2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:36
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 02 24 - PREMJERAS SOCIALDEMOKRATAS SMOGĖ PROFSĄJUNGOMS

«
Komentarų: (4)


Prasidėjus neterminuotam pedagogų streikui, premjeras A.Butkevičius pareiškė, kad šiuo atveju „yra tam tikra Rusijos įtaka“ ir kad jis pirmadienį gavęs„informacijos iš tam tikrų tarnybų“.

Premjero teiginys sukėlė pasipiktinimo bangą tiek žiniasklaidoje, tiek socialiniuose tinkluose.

Laikydami šį pareiškimą šmeižtu atitinkamus pareiškimus padarė profsąjungų vadovai, įskaitant Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininką Artūrą Černiauską. Pirmoji išsamų protesto pareiškimą paskelbė Audriaus Jurgelevičiaus vadovaujama Lietuvos švietimo profsąjunga.
2016 m. vasario 23 d., svietimoprofsajunga.lt
Panašu, kad neterminuotą švietimo šakos streiką pradėjusioms švietimo profesinėms sąjungoms Vyriausybė ir jos vadovas Algirdas Butkevičius paskelbė tikrą karą. O kare kaip kare – visos priemonės, tarp jų ir dezinformacija, tinka.

Komentuodamas prasidėjusį streiką ir bandydamas pateisinti savo nenorą realiai spręsti mokytojų iškeltas problemas, Vyriausybės vadovas bando parodyti kaip jis yra linkęs į kompromisus ir kokios nesutaikomos bei plėšrios yra profesinės sąjungos.

Į kairę ir į dešinę dalindamas interviu, A. Butkevičius, kuriam uoliai antrina ir Vyriausybės vicekancleris R. Vaitkus, pasakoja dramatišką istoriją apie tai, kad streiko išvakarėse su profesinių sąjungų vadovais buvo „susitarta dėl jų reikalavimų tenkinimo“, o štai pirmadienį šie ne tik pradėjo streiką, bet ir iškėlė naujus reikalavimus, kurių lankstusis premjeras niekaip negali patenkinti.

Deja, premjeras nesako visos teisybės. Taip, streiko išvakarėse vyko susitikimas, kuriame be kitų dalykų, buvo pasiūlyta nuo ateinančio rugsėjo 1 d. visiems mokytojams atlyginimus kilstelėti 1,5 procento, o darželių auklėtojams net 5 procentais. Tiek pokalbio metu, tiek vėliau raštu pateiktoje profesinių sąjungų nuomonėje dėl šio pasiūlymo aiškiai buvo pasakyta – toks kosmetinis algų didinimas netinka ir juodu ant balto buvo parašyta – nuo rugsėjo 1 d. algos turi kilti ne mažiau 7 procentų, kartu panaikinant pedagogų tarifinių atlyginimų koeficientų „žirkles“, kurių buvimas neleidžia realiai kalbėti apie atlyginimų kėlimą.

Deja, iki galo susitikime neišbuvęs premjeras, negalėjo girdėti, kad joks sutarimas nebuvo pasiektas. Tiesiog buvo sutarta, kad Vyriausybė atsiunčia raštu savo pasiūlymus, o profesinės sąjungos iki pirmadienio 7 valandos ryto pareiškia savo pastabas. Taip ir buvo padaryta. Profesinių sąjungų atsiųstame laiške dar kartą buvo pakartota anksčiau išsakyta principinė nuostata, kad streikuojančius mokytojus tenkins tik pedagogų tarifinių atlyginimų koeficientų „žirklių“ panaikinimas nuo rugsėjo 1 d. Šį faktą, kariaujantis su mokytojų atstovais premjeras, jau nutylėjo.

Iš visos šios istorijos galime daryti tik dvi išvadas. Arba premjeras A. Butkevičius sugeba girdėti tik tai ką kalba pats, nesistengdamas išgirsti ir kitų nuomonės, arba jo komandos žmonės, šiuo atveju vicekancleris R. Vaitkus, jau spėjęs pasižymėti grasinęs bei šmeižęs streikuojančius mokytojus, savo patronui pateikė iškraipytą informaciją apie neegzistuojantį susitarimą. Abiem atvejais verta sunerimti dėl aukštų politikų sugebėjimo vesti konstruktyvų dialogą ir išgirsti kitą nuomonę.

Nepraėjus nė valandai po klaidinančios visuomenę informacijos apie derybų su streiką organizuojančiomis profesinėmis eigą, atvirai prieš mokytojų atstovus karo kirvį iškasęs premjeras, smogė iš peties – apkaltino visas švietimo profesines pasidavus Rusijos įtakai. Tai jis padarė sau būdinga maniera, naudodamas miglotas ir nieko nesakančias frazes apie „tam tikrų tarnybų“ pateiktą informaciją apie „tam tikrą įtaką“. Toks, su savais piliečiais kariaujančio premjero, poelgis privertė prisiminti istoriją. Jeigu XVIII a. karuose paskendęs Prancūzijos karalius Liudvikas XIV kaip „ultima ratio regnum“ naudojo sunkiuosius pabūklus, tai XXI a. Lietuvos premjeras kare su savais piliečiais išsitraukė nuvalkiotą ir pelėsiais atsiduodantį „rusai puola“ skudurą. O tai toks argumentas, kurio sveiki bei save gerbiantys žmonės komentuoti nesiima.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ketina kreiptis į teismą dėl visą švietimo bendruomenę šmeižiančios informacijos.

LŠPS informacijaNAUJAUSI KOMENTARAI
2016-03-09 15:00:312016 03 09 ELTA
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad Lietuvos švietimo profsąjungos tikrai neturi jokio ryšio su Rusija.
Tai jis sakė žurnalistams po trečiadienį vykusio Seimo NSGK posėdžio, kuriame buvo išklausyta Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovų pateikta informacija dėl galimos įtakos Lietuvoje veikiančioms visuomeninėms organizacijoms.
„Švietimo profsąjungos tikrai neturi čia jokio santykio su Rusija, jie nevyksta, jie nebendrauja, tikrai nėra jokio ryšio, čia kalbama apie konfederaciją, apie kitas profesines sąjungas, išskyrus švietimą“, – sakė A. Paulauskas.
Paklaustas apie konkrečias profsąjungas, galimai palaikančias santykius su Rusija, NSGK pirmininkas paminėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederaciją, „Solidarumą“ ir Darbo federaciją.
„Čia ne tiek profsąjungos, kiek atskiri lyderiai daugiausia palaiko tuos santykius“, – sakė A. Paulauskas.
Jis neatmeta galimybių, kad Rusijos profsąjungos gali daryti kažkokią įtaką Lietuvos profsąjungoms. „Neatmestina, kadangi yra artimi bendravimo ryšiai, kai kur ir nesąmoninga įtaka gali būti. Mes klausėme, kokia ten žala, ji sunkiai yra paskaičiuojama ir sunkiai yra prognozuojama. Demokratinė valstybė ieško patirties nedemokratinėje valstybėje. Čia, man atrodo, pagrindinis teiginys, kuris kelia tam tikras abejones. (...) Yra tam tikra rizikos galimybė, bet jokių grėsmių kol kas nėra“, – teigė A. Paulauskas.
Jis abejoja, ar reikėtų mokytis vystyti profsąjunginę veiklą iš Rusijos.
„Mūsų galbūt ir būtų toks nusistebėjimas, kad tuos santykius vargu ar reikia plėtoti. Ten tikrai profsąjungos nėra nepriklausomos, jos yra valdomos, kontroliuojamos ir tikrai mokytis nėra iš ko. Yra Vakarų valstybės, demokratinės valstybės, kur tos profsąjungos yra pakankamai stiprios, turinčios savo tradicijas, turinčios savo patirtį ir yra iš kur pasimokyti“,– sakė A. Paulauskas.
Kaip primena ELTA, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius yra kalbėjęs apie užsienio valstybių galimą įtaką streikuojančioms pedagogų profsąjungoms, tačiau vėliau atsiprašė profsąjungų atstovų ir patvirtino, kad jo turimoje riboto naudojimo pažymoje nėra kalbama konkrečiai apie švietimo profsąjungas.
2016-02-25 21:31:08js
Keičiasi epochos, santvarkos ir politinės komjunktūros, o įskundėjo pašaukimas visada paklausus
2016-02-25 15:33:37Info
Portalas Alfa geras straipsnis kur minima didžiausio centro vadovybė ir paslaptingas pirmininkas vieno centro kur bendradarbiauja su Rusijos ambasados generolais. Ir žinokite kažkaip čia šviečiasi, kad tai ar ne Ligos pirmininkas?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai