2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis - 4:47
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 12 05 - STUDENTAI SOLIDARIZUOJASI SU MOKYTOJAIS

«
Komentarų: (5)
 Gruodžio 2 d. Aukštojo Moxlo fakultetas Kaune surengė diskusiją „Mokytojų streikas! Kas vyks ir kaip solidarizuotis?“Renginyje dalyvavo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, jo pavaduotoja Erika Leiputė-Studžienė. Aukštojo Moxlo fakulteto studentai susitiko su mokytojų atstovais norėdami iš jų pačių išgirsti pedagogų reikalavimus ir pasipriešinimo taktikas, išreiškė poreikį suvienyti tam tikras švietimo sistemos dalis. Buvo svarstoma, kaip įgyvendinti bendradarbiavimo galimybes.

Aukštojo Moxlo fakultetas visuomenei tapo žinomas tada, kai šių metų Rugsėjo 1-osios minėjimą prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) jie paįvairino akcija, kuria norėjo kritiškai įvertinti aukštojo mokslo suprekinimą bei studentų kasdienybės problemas.

A. Navickas informavo apie pirmą kartą Lietuvoje nacionalinį kolektyvinį ginčą nagrinėjusios taikinimo komisijos darbą, apie profsąjungų keltus reikalavimus, apie profsąjungų bendradarbiavimą. Susirinkusieji domėjosi praktiniais streikavimo aspektais, kiek profsąjungos nori ir gali daryti įtaką ugdymo procesams mokyklose, kiek realu keisti švietimo sistemą „iš apačios“ ir pan.

Diskusijoje dalyvavęs LPS „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profsąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius pasidalino mintimis, kaip streikuosiančius mokytojus palaikys transportininkai. Taip pat diskutuota, kaip Aukštojo Moxlo fakulteto studentai galėtų solidarizuotis prie švietimo darbuotojų streiko.

Studentai pakvietė pedagogus į generalinę universitetų darbuotojų ir studentų asamblėją, kuri įvyks gruodžio 11 d., 16 val., VDU Mažojoje salėje.ėje.

„Neužsiimsime „profesionalia“ politika, nevaidinsime svarbiausio visuomenės elemento. Autonomiško mokslo esmė – nepaklusti nei laisvosios rinkos logikai, nei „žinojimo privilegijai“, ne atsiriboti nuo pasaulio, o kurti erdvę socialiniams pokyčiams. Prof. doc. dr. gali pasilaikyti svajingus pasisvaičiojimus apie akademinę laisvę, priklausančią daugiausiai nuo statuso dydžio, sau. Sprendimus priimsime tiesiogiai, ne per geriau už mus mūsų gyvenimus išmanančius „ekspertus“ ir „atstovus“, - teigiama asamblėjos organizatorių kvietime.

lsdps.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI
2015-12-08 12:31:56Laikraštininkas
Laikraštininkai žino daugiausia. Jie ir tai žino, KAS, sovietmečiu Kauno tualetuose rašę "pilietiškus" šūkius, šiandien tokias rašliavas perkėlė į tinklalapių komentarus. Kai kurie iš jų, tinklalapių PURVINUOSE komentaruose pasirašinėdami įvairiais slapyvardžiais, viešame gyvenime prisistato kaip labai labai padorūs ir visažiniai darbuotojų teisių gynėjai. Jų "ant stalo" dedamos kojos tarsi švarios, bet... kvapelis vis tiek sklinda
2015-12-07 20:00:04to dovidui
Tegul kelia savo purvinas kojas jums ant stalo visi kaiminiai o jus bukit draugiskas ir krikscioniskai tolerantiskas
nes jums gi ne tiek ir svarbukas ka gina,jus tik laikrastininkas.....
2015-12-07 10:42:49dovydui
Bet kiek pavydo ir pagiežos... Išsekęs tamsta ne tik kūrybiškai, bet ir dvasiškai.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Liepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai