2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis - 4:48
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 01 18 - ITUC ATSKLEIDĖ NEŽABOJAMĄ KORPORACIJŲ GODUMĄ

«
Komentarų: (0)
Pasaulinėse tiekimo grandinėse, priklausančiose pasaulio 50 įmonių, pagal darbo sutartis dirba tik 6 proc. žmonių,  visas verslas remiasi 94 proc. „paslėptų“ darbuotojų, - parodė naujas Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) tyrimas.

„Tik 50 įmonių, įskaitant "Samsung", "McDonalds" ir "Nestle", pajamos yra 34 trilijonai dolerių. Tiek pinigų ir turima galia gali sumažinti nelygybę, tačiau vietoj to jie sukūrė verslo modelį su 116 milijonų paslėptų darbuotojų", - teigia Sharan Burrow, ITUC generalinė sekretorė.

ITUC pranešimas apie  skandalą pasaulinėse tiekimo grandinėse, priklausančiose 50 geriausių pasaulio bendrovių, paviešintas Pasaulio ekonomikos forumo Davose išvakarėse. Jis atskleidžia netvarus verslo modelį, kuris apima beveik kiekvieną pasaulio šalį ir 25 įmones, kurių būstinės yra Azijoje, Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Šešiasdešimt procentų pasaulinės prekybos realiojoje ekonomikoje priklauso nuo tiekimo grandinių, priklausančių mūsų didžiausioms korporacijoms, kurios naudoja verslo modelį, grindžiamą išnaudojimu ir žmogaus teisių pažeidimais tiekimo grandinėse," - sakė Sharan Burrow.

ITUC atliktas tyrimas rodo:

25 įmonių turimais grynaisiais pinigais – 387 milijardais dolerių – galima būtų 5 tūkst. dolerių per metus padidinti jų turimų paslėptų 71,3 mln. darbuotojų atlyginimus;bendro 24 JAV bendrovių, įskaitant "Amazon", Walmart ir The Walt Disney Company, turto pakaktų nusipirkti Kanadai;sujungus 9 bendrovių Azijoje, įskaitant Foxconn, "Samsung" ir Woolworths pajamas  gautume 705 milijardus dolerių – tokia yra Jungtinių Arabų Emyratų ekvivalentinį vertė; 17 bendrovių Europoje, įskaitant Siemens, Deutsche Post ir G4S, bendros pajamos yra 789 milijardai dolerių, -  tokia yra Malaizijos ekvivalentinė vertė. „Pelnus lemia mažas darbo užmokesčio lygis, neleidžiantis žmonėms išgyventi; dėl šių pelnų rizikuojama darbų sauga, dėl ko turime neatleistinai daug traumų ir mirčių darbo vietose; šie pelnai didėjo dėl mokesčių vengimo ar yra tragiškai susiję su gyvenamųjų vietovių, žemės ir vandens užterštumu".

„Jeigu pasaulio verslas nesumoka  vidutinio darbuotojų poreikius atitinkančio minimalaus darbo užmokesčio, už kurį jie gali gyventi oriai, - 177 dolerių - Pnompenyje, 250 dolerių - Džakartoje, 345 – Maniloje, - tai jis sąmoningai pasmerkia darbuotojus ir jų šeimas gyventi skurde. Tai – paprasčiausias godumas", - teigia Sharan Burrow.

Darbo judėjimo lyderiai Pasaulio ekonomikos forume Davose pristatys planą, kaip pertvarkyti pasaulinių kompanijų verslo modelį. Jame pabrėžiamas sąžiningas turto paskirstymas per minimalų pragyvenimui reikalingą darbo užmokestį ir kolektyvines derybas; kalbama apie saugos standartų užtikrinimą, šiame procese dalyvaujant ir darbuotojams; taip pat siekiama ir vyriausybių vadovų atsakomybės kuriant, įgyvendinant įstatymus, įteisinančius  pagrindinius JT verslo ir žmogaus teisių principus.

 „Tik atskleisdami šių bendrovių praktiką vartotojams ir piliečiams visame pasaulyje priversime įmones prisiimti atsakomybę už savo tiekimo grandines ir laikytis įstatymų", - pranešime cituojama ITUC generalinė sekretorė Sharan Burrow.

PN inf.
NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Liepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai