2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:09
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 11 18 - SPAUDŽIĄ VALDŽIĄ DĖL DARBO SANTYKIŲ LIBERALIZAVIMO

«
Komentarų: (1)
Svarstant Seime naująjį Darbo kodeksą profesinės sąjungos bando daryti spaudimą Seimo nariams dalyvaudamos komitetų posėdžiuose, siuntinėdamos joms anketas „Kaip balsuosite?“, kviesdamos žmones visoje Lietuvoje viešai stebėti Seimo posėdžių transliacijas, kai bus svarstomas projektas.  Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ teigia, jo kreipėsi į Europos Komisiją, prašydama patikrinti Socialinio modelio ir jo sudedamosios dalies – darbo kodekso – atitiktį Europos Sąjungos teisės sistemai.

„Kaip balsuosite, kad būtų mažinamos išmokos, darbuotojui žuvus darbe?“, „Kaip balsuosite, kad būtų suvaržyta profesinių sąjungų veikla?“, - šie ir dar dešimt klausimų šią savaitę buvo išsiųsti Seimo nariams, į kuriuos jie turėtų atsakyti: „Už“, „Prieš“ ir „Man nerūpi“.

Apie tai informavusios Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas sako, jog atsakymų į anketos klausimus nelaukiama: „Kaip jie balsuos, mes matysime per plenarinį posėdį. Tačiau daug svarbiau atkreipti jų dėmesį į tas Darbo kodekso vietas, kurios svarbios daugeliui darbuotojų, bet dėl kurių socialiniai partneriai nesusitarė. Mes tikimės, kad Seimo nariai neskubės priimti daugiau klausimų nei atsakymų keliančio įstatymo“, – LPSK pranešime cituojamas pirmininkas.

LPSK ir Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ lapkričio 24 d., kai numatytas LR Seimo plenarinis posėdis, kuriame ketinama svarstyti naująjį Darbo kodeksą, ragina Lietuvos piliečius visuose Lietuvos regionuose viešai stebėti šio posėdžio transliaciją ir sekti, kaip už darbuotojams svarbius klausimus balsuoja jų išrinktieji. 

LPSK ta proga kreipėsi į Seimo Pirmininkę ir Premjerą prašydama su profesinėmis sąjungomis pasidalinti išlaidas rengiant viešą Seimo posėdžio transliaciją Lietuvos miestuose. Rašte vardijami šie miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Ukmergė, Marijampolė, Vilkaviškyje ir kt.

Spaudimą valdžiai dėl darbuotojams nepalankių naujojo socialinio modelio nuostatų daro ir profsąjungos regionuose. Štai Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga praneša, kad lapkričio 13 d. Plungėje Vičiūnų grupės darbuotojų profsąjunga  surengė piketą prieš socialinį modelį įmonėje besilankant Premjerui.


Nuotr. laikraščio "Plungė" faksimilė

PN inf.

 

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2015-11-20 12:21:12Sandrauga
Bravo maistininkams ir Jų pirmininkei, kad su plakatais pasitiko pagrindinį profsąjungų duobkasį - butkevičių joną. Vičiunų grupės pagrindinis akcininkai su matijošaičiu už keletą mlj. eurų nusipirko užkoncervuotą Kauno viešbutį. Premjeras, nors ir labai labai užimtas dažnai randa laiko kauno oligarch**... Tokia partijos valia ir viskas čia skaidru ir dėl žmonių....
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai