2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:31
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 02 16 - „ATSIPRAŠAU VYRIAUSYBĖS, KAD DAR NEEMIGRAVAU”

«
Komentarų: (1)
Vasario 15 d. iš visų Lietuvos kampelių į protesto akciją susirinkę pedagogai ironiškai reikalavo dar daugiau „programų, gairių ir reformų“ ir demonstravo nusiteikimą streikui, kurį planuojama pradėti po savaitės – vasario 22 d. Šį kartą į akciją jie susirinko su lagaminais – užuomina į didžiausią tautos skaudulį ir realią dalies pedagogų išeitį - emigraciją.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos nariai ir jiems pritariantieji švietimo sistemos darbuotojai rinkosi prie Švietimo ir mokslo ministerijos, kur su jais susitikti ir su žurnalistais pabendrauti išėjo viceministrė Genoveita Krasauskienė. Paskui gausi (per 500 dalyvių) minia patraukė link Katedros aikštės. Eisenos priekyje žygiavo įvairaus amžiaus vaikai. Prie profsąjungininkų – su plakatais „Aukštasis moxlas – apie viską pagalvota“, „Knygos, ne bombos“ ir būgnais bei originaliomis skanduotėmis - ėjo mokytojų bičiuliai iš Aukštojo Moxlo fakulteto.

Katedros aikštėje kolona sustojo prie kolegų iš kitų profesinių sąjungų, kur laukta specialiai užsakytų mišių Arkikatedroje pabaigos.

Dvyliktą valandą suskambus varpinės varpams, eisena pajudėjo link Vyriausybės (video).


Čia kalbas sakė mitingą surengusių šešių profesinių sąjungų lyderiai, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovai.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas savo kalbą pradėjo žodžiais „O aš noriu atsiprašyti. Atsiprašyti Vyriausybės.“

Ironiškosios retorikos tonu A.Navickas kalbėjo:

„Noriu atsiprašyti Vyriausybės, kad aš dar neemigravau, ir ateinu čia nuolat trukdyti jiems kurti gerbūvį sau“, - pritariančio mitinguojančių šurmulio bei šypsenų sutiktas sakė oratorius ir tęsė:

„Mes užimame paskutinę vietą Europoje pagal darbo užmokestį, tai tikrai džiugu, nes mūsų jau niekas nebeaplenks.

Taip pat noriu paprašyti, kad Vyriausybė ir toliau vykdytų tokias reformas, kurios leistų mums greičiau emigruoti ir gyventi sočiai ir laimingai užsienio šalyse.

Aš siūlau taupyti, kantriai susiveržti diržus ir, jeigu reikia, - streikuoti mėnesį arba du, kad Vyriausybė sutaupytų kuo daugiau darbo užmokesčio fondo.“

„Streikas! Streikas!Streikas!“ - kartu su juo šį šūkį-kvietimą skanduojant miniai, baigė kalbą oratorius (video).

Valdiškų pažadų pažėrė ant scenos beveik visą laiką su profsąjungininkais stovėjęs Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Valentinas Mazuronis. Jo teigimu, Seimo Darbo partijos frakcija jau kovo mėnesį įregistruos Seimo nutarimo projektą, įpareigojantį Vyriausybę iki rugsėjo mėnesio rasti trūkstamus 18,2 mln. eurų. „Aš nesakau, kad turi būti stabdomi streikai, darykit, ką jūs manot reikalinga, kovokit už savo teises. Bet 4-5 milijonus privalo rasti Švietimo ministerija, likusius gali ir privalo rasti Vyriausybė“, - sakė V. Mazuronis, bet jo kalbą palydėjo nepasitikėjimo šūksniai.

Iš Vyriausybės į mitingą trumpam buvo užsukęs Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus, kuris pabendravęs su žurnalistais grįžo į rūmus. Kai atėjo laikas po visų kalbėjusiųjų sakyti kalbą valdžios atstovams, lipti ant scenos nebebuvo kam.

Ilgokai užsitęsusį mitingą vedė Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkų pavaduotojai Laima Juknienė ir Egidijus Milešinas.

Mitingo pabaigoje buvo pranešta, jog Vyriausybei bus įteiktas memorandumas, kuris buvo perskaitytas, o penki profesinių sąjungų lyderiai jį nunešė į Vyriausybės rūmus.

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-02-16 21:38:57Narys
Šaunuoliai mokytojai. Vieninteliai dar nepraradę savigarbos ir savivertės. Aišku, dabar prieš juos būsim pjudomi , o apie jų reikalavimų palaikymą net minties kitose profsąjungose nėra. O privalėtų...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai