2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis - 4:45
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2016 01 09 - STREIKO KLAUSIMU PROFSĄJUNGŲ NUOMONĖS IŠSISKYRĖ

«
Komentarų: (4)


Sausio 7 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) koordinavimo tarybos ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) tarybos posėdis. Pagrindinis bendro posėdžio tikslas - pasirengti sausio 14 d. numatytam profsąjungų ir valdžios atstovų susitikimui artėjant profesinių sąjungų numatytai trijų dienų streiko sausio pabaigoje datai. Dviejų profsąjungų koordinavimo tarybų posėdyje dalyvavo ir kitų trijų streikuoti besirengiančių profsąjungų atstovai, nors laikėsi labiau oponuojančių stebėtojų pozicijos.

Pradėdamas posėdį LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pasidžiaugė, jog praeitais metais streikuotojai nejuto jokio spaudimo iš ministerijos, streikas buvo traktuojamas kaip darbuotojų teisė, priešingai nei vykstant 2014 m. streikams. Jo teigimu, tikrai yra daug pozityvių pasikeitimų ministerijoje, nors finansinė padėtis švietimo darbuotojų dar netenkina.

Su švietimo darbuotojų atstovais susitikti atvykusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė kalbėjo apie tai, ką valdžia atliko reaguodama į 2015 m. spalio 28 d. įvykusio mokytojų kongreso bei gruodžio 8 ir 10 dienų įspėjamojo streiko reikalavimus.

Ministrė pristatė dar visiškai šviežią Vyriausybės nutarimų projektą dėl pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo gairių. Kaip žinoma, ŠMM šią savaitę įregistravo gaires, kaip mokytojų atlyginimai galėtų būti didinami iki 2018 metų.

Pagal gairių projektą, nuo 2016 metų rugsėjo 1 dienos visų pedagogų darbo užmokestis kiltų vidutiniškai 1,5 proc.,ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų – 6,5 procento. Atlyginimų mokytojams didinimas numatytas ir nuo 2016 metų sausio.

A.Pitrėnienei išvykus iš posėdžio LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius kvietė kritiškai vertinti ministrės pažadus. Jo teigimu, nė vienas sprendimas švietime nepriimamas nedarant spaudimo ir negrasinant streikais. „Jeigu nebūtume mes, penkios profesinės sąjungos, kartu pradėjusios kalbėti ir įvykdžiusios dviejų valandų streiko, jokių papildomų 10 milijonų nebūtų. Nes kelis metus buvęs ministras ir ši ministrė, ir Ministras Pirmininkas nuolat kartojo, kad nėra jokių galimybių. Be to, jeigu nebūtume toliau kalbėję, kad ties tuo nesustosime ir tęsime protesto akcijas, nes mūsų reikalavimai iš esmės nėra patenkinti, nebūtų atsiradę ir ministrės minėti Vyriausybės nutarimų projektai“, - kalbėjo A. Jurgelevičius.

Vėliau vykusioje diskusijoje dalintasi įvairia patirtimi, kalbėta apie didžiulį vienybės poreikį bei švietimo darbuotojų norą Lietuvoje matyti vieną stiprią profesinę sąjungą. Kalbant apie finansavimą visi buvo vieningi, - jis nepakankamas, todėl negalima nuleisti rankų ir būtina toliau reikalauti, kad švietimui būtų grąžinta ta suma, kuri per krizę buvo nurėžta. „Mums reikia konkretaus dokumento, kuriame būtų nurodyta, kaip, kada bus įvykdyti mūsų iškelti reikalavimai, su Premjero, ministrės parašais. Kol tokio dokumento nėra, tol streiko idėjos atšaukti negalima“, - kalbėjo LŠPS Rokiškio rajono susivienijimo pirmininkas Erikas Gaigalas.

Dviejų švietimo profsąjungų aktyvas vieningai nusprendė susitikti su Vyriausybės atstovais, kurie vis dėlto rodą norą susitarti, ir nerengti terminuoto trijų dienų streiko. Sausio 14 d. profesinių sąjungų atstovų susitikime su Vyriausybės vicekancleriu Rimantu Vaitkumi bus laukiama konkrečios Vyriausybės pozicijos ir kitų žingsnių įgyvendinat profsąjungų reikalavimus.

Jei reikalavimai nebus vykdomi, bus rengiamasi neterminuotam streikui, kuris įvyktų kovo mėnesį.

Nuo šio dviejų didžiausių švietimo profesinių sąjungų sprendimo atsiribojo Žemaitijos regione veikiančios Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos  vadovas Eugenijus Jesinas, sausio 8 d. BNS agentūrai pareiškęs: „Mūsų neįtikino ne tik gairės, bet ir buvęs susitikimas su Vyriausybės vicekancleriu R.Vaitkumi. Būsimas susitikimas sausio 14 dieną, aš manau, didelių pokyčių neįneš dėl pateiktų reikalavimų".Todėl jo vadovaujama organizacija ir dar dvi profsąjungos ketinančios streikuoti sausį.

Šaltiniai: lsdps.lt; faktai.lt ; PN inf.                                                                                                                   JS


 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2016-01-26 05:28:38Vladimir (vladimirmoskviciov@gmail.com)
TIKTAI LIKO VIENINTELE IŠEITIS-STREIKUOTI VISOJE LIETUVOJE IR MASIŠKAI.
2016-01-11 10:47:33vailokas
Nuomonės išsiskyrė ,bet pozicija vieninga - streikas. :)
2016-01-11 09:47:47Makliovija
Deja, supratimas mūsuose ateina tik tada, kai kitaip pasielgti jau neįmanoma. T.y. pirma turi atsidurti gilioj gilioj duobėj, kad suvoktum, jog laikas iš jos kabarotis. Žodžiu, tik kokia nors katastrofa atmerkia mum sakis...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Liepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai