2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:37
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 02 12 - PIRMADIENĮ STARTUOJA NAUJOS PROTESTO AKCIJOS

«
Komentarų: (0)
Vasario 15 d., pirmadienį, šešios Lietuvos švietimo profesinės sąjungos kviečia švietimo bendruomenę į atvykti į Vilnių, kur rengiama protesto akcija „Išgyventi. Negalima emigruoti!“. Vasario 15 d., pirmadienį, 11 val., protestuotojai ir juos palaikantieji rinksis prie Švietimo ir mokslo ministerijos (A. Volano g. 2), iš kur Šv. Mykolo ir Pilies gatvėmis eis į Katedros aikštę. Iš čia 12 val. kolona pajudės link Vinco Kudirkos aikštės, kur ir 12.30 val. turėtų prasidėti mitingas. Į akciją atvykstantys pedagogai kviečiami atvykti su lagaminais, kurie simbolizuos menką darbo užmokestį ir emigracijos problemas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovai į mitingą ketina atsivesti savo vaikus, kviečia tai padaryti ir kitus mokytojus. „Vaikai neturi būti eliminuojami iš pilietinio gyvenimo. Mes dažnai nusprendžiame, kad jie per maži, galbūt – dar per kvaili suprasti suaugusiųjų problemas, tačiau gyvenimui juos kaip tik ruošiame ne tiek ugdymo procese, kiek pačiu gyvenimu“, - sumanymą komentuoja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.


Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga informuoja, kad mitingo dieną, 11 val., Vilniaus arkikatedros bazilikos šv. Kazimiero koplyčioje bus aukojamos  mišios „už visus Lietuvos švietimo darbuotojus (mokytojus, auklėtojus, dėstytojus ir kt. pedagoginius darbuotojus)“. 12 val. nuo arkikatedros į protestuotojų koloną įsilies ir kai kurių švietimo profsąjungų atstovai.


Mitingą ir vasario 22 d. prasidedantį neterminuotą švietimo šakos streiką organizuoja šešios profesinės sąjungos: Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Švietimo bendruomenė protestuoja dėl nevykdomų profesinių sąjungų iškeltų reikalavimų.

Vasario 9 dieną LR trišalėje taryboje apsvarstytas neterminuoto švietimo šakos streiko klausimas. Profsąjungų atstovams pristačius streiko neišvengiamumo motyvus, darbdaviams Trišalėje taryboje atstovaujančių organizacijų atstovai priekaištavo, kad verslas nedalyvavo teikiant pasiūlymus Švietimo ir mokslo ministerijai, nors svarstant įspėjamojo šakos streiko klausimą Trišalėje taryboje neva dėl to buvo sutarta. Buvo kalbama apie tai, kad streikas neva nepriimtina priemonė, kad tai bus blogas pavyzdys ir vaikams, ir tėvams, ir visai Lietuvai, kad darbas turi būti dirbamas gerai, nepaisant, kiek už jį mokama ir pan.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė replikavo, jog tam tikrai Lietuvos piliečių grupei – teisėjams, politikams – Konstitucinis teismas įpareigojo sugrąžinti per krizę sumažintus atlyginimus, o kiti dėl to paties reikalo „turi eiti į barikadas“. Todėl, pasak jos, profesinių sąjungų reikalavimai yra pagrįsti.

Vyriausybės atstovai Trišalėje taryboje bandė apeliuoti į tai, kad neva pažeistos kolektyvinio ginčo procedūros, numatytos Darbo kodekse, ir kvietė tolimesnei diskusijai. Esą Vyriausybė rodė norą susitarti ir siūlė tam tikrus sprendimus, tačiau profesinių sąjungų pozicija „nepriartėjo nė per žingsnį“ ir todėl, Vyriausybės atstovų nuomone, neišnaudotos viso derybinės galimybės.

Lietuvos profesinės sąjungos konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas pabrėžė, jog šakos streikas Darbo kodekse nėra reglamentuotas. Be to, nei Trišalė taryba, nei teismas negali vertinti reikalavimų pagrįstumo, tai esąs šalių reikalas. Darbo kodekse numatyta, kad šakos streikas tyri būti apsvarstytas Trišalėje taryboje, o tai esą šiuo metu ir daroma. Kaip ši procedūra turi baigtis, A. Černiausko teigimu, nėra numatyta, todėl Trišalės tarybos pritarimas ar nepritarimas streikui nėra būtinas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas Trišalės tarybos narius patikino, kad visos teisinės procedūros streikui vykti yra atliktos. Jis įvertino darbdavių organizacijų pastangas domėtis švietimo problemomis, tačiau teigė pasigedęs aktyvaus jų atstovų dalyvavimo visame procese. Lšdps vadovas pasiūlė verslo atstovams nors dabar tarpininkauti ginče su Vyriausybe, kad streikas neprasidėtų visai arba truktų kuo trumpiau. Į repliką dėl ugdymo proceso žlugdymo streiko metu, A.Navickas atsakė, jog žymiai yra blogiau, kai ugdymo procesas žlugdomas nuolat, kai sistema merdi, negu mėnesį ar du nevedamos pamokos.

LR trišalė taryba, apsvarsčiusi švietimo šakos klausimą, rekomendavo profesinėms sąjungos ieškoti taikaus sprendimo būdo. Tačiau profesinės sąjungos priminė, jog profesinės sąjungos stengėsi išvengti streiko, du kartus jis buvo net atidėtas, tačiau, deja, mokytojai yra verčiami streikuoti.

PN primena, kad 2015 m. gruodžio 8 ir 10 dienomis Lietuvos ugdymo įstaigose jau įvyko įspėjamieji streikai dėl valdžios lapkričio 16 d. Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai įteiktų reikalavimų ignoravimo.

Parengta pagal lsdps.lt,, lmps.lt, švietimoprofsajunga.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai