2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:33
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 02 27 - GERIAU UŽ PROKURATŪRĄ, MUITINES IR NET VYRIAUSYBĘ

«
Komentarų: (0)
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. vasario 9 - 17 d. atliktos apklausos duomenimis, 45 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 37 proc. teigė jomis nepasitikį. Palyginti su sausio 4 - 14 d. apklausa, pasitikinčiųjų padaugėjo 1 procentu, nepasitikinčiųjų sumažėjo 2 proc.

Tarp 21 vertinamos institucijos  profesinės sąjungos pakilo į 15 vietą (buvo smukusios į 19-ąją). Šį kartą darbininkų atstovės geriau buvo vertinamos už prokuratūrą, muitines ir net Vyriausybę; pasitikinčiųjų pastarąja sumažėjo net 10-čia procentų ir taip pat 10-čia proc. padaugėjo nepasitikinčiųjų.

Primename, kad praėjusių metų pabaigoje profesinės sąjungos buvo pasiekusios aukščiausio per pastaruosius šešerius metus pasitikėjimo rezultato: spalio 28 - lapkričio 8 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 47 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 36 proc. teigė jomis nepasitikį.

Apžvelgus bendrus metinius rezultatus (išvedant vertinimų apklausose vidurkius), galim konstatuoti, kad profsąjungų įvaizdis "išsigrynina": daugėja palankių atsiliepimų, tačiau daugėja ir nepalankių.Tai reiškia, jog mažėja piliečių, neturinčių apie profsąjungas nuomonės. Praėjusiais 2015 metais palankiai atsiliepusiųjų vidurkis - 42,9, nepalankiai - 38,7 (Pavyzdžiui, 2013-aisiais šie skaičiai buvo mažesni: 38,6 ir 37,5).

"Baltijos tyrimų" apklausoje buvo prašoma atsakyti ir į klausimus apie demokratiją, ekonominę padėtį, šeimos finansus.

Paklausti, ar patenkinti, "kaip veikia demokratija Lietuvoje", patenkinti demokratijos veikimu buvo 39 proc. respondentų, bet 52 proc. demokratijos veikimu buvo nepatenkinti.

Į klausimą "Kaip pasikeitė ekonominė padėtis Lietuvoje per 2 pastaruosius mėnesius? gauti tokie atsakymai: pagerėjo - 14 proc.; nepasikeitė - 43 proc; pablogėjo - 37 proc.

Šeimos finansinė padėtis per pastaruosius 2 mėnesius pagerėjo 14-kai proc., nepasikeitė - 42-iem proc., pablogėjo net 42-iem proc.

Šaltiniai" "Vakaro žinios", PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai