2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:10
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 11 06 - BRĘSTA NAUJA PROTESTO AKCIJA DĖL SOCIALINIO MODELIO?

«
Komentarų: (0)
Protestais Seime pradėti svarstyti  socialinio modelio teisės aktų projektai ir toliau kelia daug aistrų. Vyriausybė naujojo Darbo kodekso projektą užregistravo dar birželį, nors Trišalė taryba dėl jo derėjosi visą vasarą. Dabar Seimo nariai užversti protokolais, pastabomis, o ir tarp paties projekto variantų lengva pasiklysti.

Maža to, Trišalės tarybos pirmininkas socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius tarybos vardu išplatino informaciją neva socialiniai partneriai rado sutarimą dėl svarbiausių Darbo kodekso nuostatų. Tuo tarpu profesinės sąjungos teigia, jog dėl svarbiausių klausimų nebuvo sutarta, ir rengiasi naujai protesto akcijai. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK)  lapkričio 9 d. kviečia neeilinį valdybos posėdį, kurio darbotvarkėje vienintelis klausimas: „Dėl protesto akcijos organizavimo“.

Profesinių sąjungų atstovai Trišalėje taryboje spalio 27 d. piktinosi, jog lyginamasis Darbo kodekso projekto variantas, kurį pasibaigus deryboms parengė Trišalės tarybos sekretoriatas (prieš metus prijungtas prie SADM), neatitinka tikrovės. Esą posėdžio protokoluose dėl kai kurių klausimų fiksuoti kitokie nutarimai. Tuomet buvo nuspręsta po savaitės, lapkričio 3 d., sušaukti kitą posėdį, kuriame būtų svarstomas lyginamasis Darbo kodekso variantas. Taip pat į darbotvarkę buvo įtrauktas  ir profesinių sąjungų pareiškimo „Dėl platinamos informacijos apie Socialinį modelį“ nagrinėjimas. Juo profsąjungos norėjo atkreipti dėmesį, kad Trišalės tarybos pirmininkas tarybos vardu, nederinęs su socialiniais partneriais, teikia klaidinančią informaciją.

Tačiau tą pačią dieną, kai buvo numatytas posėdis, jis atšaukiamas. Lietuvos maistininkų profesinės sąjunga (LMPS) paskelbė, jog  Trišalės tarybos posėdį jos pirmininkas netikėtai pasiūlė atidėti,  nes jis ir kiti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai neturės galimybės dalyvauti. Tarybos nariams buvo pranešta, kad tuo pačiu metu Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, dalyvaujant tik Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovams, bus svarstomi socialinio modelio teisės aktų projektai. „Tačiau informacijos apie šios dienos komiteto posėdį LRS tinklalapyje nėra. Nei  profesinių sąjungų, nei darbdavių atstovai dalyvauti nekviečiami“, - informuojama  LMPS interneto puslapyje.

Tuo tarpu mūsų šaltinis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje PN teigė, jog Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete buvo pasirengimo svarstymui procedūrinis posėdis, kuriame reikėjo sutarti dėl medžiagos pateikimo ir pačių procedūrų. O kitas Trišalės tarybos posėdis numatytas antradienį, lapkričio 10 d.

PN žiniomis, LPSK protesto akciją ketina surengti lapkričio 24 d. Tą dieną Seimo plenariniame posėdyje numatyta svarstyti socialinio modelio projektus.

Susidariusią situaciją kritikuoja ir darbdavių atstovai. Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas Trišalėje taryboje Gediminas Rainys „Lietuvos žinioms“ sakė, jog Vyriausybė akivaizdžiai demonstruoja norą skubinti procesus, o Darbo kodekso variantų jis priskaičiuojąs keturis ar net penkis.

LR trišalės tarybos protokolų išrašai
PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai