2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:10
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 10 30 - ACHEMOS PROFSĄJUNGA IR TOLIAU AUGA

«
Komentarų: (0)
Nors Lietuvoje profesinių sąjungų narystė mažėja, Achemos darbuotojų profesinės sąjungos gretos nuolat auga. Tai konstatuota spalio 15 d. įvykusioje organizacijos XIV ataskaitinėje-rinkimų konferencijoje. Profsąjungai šiuo metu priklauso virš pusė tūkstančio AB „Achema“ bei bendrovių „Iremas“ ir „Agrochema“ darbuotojų; nuo 2013 m. vidurio narystė augo 43 proc.

Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Dainiaus Šlepečio nuomone, narystės augimą paskatino tai, kad vykdant AB „Achema“ kolektyvinę sutartį nuo 2014 m. sausio mėn. 1 d. visų bendrovės darbuotojų pagrindiniai (tarifiniai) atlyginimai buvo didinami 150 litų. Be to, profesinei sąjungai pavyko darbdaviui įrodyti, kad ne darbuotojų rūpestis yra apsirūpinti žaliavomis, medžiagomis ir darbo priemonėmis, jų pareiga yra vykdyti jiems pavestas funkcijas, todėl ir rezultatai turi būti matuojami pagal tokius kriterijus, kuriuos tiesiogiai lemia darbuotojų indėlis.

Savo ataskaitoje pirmininkas taip pat informavo, kad nuo 2014 m. spalio mėn. 1 d. pavyko susitarti dėl premijavimo sistemos keitimo dalį premijų perkeliant į pagrindinį atlyginimą bei 7 proc. jį padidinant. Šis pakeitimas lėmė maždaug 10 proc. vidutinio darbo užmokesčio didėjimą. Šiuo metu vyksta derybos dėl tolimesnės AB „Achema“ atlyginimų sistemos peržiūros ir keitimo. „Apibendrinant darbuotojų atstovavimą AB „Achema“ galiu konstatuoti, kad šie rezultatai yra nuoseklių ir sudėtingų derybų su darbdaviu rezultatas“, - konferencijoje kalbėjo D. Šlepetis.

Tuo tarpu UAB „Iremas“ nuo šių metų pradžios buvo atkurta 50 proc. atostogų premijos, o šiuo metu vyksta derybos dėl darbo užmokesčio kėlimo. Kitoje koncerno bendrovėje UAB „Agrochema“ nuo kitų metų pradžios jau bus mokama visa atostogų premija bei vyksta derybos dėl darbo užmokesčio didinimo.

Achemos darbuotojų profesinė sąjunga aktyviai veikia tiek teritoriniu lygiu (Jonavoje 2014 m. yra įsteigta Trišalė taryba), tiek bendradarbiaudama su kitomis profesinėmis sąjungomis, kurios veikia kitose UAB Koncernas „Achemos grupė“ įmonėse. Siekiama pasirašyti susitarimą ir koordinuoti veiksmus koncerno mastu.

Achemos profsąjunga esant reikalui solidarizuojasi su profesinėmis sąjungomis nacionaliniu mastu, dalyvauja ir palaiko protesto akcijas, kurios, tikimasi, prisidės prie sklandesnio socialinio dialogo. Pasak pirmininko, tai ypač aktualu naujojo socialinio modelio svarstymo kontekste.

Achemos darbuotojų profesinės sąjungos finansinės veiklos ataskaitą pristatė profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė. Tiek pirmininko, tiek finansinei ataskaitoms buvo pritarta.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininkas Juozas Neverauskas pasidžiaugė Achemos darbuotojų profesinės sąjungos aktyvumu: ji dalyvavo mokymuose, naujojo socialinio modelio aptarimo procese. Federacijos pirmininkas įteikė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko Artūro Černiausko pasirašytą padėką už solidarumą ir paramą organizuojant profesinių sąjungų mitingą.

AB „Achema“ personalo ir bendrųjų reikalų direktorius Gitenis Subačius teigė, jog darbdaviui nėra blogai, kad įmonėje veikia profesinė sąjunga – bendradarbiaujama įvairiais klausimais, o daugeliu klausimų socialinių partnerių nuomonės sutampa, dirbama vieningai. Pasak direktoriaus, būna ir diskusijų, tačiau kasmet gerėjanti kolektyvinė sutartis rodo, kad bendrą kalbą vis tik pavyksta rasti.

LPPSF jaunimo sektoriaus pirmininkas Tomas Jakutavičius pasidalino mintimis, kaip LPPSF siekia suaktyvinti jaunimo veiklą profesinių sąjungų srityje ir paragino visus narius iki 35 m. amžiaus aktyviai įsijungti į jaunimo sektoriaus veiklą.

Vėliau patvirtinti organizacijos įstatų pakeitimai ir priimta rezoliucija, kurioje siūlomos pagrindinės profsąjungos veiklos kryptys. Konkretūs veiksmai bus aptariami pirmininkų tarybos posėdžiuose, o informacija apie tai – platinama padaliniuose.

Konferencijos pirmininkė Laura Gužienė informavo, jog profsąjungos prezidiumo posėdyje pirmininko pareigoms užimti buvo aptarta ir pasiūlyta Dainiaus Šlepečio kandidatūra. Kitų kandidatų iki konferencijos iškelta ar konferencijoje pasiūlyta nebuvo. Atviru balsavimu antrai kadencijai pirmininku vienbalsiai išrinktas D. Šlepetis. Vienbalsiai patvirtinta ir revizinė komisija.

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai