2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:08
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 11 21 - PASISAKO PRIEŠ DESTRUKTYVIUS L.GRAUŽINIENĖS VEIKSMUS

«
Komentarų: (2)


Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) paskelbė pareiškimą, jog „prasidėjęs Seimo pirmininkės ir kitų politikų žodžių karas viešoje erdvėje tik įrodo, kad patiems aukščiausiems šalies vadovams gerokai toli iki aukšto politinio lygio, apie kurį taip garsiai kalba. Kad ir kaip būtų, pamirštamas esminis dalykas – visuomenės saugumas“. NPPSS vadovo Vladimir Banel teigimu, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė aktyviai dezinformuoja tiek visuomenę, tiek kitus politikus savo neadekvačiais pareiškimais apie tai, kad vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis neva nieko gero pareigūnų labui nepadarė. NPPSS nuomone, tokie Seimo pirmininkės veiksmai ne tik kad neatitinka tikrovės, bet ir „skaldo visuomenę bei trukdo stiprinti teisėsaugos sistemą“.

NPPSS vadovui labai apmaudu, kad Lietuvos visuomenė turi taikstytis su tokiais kai kurių aukštus postus užimančiųjų svaičiojimais, kurių partijos nariai yra teisti už juodąją buhalteriją. Matyt, todėl ir nereikalingas veiklus vidaus reikalų ministras. Matyt, Seimo pirmininkė supranta, kad, sustipėjus teisėsaugai, Darbo partijos gali visai nebelikti.

Jeigu Seimo pirmininkė taip nori kalbėti faktais, tai, anot V. Banel, apie juos ir reikia kalbėti.

„Šių metų liepos mėnesį buvo priimtas kone dešimtmetį kovotas Vidaus tarnybos statutas, kurio tikslas – iš esmės pagerinti sistemos darbą, didinti pareigūnų motyvaciją, karjeros galimybes. Pati ponia Graužinienė buvo viena aktyviausių oponenčių priimant šį visai Lietuvos teisėsaugos sistemai svarbų dokumentą ir stengėsi vis nukelti svarstymą“, - pasakoja NPPSS vadovas.

Be to ilgą laiką ministras bandė aktyviai įrodinėti visiems Seimo nariams ir aukščiausiems šalies vadovams, kad statuto įgyvendinimui reikalingos papildomos lėšos, tačiau buvo skirta tik dalis jų.

„Galėtume dabar klausti pačios Seimo pirmininkės, gal ji turi daugiau fantazijos ir įsivaizduoja, kaip padidinti pareigūnų atlyginimus, užtikrinti jų aprūpinimą, mokymus, jei tai padaryti tiesiog nėra iš ko. Kad ir kaip būtų VRM vadovas stengėsi sutelkti visas tarnybas, ragino taupyti vidiniais resursais tam, kad jau nuo 2016 metų sausio mėnesio galėtų bent truputį didėti statutinių pareigūnų atlyginimai, o ilgainiui pradedantis pareigūnas gautų 1000 eurų į rankas. Jau nekalbu apie tai, kad aktyviai rūpintasi korupcijos sistemoje mažinimu, pagaliau užtikrinta skaidri atranka į valstybės tarnybą, pailgintas pareigūnų išėjo į pensiją laikotarpis, norint išlaikyti profesionalus ilgiau“, - priduria V. Banel.

Profesinių sąjungų atstovai pabrėžia, kad sistema per vienerius metus pasistūmėjo į priekį tiek pat, kiek per kokį pastarąjį dešimtmetį, tačiau tai, matyt, Seimo pirmininkės ambicijų užgožti nepajėgė.

Šaltinis: pareigunai.ltNAUJAUSI KOMENTARAI
2015-11-23 23:37:13Pritariu
O cia tiesa pareigune. Keista kad tam pritaria ir konkurente is lpsk
2015-11-23 11:47:52pareigune
Absurdas kai net nepadarius profsąjungos narių apklausos vienos profsąjungos pirmininkas, kompromituoja kitas profsąjungas ir viešai, vienpusiškai mūru stoja už darbdavį - ministrą. Ne už eilinį pareigūną bet už vieną asmenį. Kas gali paneigti, kad Banelio - Bako susivienijimas su visom kredito unijom sėkmingiausiai susidirbę prie Skvernelio nieko kito net nenori girdėti. Nejaugi Banelis galvoja, kad pareigūnai nebemasto. Būtina vertinti faktus. Faktas, kad baką buvęs komisaras Telyčėnas išvijo iš departamento Baką dėl negarbingų žaidimų, o po to, po visų intrigų ir garsiosios avarijos vadu patapo skvernelis. Prie Jo ir sutvirtėjo susivienijimas, atsirado bankelis - unija, prasidėjo piniginiių projektų ,,įgyvendinimas", o po to Bakas ( buvęs pirmininkas patapo jau ministro skvernelio, politinio pasitikėjimo, labai gerai apmokamu pareigūnu).
Kuo naudingesnis naujai prastumtas Vidaus tarnybos statutas neaišku, bet ir čia Banelis be reikalo giriaisi su geresnėmis karjeros galimybėmis, nes pareigūnų vertinimo procedūros tampa dar neskaidresnės, korumpuotesnės.... kur jis mato geresnį vertinimą tegul paaiškina, kaip kad aiškino apie Lazdijų rinktinės panaikinimą....
Aišku tai, kad Bakas ir visa kompanija turi ,,pakuotis čemodanus'', gal dėl to toks įniršis ir kyla visiems tiems, kurie masto subendrintą informaciją, o ne kaltina visus, kurie prieš skvernelį, t. y. ir prieš juos. Tik visiškai ,,geltonos " darbdavio valdomos profsąjungos pirmininkas gali aklai rautis prieš visus gindamas savo darbdavio interesus. Visi suprantame, kad tai pačios profsąjungos esmės kompromitacija,iškripimas, bet daugelis padoresnių pareigūnų nenori turėti reikalų su žmonėmis, kurie deklaruoja viena, o dirba visiškai priešingus darbus.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai