vairuotojai įdarbinti rusiškame Vostok Avto, o darbdaviai ne tik kad nesudarė su jais darbo sutarčių, bet ir "vokeliuose" mokėjo dvigubai mažesnius atlyginimus nei už tokį pat darbą mokama suomių vairuotojams.

Rusų vairuotojų interesams teisme atstovaus Suomijos profesinės sąjungos AKT pasamdyti advokatai.

Penktadienį, vasario 26 d., Varšuvoje, prie Seimo, startavo įspūdinga medikų fizioterapeutų manifestacija. Protestuojama prieš įstatymo, reglamentuojančio šios medikų profesijos veiklą, pataisas. Nuo 2016 m. gegužės 31 d. turėtų pradėti veikti specialūs gydytojų fizioterapeutų priežiūros organai, nuo kurių biurokratinių vertinimų, profsąjungų nuomone, priklausys, kas turės teisę dirbti pagal šią specialybę, o kas ne.

Protesto akciją suorganizavo Lenkijos fizioterapeutų asociacija ir Lenkijos fizoterapeutų profsąjunga.

Šeštadienį, vasario 27 dieną, Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) pavadino „Turkijos profsąjungų pergalės“ diena. Turkijos konstitucinis teismas priėmė sprendimą išlaisvinti leidinio Hurriyet žurnalistus Can Dundar ir Erdem Gul, kurie buvo kaltinami valstybinės paslapties paviešinimu. Žurnalistams grėsė kalėjimas iki gyvos galvos.

Iki tol ETUC generalinis sekretorius Luca Viscontini kartu su kitais aukštais tarptautinių ir Turkijos profsąjungų pareigūnais aplankė žurnalistus kalėjime ir pareikalavo iš Turkijos valdžios juos paleisti laisvėn.

PN inf.


 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai