2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:08
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 10 29 - ENERGETIKAI ĮSPĖJA APIE GALIMĄ GRIŪTĮ SOSTINĖS ŠILUMOS ŪKYJE

«
Komentarų: (0)
2015 m.  spalio 29 d.  UAB  „Vilniaus energija”  darbuotojai gavo oficialią informaciją iš  įmonės administracijos, kad  bendrovė  nuo  2016 m. sausio mėn. 1 d. nutraukia elektros ir šilumos energijos gamybą trečiojoje elektrinėje ir atleidžia tuos įrenginius aptarnaujantį personalą. Nenaudojamas turtas nuomos sutartyje numatyta tvarka planuojamas grąžinti nuomotojui – Vilniaus miesto savivaldybei.

„Mes neprašome visuomenės pagalbos ar užuojautos  darbuotojams. Žinant visuomenės požiūrį į šilumininkus, tai būtų beprasmiška. Mūsų profesinė ir pilietinė pareiga informuoti visuomenę apie situaciją ir galimos griūties pasekmes. Visuomenės pilietinė priedermė  pareikalauti iš politikų atsakomybės  už  sprendimų pasekmes“, - teigiama Vilniaus energetikų  profesinių  sąjungų pranešime.

Profsąjungų žiniomis, šildymo sezono metu jau  lapkričio  ir  gruodžio mėn. įmonėje bus vykdoma reorganizacija, kurios pasekmė – nuo 2016 m. sausio 1 d. sumažinama apie 120 pareigybių.  Tai aukštos kvalifikacijos inžinerinis techninis personalas dešimtmečius kaupęs  ir puoselėjęs sudėtingų  elektros ir šilumos gamybos  technologinių įrenginių eksploatacijos  patirtį.

„Mums sunkiai suprantama  politinių sprendimų nauda  gaminant elektros energiją žiemą šildyti  Elektrėnų marias, o Vilniaus miestą šildyti deginant brangias dujas miegamųjų rajonų apsuptyje  esančių ir seniai neeksploatuotų  katilų pakurose.  Mes gerai suvokiame,  kad  sudėtingi Vilniaus trečiosios elektrinės elektros ir šilumos gamybos  technologiniai  įrengimai su visomis milijoninėmis pastarųjų metų modernizacijų investicijomis  be kvalifikuoto aptarnaujančio personalo neišvengiamai virs  metalo laužu. Į įvertinus, kad tai vyks viduržiemį, šis griūties  procesas labai greitai taps negrįžtamu. Piliečių išrinktų  politikų sprendimai nulems,  ar Vilniaus trečiosios kogeneracinės elektrinės įrenginiai – šimtamilijoninis valstybės (savivaldybės) turtas tikrai taps  niekam nereikalinga metalo laužo krūva. Kiek tokia griūtis turės įtakos  šilumos kainoms ir koks bus sistemų darbo patikimumas, Vilniaus miesto gyventojai patirs jau artimiausiomis žiemomis“, - įspėja Vilniaus energetikų  profesinės  sąjungos.

PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai