2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis - 4:46
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 12 07 - DĖL DARBUOTOJŲ ATLEIDIMO KREIPĖSI Į TEISMĄ

«
Komentarų: (0)
Po pareiškimų apie "nereikalingus žmones" ir ketinimų 160 Kauno miesto savivaldybės darbuotojų palikti be darbo, jiems atstovaujanti Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ kreipėsi į teismą prašydama Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimą panaikinti kaip neteisėtą. Įvyko pirmasis teismo posėdis. Ginčas tarp profesinės sąjungos ir savivaldybės administracijos kilo šių metų vasarą, po to, kai buvo patvirtintas naujas įstaigos struktūrinis planas, pagal kurį ketinama atleisti 20 procentų darbuotojų.

Tačiau profesinė sąjunga „Sandrauga“ teigia, jog tokie veiksmai neteisėti, nes apie tai ne tik kad nebuvo laiku teikiama informacija, bet nevyko ir konsultacijos. O tai – būtina ir itin svarbi procedūra, padedanti sumažinti „smūgį“ įstaigos darbuotojams, kuomet yra ruošiamasi atleisti didelį darbuotojų skaičių.

„Europos Sąjungos Teisingumo teismas yra išaiškinęs, kad profesinės sąjungos turi teisę į savalaikį informavimą ir konsultavimą dėl klausimų, sukeliančių teisinius padarinius. Šiuo atveju 160 asmenų, prarandančių darbus, - būtent ir yra toks padarinys“ – pabrėžia „Sandrauga“ pirmininkas teisininkas K. Juknis.

Jo teigimu, tebevykstant teisminiam ginčui, profesinė sąjunga užfiksuoja ir naujų pažeidimų Kauno miesto savivaldybėje. „Mus pasiekia signalai apie darbuotojams daromą psichologinį spaudimą išeiti iš darbo „šalių susitarimu“ bei informacija, kad vykstant reorganizacijai į darbą įstaigoje yra priimami nauji darbuotojai. Tai – labai rimti teisės pažeidimai“, - sako K. Juknis.

Minimoje byloje yra nurodoma, kad šiuo metu savivaldybėje „šalių susitarimu“ darbus jau yra palikę 48 Kauno miesto savivaldybėje dirbę valstybės tarnautojai ir 59 pagal darbo sutartis dirbę darbuotojai. O jei tebedirbantys savivaldybės tarnautojai ir darbuotojai nuspręs savo teises ginti iki galo, tai, "Sandraugos" vadovo nuomone, "netrukus administracinis teismas gali būti užverstas bylomis".

Šaltinis: profesinės sąjungos "Sandrauga" pranešimas žiniasklaidai

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Liepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai