2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:08
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 11 02 - MMA DIDINTI GALIMA, O ATKURTI BAZINIŲ DYDŽIŲ NELEIDŽIA ISTORIJA

«
Komentarų: (2)
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), atsižvelgdama į praėjusią savaitę Trišalės tarybos posėdyje pasiektą sutarimą dėl minimaliosios mėnesinės algos (MMA) didinimo nuo 2016 m. sausio 1 d., pateikė nutarimo projektą derinti suinteresuotoms institucijoms, - praneša SADM.Spalio 27 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje Vyriausybės atstovai informavo, jog yra visos ekonominės prielaidos iki 350 didinti MMA . Tuo tarpu į profesinių sąjungų siūlymą atkurti per krizę sumažintus bazinius dydžius, pagal kuriuos skaičiuojamas biudžetinio sektoriaus darbuotojų darbo užmokestis, pasiūlyta versija, kad krizė dar nepasibaigusi.

SADM Darbo departamento direktorė Eglė Radišauskienė informavo, jog ministerija įvertino Trišalės tarybos nustatytus kriterijus , į kuriuos būtina atsižvelgti didinant MMA.  Lyginant su 2014 m., šiemet vidutinis darbo užmokestis brutto kilo 4,6 proc., nedarbo lygis mažėjo 1,8 proc., darbo našumas per vieną dirbtą valandą didėjo 1,4 proc., vidutinė metinė infliacija 2015 m. rugsėjo mėnesį buvo neigiama ir sudarė minus 0,8 proc., bendrasis vidaus produktas palyginti su 2014 m. antruoju ketvirčiu išaugo 1,8 proc., o Lietuvos ekonominės perspektyvos ir tendencijos iš esmės yra teigiamos, todėl siūloma  minimalią algą nuo kitų metų pradžios kelti iki 350 eurų per mėnesį, 2,13 eurų per valandą.

350 eurų minimalioji mėnesinė alga būtų taikoma daugiau kaip 60 tūkst. biudžetinių įstaigų darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, privačiame sektoriuje šis padidinimas paliestų apie 240 tūkst. darbuotojų. Iš valstybės biudžeto tai pareikalautų virš 23 mln. eurų.

E. Radišauskienė taip pat informavo, kad Seime yra priimtos dvi rezoliucijos dėl MMA kėlimo. Vienoje kalbama apie MMA didinimą iki 437 eurų nuo 2016 m. liepos 1 d., kitoje siūloma MMA skaičiuoti atsižvelgiant į paskutinių trejų metų vidutinį darbo užmokesčio vidurkį šalies ūkyje ir įtvirtinti, kad MMA negali būti mažesnė negu pusė vidutinio darbo užmokesčio dydžio.

MMA kėlimui iki 350 eurų nuo sausio 1 d. iš esmės pritarė ir profesinių sąjungų, ir darbdavių organizacijų atstovai, tik pastarieji griežtai pasisakė prieš „populistinį“ pasiūlymą nuo liepos 1 d. MMA didinti  iki 437 eurų.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK)  pirmininkas Artūras Černiauskas pasiūlė atkreipti dėmesį  į tai, kad iki šiol nėra atstatyta bazinė mėnesio alga (BMA) ir bazinis valstybės tarnautojų pareiginės algos dydis, nors krizė jau praėjo.

„Galbūt vertėtų pagalvoti, kad vis tiktai ta krizė dar nėra pasibaigusi. Gal mes vis dar laižomės jos žaizdas?“, - replikavo Ministro Pirmininko patarėjas Audrius Misevičius. Priminus skaičius, kuriais remtasi keliant MMA, valdžios atstovas atsakė, jog jie nereiškia, „kad istorija nespaudžia“.

„Aš nežinau, kaip istorija, bet prašau šitą poziciją fiksuoti, nes mažiausias pajamas gaunantiems pajamos didėja, o tie, kas gauna truputį daugiau, gaus minimalų darbo užmokestį“, - sakė LPSK vadovas.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas Jonas Guzavičius atkreipė dėmesį į tai, jog iki 350 eurų pakėlus MMA, ją gaus daugiau nei 30 proc. visų Lietuvos darbuotojų.

SADM taip pat informuoja, jog tam, kad, didinant MMA automatiškai nedidėtų valstybės įmonių, akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių, kuriose valstybei priklauso daugiau kaip 50 procentų balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, vadovų, jų pavaduotojų ir vyriausiųjų buhalterių mėnesinės algos, siūloma šių asmenų mėnesinės algos pastoviosios dalies dydžio nustatymui toliau taikyti 247 eurų minimaliosios mėnesinės algos dydį.

PN inf.NAUJAUSI KOMENTARAI
2015-11-02 13:56:40Makliovija
Privačių įmonių darbininkai turėtų būti patys aktyvesni. Dirbti žmonėms, kurie to neprašo, galbūt net nepageidauja, gali būti pavojinga tiems patiems žmonėms. Ir plūsti į profsąjungas reikia ne tam, kad įvertintum daromą darbą, o tam, kad jis apskritai būtų pradėtas daryti.
2015-11-02 13:42:05Rima
atrodo, profsąjungos dirba vien biudžetininkams - puikusi valstybės tarnybos įstatymas ir algų didinimas. Bravo. Privačių įmonių darbininkai, matyt, turi tai įvertinti ir plūsti į profsąjungas.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai