2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis - 4:48
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 12 08 - ORGANIZATORIŲ NUOMONE, GRUODŽIO 8 DIENOS STREIKAS PAVYKO

«
Komentarų: (5)


„Galima drąsiai konstatuoti, kad streikas kaip įspėjamoji prevencinė priemonė pavyko“, - gruodžio 8 d. surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius. Pasak jo, pavyko todėl, kad dar net jam neprasidėjus Finansų ministerija ir Vyriausybė rado „keliolika milijonų“ eurų, nors iki tol apie bet kokį papildomą finansavimą švietimui nebuvo kalbos.

Streikas, anot anot organizatorių, pavyko dar ir todėl, kad jam buvę aktyviai trukdoma iš Švietimo ir mokslo ministerijos – buvo dedama „didelių“ pastangų, kad „mokytojų tarpe būtų įnešta tam tikra sumaištis ir nerimas“.

Pasak streiko organizatorių, išvakarėse buvo išplatinta „daugiau negu keista anketa“. Esą ugdymo įstaigose buvo renkama statistinė medžiaga ne tik apie streikuojančiųjų mokytojų skaičių, bet ir reikėjo juos „surūšiuoti“ pagal dėstomus dalykus, kvalifikacines kategorijas, darbo stažą.

Taip pat esą buvo daromas spaudimas iš kai kurių savivaldybių mokyklų vadovams, „o šiandien (gruodžio 8 d., - red.) Švietimo ir mokslo ministerijos specialistai skambino į kai kurias mokyklas klausdami, kaip jie streikuoja, nes nėra -cituoju: - „iš anksto užsiregistravę Švietimo ir mokslo ministerijoje“. Kretingos rajone netgi rado galimybę atvykti į mokykla su mano minėta anketa“, - reziumavo LŠPS pirmininkas A. Jurgelevičius. 

Skaičiai skiriasi

Jo teigimu, planuojančiųjų dalyvauti mokytojų skaičius – 10 tūkstančių, - nesumažėjo, o net išaugo, nes dalis mokyklų ir mokytojų „nesigarsino“, kad ketina dalyvauti streike, bijodami anksčiau išvardintų priemonių.

Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) pirmininkė Jūratė Voloskevičienė pažymėjo, kad ne visos ugdymo įstaigos priklauso savivaldybėms, todėl net ne visos gavo užpildyti anketas. Be to, anot jos, streikuoti galimybės neturėjo suaugusiųjų mokyklos, nes esą streikas vyko rytą, o jose ugdymo procesas vyksta vakarais.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, įspėjamajame streike gruodžio 8 d. dalyvavo 12 proc., arba 6,4 tūkst. iš visų šalies pedagogų. Iš jų 500 yra ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai,  5,8 tūkst. dirba bendrojo ugdymo mokyklose, 100 – neformaliojo švietimo įstaigose.

ŠMM duomenimis, streikas vyko 13 proc. švietimo įstaigų: maždaug 300 iš 2300 šalies darželių ir mokyklų.

Streikavo 18 proc. bendrojo ugdymo ir 5 proc. ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagoginių darbuotojų.

Pasak streiko organizatorių, ministerija manipuliuoja skaičiais, pateikia vieną ugdymo įstaigų skaičių – 2300,  nors Statistikos departamentas Lietuvoje skaičiuoja 1890 švietimo įstaigų.

Žadama „eiti toliau“

Anot Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) pirmininko Eugenijaus Jesino, šiuo metu Lietuvoje vidutinis mokytojo atlyginimas netto yra 321 euras, jis vidutiniškai dirba 12,7 val. per savaitę. Jo teigimu, nuo 2009 m. mokytojų alga sumažėjo 37 proc. ir jiems svarbu ne kiek procentų alga augs kitais metais (anot profsąjungų, valdžios siūlomas padidėjimas tėra 9 eurai), kiek perspektyva.

„Mes seniai siūlėme, kad būtų atkurta ilgalaikė darbo užmokesčio kėlimo sistema, kad mokytojai žinotų pamečiui, kiek kils jų atlyginimai. Premjeras su tuo sutiko, bet, kai reikia įgyvendinti – viskas sustojo“, - kalbėjo E. Jesinas. „Jeigu valdžia ateityje neišgirs mūsų reikalavimų, nenorės su mumis susitari, mes eisime toliau – mūsų keturios profsąjungos (LŠPS, LŠĮPS, LMPS ir Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, - red.) buvom susitikę, aptarėm veiksmų planą, ir manome, kad tikrai laikysimės jo, nes žmonės yra dabar pasiryžę kovoti už savo teises“, - teigė LŠĮPS pirmininkas.

Gruodžio 10 d. - dar vienas streikas


PN primena, kad dar vienas įspėjamasis streikas vyks poryt, gruodžio 10 d. Jo organizatorius - Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS). Streike dalyvaus apie 100 mokyklų.


Be to, LŠDPS pakvietė visus švietimo darbuotojus gruodžio 8 ir 10 dienomis nuo 8.00 iki 10.00 mokyklose išjungti šviesą. „Taip simbolizuosime, kad į valstybę ateina tamsa, o už elektrą sutaupytos lėšos lai eina paremti mūsų vargšei vyriausybei“, - teigiama LŠDPS pranešime spaudai.

PN inf.

 NAUJAUSI KOMENTARAI
2015-12-13 20:13:09JS
Nepykstu. Niekinu anonimus. Jurgelio_Jesino kaolicija elgiasi švelniai kalbant nekorektiškai su oponentais. Galima būtų paskelbti APŽVALGĄ, kurios viršūnė - kaip Jurg-Jes maldavo ŠMM nepripažinti LŠDPS, nes ji esą vargu ar kiek nors narių turi. Būtų labai pikantiška apžvalga apie Jurgelevičiaus "strategiją", kurios pagrindinis variklis - neapykanta savo motinai LŠDPS. Net ir Navickui atėjus, Jurgeliui vis dar vaidenasi Bružas... ir vėl noriu priminti: norėčiau diskutuoti ne su bailia šmėkla - anonimu, o su garbingai save įvardijusiu veikėju.
2015-12-13 12:02:40Zinovas
Jupiteri, tu pyksti....
2015-12-12 21:19:41JS
O kodėl "žinovas" slepiasi? Bijo tiesos ar jam sunku atsisakyti tualetų "raštininko" amplua?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Liepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai