2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis - 4:50
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 12 22 - GERIAU UŽ PROFSĄJUNGAS BUVO VERTINAMOS VYRIAUSYBĖ IR NET MUITINĖS

«
Komentarų: (0)


Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" šių metų lapkričio 20 - gruodžio 4 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 41 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 40 proc. teigė jomis nepasitikį.

Prieš mėnesį darbuotojų atstovės buvo pasiekusios per pastaruosius šešerius metus aukščiausio pasitikėjimo rezultato (pasitikėjo 47 proc. respondentų, nepasitikėjo 36 proc.), o štai lapkritį įvyko ryškus visuomenės nuomonės pablogėjimas - 6 punktais per mėnesį nusmuko pasitikėjimo balas ir 4 punktais vėl padaugėjo antipatikų.

Šį nuosekliai kilusios kreivės staigų lūžį žemyn patvirtina ir smukimas dviem punktais reitingų lentelėje: tarp 21 vertinamos institucijos dabar profsąjungos vėl atsidūrė 17-je vietoje (prieš mėnesį buvo 15-osios).

Lapkričio 20 - gruodžio 4 dienų apklausoje šį kartą už profsąjungas geriau vertinama net Vyriausybė bei iki šiol peikiamos muitinės, atsidūrusios 16-je ir 15-je reitingų lentelės vietose.

Prasčiau už profesines sąjungas dabar buvo įvertintos jau  tik 4 institucijos: prokuratūra, teismai, komerciniai bankai ir Seimas.

Šių metų balandžio - gegužės mėnesiais prasidėjęs profsąjungų populiarėjimas spalį pasiekė geriausio - po 2009 metų "rekordo" (51:35) - visuomenės vertinimų rezultato, ir buvo galima tikėtis, kad šis visuomenės pasitikėjimas nemažės. Juo labiau kad švietimo profsąjungos tuo metu rengėsi įspėjamajam streikui, kuris, kaip žinoma, įvyko gruodžio 8 ir 10 dienomis.

Ar galima šį akivaizdų visuomenės nusivylimą profesinėmis sąjungomis aiškinti tik nepalankia valdžios ir žiniasklaidos kuriama profsąjungų opinija? O gal tai opinijai formuoti pasitarnavo ir tai,  kad švietimo profsąjungos vis dėlto nutraukė derybas, nors Vyriausybė jau  pažadėjo skirti papildomų lėšų švietimui ir dar buvo galima derėtis toliau?


Žinoma, galima "nurašyti" šį pasitikėjimo kreivės smukimą ir kaprizingai reitingų "švytuoklei"...


Ką gi. Lieka tik laukti profsąjungų- darbdavių tolesnio dialogo rezultatų (įskaitant ir ginčą dėl Seime pradėto svarstyti Socialinio modelio), taip pat ir visuomenės reakcijos į naują radikalų švietimo profsąjungų žingsnį - kitų metų sausį numatomą trijų dienų streiką.

Šaltiniai: „Vakaro žinios“, PN inf.                                                                                                                JS


 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Liepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai