2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:32
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 02 26 - TĘSIANT DEŠIMTMEČIŲ TRADICIJĄ

«
Komentarų: (0)
Bendrovė „Achema“ vasario 19-ąją surengė darbo veteranų pagerbimo vakarą, kuris įvyko Jonavos kultūros centro Didžiojoje salėje. Tautinėmis juostomis buvo perjuosti ne tik chemijos gamykloje dirbantys ištikimiausi ir geriausi darbuotojai, bet ir filialų „Sistematika“, „Achemos poliklinika“, „Agrochemos“, „Iremo“, „Transachemos“, „Achempako“, „Budraus sakalo“, „Achemos“ mokymo centro bendruomenių atstovai, triūsiantys po 20, 25, 30, 35, 40 ir 45 metus.

Koncerno „Achemos grupė“ narė akcinė bendrovė „Achema“ vasario 19-ąją surengė darbo veteranų pagerbimo vakarą. Tautinėmis juostomis buvo perjuosti ne tik chemijos gamykloje dirbantys ištikimiausi ir geriausi darbuotojai, bet ir filialų „Sistematika“, „Achemos poliklinika“, „Agrochemos“, „Iremo“, „Transachemos“, „Achempako“, „Budraus sakalo“, „Achemos“ mokymo centro bendruomenių atstovai, triūsiantys po 20, 25, 30, 35, 40 ir 45 metus.

Į iškilmingą vakarą atvyko koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė Lyda Lubienė, koncerno generalinio direktoriaus pareigas laikinai einantis Audrius Bendaravičius, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, rajono Savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, įmonių vadovai.

Renginys prasidėjo Tylos minute, pagerbiant tuos achemiečius, kurie jau ilsisi Anapilyje.

Aptardamas praėjusių metų koncerno įmonių veiklą, A. Bendaravičius pabrėžė, kad bendrovės įvykdė daugelį užduočių ir pasiekė užsibrėžtus tikslus.

„Bendrovėje „Achema“ baigtas statyti azoto rūgšties agregatas „Grand Parroise“, pradėjo veikti oro skaidymo blokas, modernizuoti elektros tinklai. KLASCO įsigijo laivą-buksyrą, „Transachema“ atnaujino vagonų parką, reikšmingi pokyčiai atlikti ir kitose koncerno bendrovėse“, – sakė A. Bendaravičius.

Džiugiu faktu koncerno vadovas įvardijo tai, kad po kelerių metų pertraukos ir intensyvių derybų pavyko susiderėti su „Gazpromu“ ir pasiekti kompromisą dėl gamtinių dujų kainos. Nuo šių metų „Achema“ jau turi realią galimybę įsigyti gamtines dujas ir iš kitų tiekėjų konkurencingesne kaina.

„Nuoširdžiai dėkoju jums už darbą, triūsą, rūpestį, atsidavimą, energiją, dalijimąsi patirtimi, žiniomis, jaunų žmonių mokymą. O sveikindamas šios gražios ir prasmingos šventės proga, linkiu visokeriopos sėkmės, stiprybės, energijos ir laimės“, – linkėjo koncerno vadovas.

„Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas atkreipė dėmesį į vakaro svarbą: „Ši šventė suteikia galimybę bent simboliškai padėkoti už nuoširdų darbą, už atsidavimą bendruomenei, už supratimą, kad kiekvienas esame svarbūs ir atsakingi ne tik už save, bet ir už kitus. Manau, kad kiekvienas atsimenate tas pirmas akimirkas, kai pradėjote dirbti šioje įmonėje. Prisimenate, kaip įsiliejote į kolektyvą, susidraugavote su juo, kaip vyresnieji kolegos jus mokė. Čia augdami ir tobulėdami, tapote profesionalais, šiandien mokančiais jaunesnius už save, kurie taip pat, kaip ir jūs, galvoja ne tik apie save, bet ir apie visą kolektyvą“, – sakė R. Miliauskas.

Generalinis direktorius priminė, kad dirbti gamykloje nelengva, vyksta sudėtingi procesai, todėl, pasak jo, „eidami į darbą turime nepamiršti atsargumo, kadangi esame atsakingi ne tik už save, bet ir už šalia esantį kolegą“.

Po sveikinimo kalbų buvo teikiamos veteranų regalijos.

Bendrovės „Achema“ generalinio direktoriaus įsakymu už nepriekaištingą 20-ies metų darbą pirmą kartą veterano juostomis perjuosta 17 achemiečių ir 11 kitų koncerno įmonių darbuotojų. Jiems įteikti III laipsnio Garbės ženkleliai, sveikinimo raštai, pažymėjimai, išmokėti piniginiai paskatinimai. „Dvidešimtmečiai“ šypsodamiesi prisipažino, kad veterano vardas suteikia brandumo jausmą. „Toks titulas suteikia daugiau pasitikėjimo ir stiprina bendruomenę“, – sakė „Achemos“ vyriausiasis mechanikas Egidijus Juzėnas.

II laipsnio Garbės ženkleliai ir tokios pat regalijos įteiktos tiems, kurie pasiaukojamai dirbo 25-erius metus. Į sceną pakviestas 20 žmonių būrys. Gausiausią pulką (29 asmenys) sudarė trečią kartą veteranais tituluoti darbuotojai, įmonėse ištikimai triūsiantys 30-imt metų. Jie pagerbti I laipsnio Garbės ženkleliais ir kitomis priklausančiomis dovanomis.

35-erių metų darbo stažą turintys veteranai, atlaikę ne vieną audrą gyvenime, asmeniniu pavyzdžiu įrodę, kad darbas puošia žmogų, buvo pavadinti „Achemos“ aukso fondu“. Ilgamečiai darbuotojai apdovanoti aukščiausio laipsnio Garbės ženkleliais, sveikinimo raštais, paskatinti materialiai. Technologinio gamybos skyriaus dispečerė Antanina Budnikaitė džiaugėsi, kad yra „Achemos“ bendruomenės narė. „Esu dėkinga Dievui, likimui ir įmonės vadovams už tai, kad čia dirbu. Kiekvienas savo darbą turi atlikti apmąstydamas, atidžiai, sąžiningai ir svarbiausia – jį mylėdamas. Visada privalu stengtis, kad būtų gerai ne tik man, bet ir kitam. Mūsų gamykloje taip ir yra“, – sakė ji.

Vardine dovana – žiedu ir priklausančiomis regalijomis apdovanotas 21 „Achemos“ ir dukterinių įmonių darbuotojas, sukaupęs 40-ies metų darbo stažą. Šie žmonės savo rankomis statė, paleido eksploatuoti naujus gamybos cechus, atlaikė negandas, kai užklupo sunkmetis, bet niekur nebėgo, nepasitraukė iš kolektyvų. Jie nusipelnė didelės pagarbos ir gražių linkėjimų. Kompiuterizacijos biuro inžinierius Alfredas Šimonis, penktą kartą tituluojamas darbo veteranu, jauniems žmonėms, įsidarbinusiems gamykloje, patarė būti ryžtingiems ir užsispyrusiems: „Nereikia išsigąsti ir mesti darbo. Reikia save išbandyti pirmus penkerius metus. Pripras prie darbo, įgaus patirties, atsiras noras, išsiplės pažintys su kolegomis ir nepastebės, kaip prabėgs keturi dešimtmečiai.“

Pagaliau į sceną pakilo veteranai, dirbantys 45-erius metus, nuo pirmųjų tuometės Jonavos azotinių trąšų gamyklos dienų. Jie – geriausi liudininkai, matę, kaip kyla nauji cechai, modernėja gamyba, keičiasi ir auga „Achema“. Šiems žmonėms chemijos įmonė, įsikūrusi Jonavos krašto Skarulių žemėje, buvo vienintelė darbovietė. Šis pulkelis negausus – 7 „Achemos“, trys „Iremo“ ir vienas „Achempako“ darbuotojas. Tačiau darbo ir gyvenimo patirtimi toli pralenkia savo jaunesnius kolegas. Jiems, ištikimiausiems, labiausiai bendrovėms atsidavusiems žmonėms, įteikti žiedai su briliantu, sveikinimo raštai, išmokėtas piniginis paskatinimas.

Koncerno „Achemos grupė“ pagrindinė akcininkė, valdybos pirmininkė Lyda Lubienė didžiausią darbo stažą turinčius žmones pagerbė pavadindama juos „išmintimi ir branda“ ir kiekvienam jų dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo valdybos sprendimu įteikė po simbolinį medalį.

*


Iš tarybinių metų paveldėta ir šviesios atminties Bronislovo Lubio toliau puoselėta tradicija "Achemoje" tęsiama jau ketvirtą dešimtmetį. Šia tradicija ypač didžiavosi ir buvęs ilgametis (pernai vasarą Anapilin išėjęs) profesinės sąjungos pirmininkas Algimantas Gaižauskas.

Kaip PN sakė Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė, bendrovės įsipareigojimas kasmet organizuoti veteranų šventę yra įtvirtintas AB „Achema“ kolektyvinėje sutartyje. Joje numatyta, jog Veterano vardas suteikiamas darbuotojams, išdirbusiems įmonėje 20, 25, 30, 35, 40, 45 metų.


„Šios šventės darbuotojai tikrai labai laukia, savo lūkesčius sieja su tais „jubiliejiniais“ metais. Mes šį reiškinį net vadiname Achemos virusu“, - komentuoja B. Daškevičienė.
Šaltiniai: jonavosnaujienos.lt. PN inf.; jonavosnaujienos.lt nuotr.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai