2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:37
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 02 14 - SOLIDARIZUOJASI SU PROTESTUOJANČIAIS PEDAGOGAIS

«
Komentarų: (0)
Su streikuoti pasirengusiais pedagogais, kurie vasario 15 d. rengia mitngą-eitynes, solidarizuojasi Aukštojo Moxlo fakulteto studenta (Taip pasivadinusi grupė studentų, surengusių akciją Kaune 2015 m.  Rugsėjo pirmają "prieš mokslo suprekinimą ir darbuotojų teisių mažinimą"-red.), ketina vasario 15 d., 11 val., kartu su mokytojais susirinkti prie Švietimo ir mokslo ministerijos.

Kaip jau pranešėme,protestuojantys švietimo darbuotojai planuoja eiti Vyriausybės link, o studentai nuo Švietimo ir mokslo ministerijos ketina žygiuoti iki Krašto apsaugos ministerijos.
PN redakcija gavo ir šio kairiojo studentų sambūrio straipsnį-pareiškimą, kuriame pasisakoma prieš "militarizavimą", autorių nuomone vykdomą švietimo, sveikatos apsaugos bei socialinės rūpybos sąskaita.

„Šiais metais krašto apsaugos biudžetui buvo skirti papildomi 162 mln. eurų, t.y., iš viso 643 mln. krašto apsaugai + 542 mln. "visuomenės apsaugai", iš kurių perkamos, pvz., vandens patrankos malšinti nepatenkintiems piliečiams. Mokytojų atlyginimams kelti tuo tarpu skirta 9 mln. eurų, o ikimokyklinio ugdymo auklėtojams – 4,4 mln. Minimaliajai algai padidinti iki 350 eurų/mėnesį skirta 27 mln. eurų. Akivaizdu, kad be nuolatinio visuomenės bauginimo gręsiančiu karu ir užsienio priešais tokia politika nebūtu pateisinama daugelio piliečių“, - teigiama socialinio tinklo Facebook svetainėje sukurtoje paskyroje-renginyje „Patinka mokykloj – ir armijoj patiks: Aukštojo Moxlo fakultetas solidarizuojasi su streikuojančiais mokytojais“.

Aukštojo Moxlo fakulteto studentai, solidarizuodamiesi su protestuojančiais mokytojais,  kviečia juos vienytis platesniems reikalavimams – „valstybės biudžetą skirti švietimui, socialinei apsaugai, o ne ginklams“. AMF straipsnyje-pareiškime, be kita ko, sakoma:

„Valstybinio saugumo politika stovi priešingoje pusėje nei socialinis saugumas. Kuo daugiau pinigų bus skiriama saugumui, tuo mažiau jų liks švietimui, gydymui, viešosioms paslaugoms. Mes galim pasirinkti tik vieną iš šių pusių. Jeigu palaikome valstybės militarizavimąsi dėl menamų išorės ar vidaus grėsmių, tuomet palaikome išteklių skyrimą ginklams, o ne žmonėms. Jeigu kovojame už visų gerbuvį, tuomet negali likti lėšų ginklams, sienų kontrolei ir susijusiai biurokratijai. Tuomet vienijamės pagal materialias ir socialines sąlygas, o ne tautybę, odos spalvą, kalbą, buvimą legalais ar nelegalais, buvimą darbuotojais ar bedarbiais.“

Visą straipsnį skaitykite čia.


PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai