2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:10
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 11 17 - DARBUOTOJAI – NE PREKĖS

«
Komentarų: (0)
Nuo šių metų pražios Vokietija pradėjo taikyti minimalų darbo užmokestį visiems, atliekantiems darbus ar teikiantiems paslaugas šioje šalyje. Tai liečia ir vežėjus,vykdančius prekių ar keleivių vežimą Vokietijos teritorijoje.


Tuo tarpu devynių ES vyriausybių (tarp jų ir Lietuvos) ministrai kreipėsi į ES užimtumo, socialinių klausimų, įgūdžių ir darbo jėgos judumo komisarę Marianne Thyssen teigdami, jog vienodo mokėjimo už vienodą darbą toje pačioje vietoje principas esąs klaidingas. Ministrų nuomone, atlyginimų konkurencingumas bendrojoje rinkoje nelaikytinas nesąžininga konkurencija, o įmonės privalo turėti teisę pasinaudoti atlyginimų skirtumais ES.

Lietuvos Vairuotojų profesinės sąjunga  kategoriškai nepritaria pastarajai pozicijai. „Komandiruojamųjų darbuotojų orumas ir teisė į tinkamas darbo sąlygas turi turėti viršenybę prieš vien tik ekonominius motyvus. Mes nematome jokios priežasties, kodėl komandiruojamųjų darbuotojų darbas turėtų būti menkiau vertinamas nei vietinių darbuotojų darbas.“, - teigiama profsąjungos pranešime.

Be to, Vairuotojų profesinė sąjunga primena, kad 2015 m. vasario mėn. 12 dienos byloje C-396/13 Europos teisingumo teismas patvirtino vienodo mokėjimo principą komandiruotiesiems darbuotojams:  „minimalus darbo užmokestis, apskaičiuojamas atsižvelgiant į atitinkamą kolektyvinę sutartį, negali būti pasirinkimo reikalas komandiruojančio darbuotojus darbdavio, turinčio vienintelį tikslą: siūlyti mažesnes nei vietinių darbuotojų darbo kainas“. Keliose sprendimo vietose teismas pabrėžia vienodų sąlygų (vertinimo, požiūrio) principą.

Vairuotojų profesinė sąjunga kviečia pasirašyti peticiją „Vienodas mokėjimas už vienodą darbą“. Anot profsąjungos pirmininko Ramūno Narbuto, ši peticija aktuali ne tik vairuotojams, bet ir visiems komandiruojamiesiems statybos, žemės ūkio, energetinių  objektų remonto, turizmo srityse.

Minėtą laišką ES komisarei pasirašė Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos ministrai, kuruojantys darbo ir socialinių reikalų sritis.
PN inf.


 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai