2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis - 4:45
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 12 02 - PEDAGOGŲ STREIKAI – GRUODŽIO 8 IR GRUODŽIO 10 DIENOMIS?

«
Komentarų: (13)
Sužlugus gruodžio 1 d. vykusioms švietimo darbuotojų profsąjungų deryboms su Vyriausybės paskirta taikinimo komisija,profesinių sąjungų tinklalapiuose pranešama, kad gruodžio 8 d. ir gruodžio 10 dienomis vyks įspėjamieji pedagogų streikai.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) tinklalapyje skelbiama:

„Nepavykus susitarti dėl profesinių sąjungų iškeltų reikalavimų, gruodžio 8 d. bus skelbiamas visuotinis švietimo darbuotojų įspėjamasis streikas“.

Tuo tarp Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) priėmė kitą sprendimą: šios profesinės sąjungos įtakoje esančios švietimo įstaigos streikuos gruodžio 10 d., ketvirtadienį.

Motyvus perkelti streiką LŠDPS, "kaip turinti didžiausią streikų rengimo praktiką", aiškina taip:

"Lietuvos teismai yra nurodę, jog terminų pradžios nustatymo taisyklė, reglamentuota Civilinio proceso kodekso 73 str. ir Darbo kodekso 26 str. yra taikoma ir streikų atveju: terminas, apibrėžtas tam tikru laikotarpiu, prasideda kitą dieną (00 val. 00 min.) po tos kalendorinės datos arba įvykio, kuriais apibrėžta jo pradžia, ir baigiasi po septynių dienų (24 val. 00 min. <...> Daugiausiai švietimo sektoriaus streikų Lietuvoje surengusios LŠDPS praktika rodo, jog laikytis minimalaus septynių dienų įspėjimo dėl streiko termino yra būtina. Kadangi taikinimo komisijos nesutarimų protokolas patvirtintas tik gruodžio 1 d., gruodžio 8 d. skelbti streiko neįmanoma, nes nebus įvykdytas reikalavimas dėl minimalaus septynių dienų įspėjimo dėl streiko termino. Todėl LŠDPS koordinavimo taryba nutarė įspėjamąjį streiką perkelti į gruodžio 10 d.“(lsdps.lt)

Kol kas nėra tikslios informacijos, kurios iš šešių streiką organizuojančių profesinių sąjungų streikuos gruodžio 8, o kurios – gruodžio 10 dienomis. Žinoma tik tiek, kad Audriaus Jurgelevičiaus – Eugenijaus Jesino „blokui“  priklauso šios penkios organizacijos: Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS),  Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Pažymėtina, kad nesutarimai tarp švietimo profesinių sąjungų tęsiasi ne nuo vakar. Neseniai PN pranešė, kad streikui rengiasi šešios profesinės sąjungos, o dvi derasi.

Tarp šešių streikuoti nusprendusių organizacijų nebūta vienybės net derybų su taikinimo komisija metu: penkios šio bloko profsąjungos ignoravo LŠDPS vadovo Andriaus Navicko raginimą padaryti derybų pertrauką  ir apsvarstyti Vyriausybės atstovų pasiūlymus pasitariant su profsąjungų nariais, o galutinį sprendimą pateikti dar kartą susitikus, nes, pasak LŠDPS vadovo, surašius nesutarimo protokolą, bus užkirstas kelias deryboms.


*

Kaip jau pranešė šalies žiniasklaida, gruodžio 1 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko taikinimo komisijos posėdis. Jo pradžioje švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pristatė susitarimus, kurių pavyko pasiekti vakar įvykusioje valdančiųjų politinėje taryboje. Ji teigė tarybai pristačiusi profesinių sąjungų reikalavimus ir paprašiusi 28 mln. eurų jiems įgyvendinti, tačiau skirta tik 10 mln. Tiek esą užtenka tik pusės pedagoginių darbuotojų atlyginimų kėlimui, todėl kitų lėšų bus ieškoma vidiniuose ministerijos rezervuose.

Tačiau profsąjungų tas pranešimas nenuramino.

Derantis dėl vienų ar kitų pedagogų reikalavimų punktų būta ir daugiau "pasitiktinių" taikinimo komisijos siūlymų, kuriuos dauguma derybose dalyvavusių profsąjungų atmetė.

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2015-12-05 17:15:18as (adaurelija7@gmail.com)
Ir juokas irsiumas ima skaitant komentarus,kurie akivaizdziai parodo ,kad zmonems visada viskas negerai:-) nieko nedaro-tai kvailiai ,kurie bijo valdzios,streikuoja-vel kitiems atrodo,kad tai pajokos objektai.Bet parodykit nors viena is komentatoriu,kurie padidinus algas mokytojams ar minimalia alga kitiems darbuotojams ,padidinimo neimtu,nes,pagal ju komentavima,vos ne kvailiai reikalauja didesniu algu ,noreciau paziureti kaip tie ,tupintys kitiems uz nugaru, jas grazina atgal i biudzeta.Butu labai saunu,kad poelgiais irodytumete,o ne sarkazmu.
2015-12-04 19:01:52Algirdas Markevičius
Gaila skaityti Jūsų komentarų, nieko nepasikeitė, smeižtas, apkalbos ir egocentriškumo proveržiai kurie užmuš viltį dar net jai negimus. Stiprybės visiems kas šiuo sunkiu metu stos ginti savo ir mūsų visų teises ir garbę. O ką palinkėti anonimams? Žinote, spręskite patys.
2015-12-04 08:55:01Gaila
Taip, taip ką ten navickas, ką ten juknis, jurgelis iš elektrėnų, o tai lygis. Bet juk čia nacionalinis dalykas, čia ne Bružo profsajungą , suardyt suskaldyt audreli, čia ne pono bailekoj ančiukus maudyt :))) Kur tos tavo 300 mokyklų išvardyk bent 30 ir tai jau bus šaunu, neapgaudinėkim su tais skaičiais bent savęs.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Liepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai