2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:34
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 02 09 - „KAUNO AUTOBUSŲ“ PROFSĄJUNGOS AIŠKINASI SANTYKIUS (papildyta)

«
Komentarų: (15)
Vasario  9 d. prie Kauno savivaldybės įvyko Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ surengtas mitingas.  „Tokiam sprendimui darbuotojai ryžosi po to, kai UAB „Kauno autobusai“, atstovaujama generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio, ir viena iš bendrovėje veikiančių profesinių sąjungų – UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinė sąjunga, atstovaujama pirmininko Broniaus Bučelio, ignoruodamos kitas profesines sąjungas, pasirašė susitarimą, kuriame numatė savo pačių sugalvotas delegatų į darbuotojų konferenciją rinkimo taisykles“, - teigiama Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pranešime.

Tuo tarpu UAB „Kauno autobusai“ tinklalapyje informuojama, jog mitingą surengusi profesinė sąjunga pažeidžia kolektyvinę sutartį ir siekia „sukelti suirutę“ bei „išprovokuoti socialinę krizę“ bendrovėje.

„Konfliktinės situacijos esmė, - komentuojama bendrovės tinklalapyje, – profesinių sąjungų kova dėl teisės pasirašyti naują kolektyvinę sutartį. 2013 m. balandžio 5 d. UAB „Kauno autobusai“ pasirašyta kolektyvinė sutartis su Darbuotojų profesine sąjunga galioja iki š. m. balandžio 5 d. Kadangi bendrovėje veikia 4 profesinės sąjungos, pagal galiojančius įstatymus jos visos buvo kviečiamos sudaryti jungtinę profesinę sąjungų atstovybę ir pradėti šalių derybas dėl naujos kolektyvinės sutarties. Į kvietimą atsiliepė tik viena iš keturių – Darbuotojų profesinė sąjunga, vienijanti 480 bendrovės darbuotojų. Kitos profesinės sąjungos, vienijančios mažiau nei 200 darbuotojų, ignoravo bendrovės vadovybės kvietimą siekti bendro sutarimo dėl jungtinės profesinių sąjungų atstovybės sudarymo. Dėl šios priežasties š. m. sausio 15 d. buvo pasirašytas susitarimas tarp bendrovės generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio ir Darbuotojų profesinės sąjungos, atstovaujamos pirmininko Broniaus Bučelio, kuriame numatyta surengti darbuotojų susirinkimą (konferenciją), į kurią būtų deleguoti pačių darbuotojų išrinkti atstovai. Konferencijos delegatai spręstų, kuriai iš profesinių sąjungų suteikti įgaliojimus derėtis, sudaryti ir pasirašyti kolektyvinę sutartį.“

Tačiau profesinė sąjunga „Solidarumas“ teigimu, yra požymių, jog  darbdavys suinteresuotas, kad visiems bendrovės darbuotojams atstovautų būtent ta profesinė sąjunga, su kuria pasirašytas susitarimas.

„Iš principo tokio susitarimo negalėjo būti, nes Darbo kodeksas numato, jog visos profesinės sąjungos, veikiančios toje pačioje bendrovėje, turi lygias teises. Tą patvirtino ir teismas, pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones – sustabdydamas minėto susitarimo tarp profesinės sąjungos ir darbdavio galiojimą“, - rašoma profsąjungos pranešime.

Anot „Solidarumo“, darbuotojų valia, kam patikėti atstovauti kolektyvui derybose dėl kolektyvinės sutarties, turi būti išreikšta. Tik tam, kad būtų išvengta bet kokių įtarimų, reikalingas  slaptas darbuotojų balsavimas, kaip prieš kelis metus buvo padaryta „Vilniaus viešajame transporte“. Be to, techniškai tokį balsavimą „Kauno autobusuose“ esą atlikti būtų dar lengviau nei „Vilniaus viešajame transporte“, nes darbuotojų čia yra beveik per pusę mažiau.PAPILDYTA: Kaip PN informavo UAB „,Kauno autobusai" darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Bronius Bučelis, vasario 9 d. Kauno apylinkės teismas nusprendė Kauno transporto darbuotojų profesinės sąjungos ieškinį palikti nenagrinėtu, o sausio 27 d. to paties teismo nutartimi taikytas laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti susitarimo tarp UAB „Kauno autobusai“ ir UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinės sąjungos vykdymą – panaikinti. Teismas aiškina, jog minėtas nesutarimas yra kolektyvinis ginčas ir nagrinėtinas vadovaujantis Darbo kodekse nustatytomis procedūromis.

Pagal sausio 15 d. pasirašytą susitarimą bendrovės darbuotojų konferenciją numatyta sušaukti vasario 11 d. Į konferenciją turi būti išrinkti 25 delegatai (vienas delegatas nuo 30 darbuotojų), o konferencija bus laikoma teisėta, jei joje dalyvaus ne mažiau kaip du trečdaliai delegatų.


PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-02-25 20:19:33Bronius (bbucelis@takas.lt)
Vasario 24 d.vykusioje bendrovės darbuotojų konferencijoje iš 38 delegatų dalyvavo 36 delegatai. 32 delegatai įgaliojo darbuotojų profesinę sąjungą sudaryti ir pasirašyti kolektyvinę sutartį. 4 balsavimo biuletenius išsinešė net nebalsavę Kauno troleibusų parko vairuotojų profesinės sąjungos delegatai. Konferencijoje dalyvavo 4 profesinės sąjungos pirmininkai, LPSK pirmininkas A.Černiauskas,LPS,,Solidarumo pirmininkė K.Krupavičienė.P.Balčaitis po konferencijos pabrukęs uodegą dingo iš konferencijos salės.Šiandieną gavau pasveikinimus iš darbuotojų ir visi linkėjo pasisekimo sudarant ir pasirašant kolektyvinę sutartį.
Vasario 25 d. LPS,,Solidarumas" kartu su VDI Kauno skyriaus teisininke vėl apsilankė Kauno autobusai bandydami taikyti profsąjungas. Deja manyčiau reikėtų Solidarumui baigti kyštis į LPSK pirminės organizacijos reikalus ir esame pakankamai stipri profsąjunga, kuri sugebės ne tik sudaryti kolektyvinės sutarties projektą, bet ir tinkamai atstovauti darbuotojų interesus.
2016-02-23 15:22:38Facebook
Va kaip pyksta BB : "LPS,,Solidarumas" grubiai ir toliau grubiai kyšasi į darbuotojų profesinę sąjungą, komentuoja Teismo sprendimus ir skundžia nepagrįstai VDI. Juokas pro ašaras p.K.K argi Solidarumas neturi kuo užsiimti?
LPS,,Solidarumas" Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinė sąjunga šiuo metu Kauno apygardos teismui yra pateikusi atskirąjį skundą civilinėje byloje Nr.2-5270-638/2016, kuriuo prašo panaikinti Kauno apylinkės teismo 2016 m. vasario 9 d. ir 2016 m. vasario 10 d. nutartis, kuriomis Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinės sąjungos ieškinys dėl UAB „Kauno autobusai“ ir UAB Kauno autobusai Darbuotojų profesinės sąjungos 2016 m. 15 d. susitarimo pripažinimo negaliojančiu, buvo paliktas nenagrinėtu, teismo pripažįstant jį neteismingu. Atsakingai paaiškiname, kad Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinės sąjungos pateikimas Kauno apygardos teismui atskirojo skundo dėl teismo sprendimo, kuriuo jų ieškinys paliktas nenagrinėtas ir laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo, jokių teisinių pasekmių neturi.
2016-02-17 11:00:55:)
Geras tas Facebookas, kai matai kaip vienos šakos pirmininkė santykius aiškinasi su Kauno šakos pirmininku.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai