2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis - 4:45
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 02 03 - RENGIAMAS NACIONALINIS SUSITARIMAS DĖL ŠVIETIMO

«
Komentarų: (0)
Į Lietuvos verslo tarybą susibūrusios didžiausios verslui atstovaujančios organizacijos su parlamentinių politinių partijų lyderiais rengia Nacionalinį susitarimą dėl 2016-2030 metų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo politikos strateginių gairių. Jose sutarta kalbėti apie mokyklą ir mokytojų rengimą neliečiant profesinio ar aukštojo mokslo.Nei į projekto rengimą, nei į jo aptarimą nebuvo įtraukta švietimo bendruomenė. Tai konstatavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pasmerkė tokį žingsnį ir parengusi alternatyvinį susitarimo projektą kreipėsi į visas švietimo sistemoje veikiančias profesines sąjungas ragindama teikti jam pastabas.


​„Politikų ir verslininkų susitarimai dėl švietimo neįtraukiant pačių švietimo darbuotojų, pirmiausia mokytojų, atstovų atrodo nepatikimai. Augant įtampai ir streikų grėsmei, politinės partijos vėl demonstruoja politinę aroganciją ir nenorą sėstis prie derybų stalo su mokytojais. Lietuvoje beveik nesilaikoma trišalio bendradarbiavimo principo, profesinės sąjungos eliminuojamos iš sprendimų priėmimo proceso. O juk susitarimo esmė – sąlygų mokytis ir mokyti gerinimas Lietuvoje“, – pranešime spaudai cituojamas LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Nacionalinio parlamentinių partijų  ir Verslo tarybos narių susitarimo dėl 2016-2030 metų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo politikos strateginių gairių projekte pabrėžiamas susirūpinimas dėl dabartinės švietimo ir mokslo būklės bei „ryžtingos“ švietimo reformos būtinybė.

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo sistemos 2016–2030 m. strategijoje siūloma numatyti tam tikrus ilgalaikius prioritetus (virš 20 punktų), tarp kurių yra: „sisteminė ir kryptinga“ bendrojo lavinimo reforma; „šiuolaikinės“ mokyklos koncepcijos sukūrimas;  nacionalinės mokytojų rengimo, tobulinimo ir akreditacijos sistemos parengimas ir įgyvendinimas; mokytojų rengimo reforma; atskiros finansavimo programos į regionus vykstantiems mokytojams parengimas; paskatų sistemos, kurią sudaro aukštas socialinis pripažinimas, sustiprintas mokytojo statusas ir padidintas atlyginimas, sukūrimas; valstybės užsakymo principų taikymo mokytojų rengimui grąžinimas; mokyklos mokymo programų, nukreiptų kūrybingumo ir kritinio mąstymo ugdymui, parengimas ir įdiegimas; profesinio orientavimo – karjeros planavimo sistemos sukūrimas ir įtvirtinimas; mokymo įstaigų vadovų skyrimas ir atestavimas įtraukiant socialinius partnerius: verslo atstovus, tėvus ir mokinius, ir kt.

LVŽS į susitarimą siūlo įtraukti nuostatą-pripažinimą, kad Lietuva nesilaiko Europos Tarybos, Europos Komisijos bei UNESCO rekomendacijos, kad nacionalinės išlaidos švietimui nuo BVP siektų 6 proc., o bendrojo ugdymo reformai būtina numatyti „tinkamas biudžeto išlaidas švietimo sektoriui kaip esminiam valstybės politikos prioritetui“.

Nacionalinį susitarimą pasirašyti ketina septynių parlamentinių partijų ir asociacijos „Investors‘ Forum“, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos bei Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos vadovai.

PN inf.NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Liepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai