2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:39
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 11 20 - PROFESINĖS SĄJUNGOS VEIKLOS PRIORITETAI PAGAL V.VILIMIENĘ

«
Komentarų: (0)
Lapkričio mėnesį sukanka 25 metai, kai demokratiniais pagrindais buvo reorganizuota bei įregistruota Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos profesinė sąjunga, nuo 2010 m. gegužės pasivadinusi Naftininkų profesine sąjunga. Sukaktuvių proga dabartinė organizacijos pirmininkė Virginija Vilimienė dalijasi savo 20-mečio vadovavimo profesinei sąjungai patirtimi ir prioritetais bei siekiais.

„Svarbiausias prioritetas – dalyvauti priimant sprendimus, susijusius su darbuotojais. Dalyvaujame įvairiose komisijose, susitikimuose (darbuotojų saugos ir sveikatos, pareigybių vertinimo, kas savaitę - susitikimuose su personalo tarnybos vadovybe, kas mėnesį – su generaliniu direktoriumi ir t.t.). Visur atstovaujame darbuotojų interesams,“ -  pabrėžia V.Vilimienė.

Narių informavimas bei švietimas - „vienas pagrindinių prioritetų“, todėl Naftininkų profesinė sąjunga ypač daug dėmesio skyrė savai žiniasklaidai kurti bei plėtoti bei kitai profsąjungų spaudai (iki 2011 metų leistoms „Lietuvos profsąjungoms“ ir kt.) remti

Tarp dar neįgyvendintų naftininkų lyderės siekių - „ kad profesinė sąjunga visiškai liautųsi būti savišalpos kasa, nes pažangios profesinės sąjungos jau šito yra atsisakiusios“.

Publikuojame interviu, paskelbtą leidinyje „Profsąjungų žinios“ (Nr.24)
AČIŪ TIEMS, KURIE SUKŪRĖ PAMATĄ!
Kada ir kaip atėjote į Naftininkų profesinę sąjunga?

Į tuometinę AB „Mažeikių nafta“ profesinę sąjungą atėjau dirbti prieš 20 metų. Nuo 1995 Iki 1998 m. buvau pirmininko pavaduotoja, o vėliau man buvo pasiūlyta kandidatuoti į pirmininko postą. Tiesą sakant, aš labai nenorėjau, - juk atsakomybė didžiulė, todėl sutarėm, kad aš pabandysiu, o jeigu nepavyks, - per tą laiką bus surastas kitas kandidatas. O atsitiko taip, kad dirbu iki šiol ir dėl to nesigailiu. Nors atsakomybės našta – sunki kaip ir anksčiau, tik pečiai jai nešti tapo gerokai stipresni.

– Nuo ko pradėjote pirmiausia?

Dar būdama pavaduotoja susilaukdavau iš narių priekaištų, jog trūksta informacijos apie profsąjungos veiklą. Nuo tada man narių švietimas, informavimas – vienas pagrindinių prioritetų.

Pradėjau rašyti straipsnius į vietinę žiniasklaidą – laikraščius „Būdas žemaičių“, „Santarvė“, dirbome su vidiniu įmonės laikraščiu „Fakelas“. Tačiau pastarajame leidinyje kuo toliau tuo labiau mūsų informacija buvo ribojama, ne viską galėjome pasakyti, ką norėjome. Todėl nusprendėme, kad turime savarankiškai užsiimti leidyba. Pirmasis spausdintas leidinys išėjo 1998 m.

Nuo 2005 m. pradėjome leisti „Profsąjungų žinias“, apie mūsų veiklą nuolat informuodavo ir nacionalinis prenumeruojamas laikraštis „Lietuvos profsąjungos“.

Šio laikraščio leidimo dalininkais tapome 2011 m., tačiau, deja, jo išsaugoti nepavyko.

Kurį laiką veikė interneto tinklalapis www.naftininkai.lt, dabar – pramprof.lt/naftininkai, taip pat turime galimybę nuolat publikuoti informaciją AB „ORLEN Lietuva“ intraneto puslapyje.

Nuo 2011 m. pabaigos kartu su Achemos darbuotojų profesine sąjunga (kartais prisideda „Lifosos“ profsąjunga) leidžiame „Profsąjungų žinias“.

– Kokie kiti Jūsų prioritetai?

Svarbiausias prioritetas – dalyvauti priimant sprendimus, susijusius su darbuotojais. Dalyvaujame įvairiose komisijose, susitikimuose (darbuotojų saugos ir sveikatos, pareigybių vertinimo, kas savaitę - susitikimuose su personalo tarnybos vadovybe, kas mėnesį – su generaliniu direktoriumi ir t.t.). Visur atstovaujame darbuotojų interesams.

Mums suteikiama konfidenciali bendrovės informacija, kurią turėdami mes galime būti lygiaverčiais partneriais, nes valdome tuos pačius skaičius. Tokia informacija suteikiama tik tuomet, kai abi pusės viena kita pasitiki.

Galbūt todėl mums jau kurį laiką su administracija pavyksta sprendimus priimti bendru sutarimu: nebūna jokio balsavimo. Skiriame laiko tiek, kiek reikia, kad pasiektume kompromisą.

Esame turbūt pirmieji Lietuvoje išsiderėję iš darbdavio kolektyvinės sutarties administravimo mokestį. Mūsų pavyzdį jau perima ir kitos profsąjungos, o jo esmė – įmonė moka tam tikrą sumą, nes kolektyvinė sutartis galioja visiems darbuotojams, o dėl jos derasi ir jos vykdymą kontroliuoja tik profesinė sąjunga. Gautas lėšas skiriame profesinės sąjungos veiklai vykdyti.

– Kokie Jūsų siekiai?

Mano didžiausias noras, kad profesinė sąjunga visiškai liautųsi būti savišalpos kasa, nes pažangios profesinės sąjungos jau šito yra atsisakiusios.

Turime dėti visas pastangas, kad materialiniais dalykais visais atvejais (pradedant atlyginimais, baigiant nelaimėmis) rūpintųsi darbdavys. Jau pasiekėme, kad visi darbuotojai (deja, ir ne profsąjungos nariai) yra apdrausti gyvybės ir sveikatos draudimu. Tačiau, kaip sakiau, dar nesugebame atsikratyti to mąstymo, kad profsąjunga yra pašalpų dalintoja.

Visos profsąjungos surenkamos lėšos turėtų būti skiriamos “skėtinėms” organizacijoms, t.y. profesinių sąjungų centrams Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje išlaikyti, taip pat etatiniams darbuotojams, finansų analitikams, komunikacijos specialistams samdyti. Ir dar būtina pasiekti, kad kolektyvinė sutartis galiotų tik profsąjungos nariams.

Be to, profsąjunga ir toliau rengs projektus, kad gautų finansavimą iš įvairių fondų veklai plėsti bei tobulinti, mokytis ir mokyti.

Noriu padėkoti ilgamečiams profesinės sąjungos nariams, kurie sukūrė pamatą, ant kurio mes toliau statome profsąjungos stiprybę. Ačiū tiems, kurie supranta, kad darbdavys savaime nesirūpintų mūsų gerove, jei darbuotojai nebūtų susibūrę į vieningą organizaciją, kuri jiems atstovauja. Noriu palinkėti visiems stiprybės, vienybės ir pasitikėjimo!


Egidijaus Skipario nuotraukoje - V.Vilimienė su bendražygiais 2011 metų mitinge Vilniuje

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai