2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:09
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 10 20 - Į PAGALBĄ NEPAGRĮSTAI APKALTINTIEMS PAREIGŪNAMS

«
Komentarų: (0)


Spalio 12 dieną Kauno rajono Lapių kelyje įvyko kraupi vairuotojo gyvybę nusinešusi avarija, kurios netiesiogine liudininke tapo ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) pareigūnė. Ji tuo metu kalbėjo telefonu su vairuotoju, paskambinusiu bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešusiu apie girtą vairuotoją kelyje, kuris netrukus žuvo susidūręs su vilkiku. Po šio įvykio kilo nemažai diskusijų apie BPC darbo efektyvumą, dalis visuomenės suskubo pasmerkti pareigūnę. Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga išplatino pranešimą, jog palaiko ir remia tiek pačią instituciją – BPC, tiek ir pareigūnę, kuri, vykdydama savo pareigas, tapo absurdiškos situacijos įkaite. „Profesinės sąjungos žiniomis, pareigūnė savo pareigas atliko profesionaliai ir sąžiningai, veikė pagal galiojančias instrukcijas ir taisykles, todėl jos veiksmai negalėjo turėti tiesioginės įtakos šiam tragiškam įvykiui“, - teigiama pranešime.

Profesinė sąjunga taip pat pabrėžia, jog tai ne pirmas atvejis, kuris parodo, kad statutinių įstaigų darbuotojas yra įspraustas į rėmus, jo darbą riboja įvairios instrukcijos, kurios nėra pritaikytos absoliučiai visiems gyvenimo atvejams. „Ne darbuotojo kaltė, jog tos instrukcijos nėra tobulos, kad jos dažnai neatitinka realybės. Tuo tarpu atsitikus skaudžiam įvykiui kaltinimai pareigūnams ir institucijai pilasi ir iš visuomenės, ir politikų lūpų, o taip neturėtų būti“, - pranešime cituojamas Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda.

Profesinė sąjunga teigia esanti įsitikinusi, jog turi būti sudarytos galimybės statutinių įstaigų vadovams lanksčiau priimti sprendimus. Šiuo metu esą norint ką nors pakeisti tarnyboje, reikia inicijuoti teisės aktų pakeitimus, o tai reikalauja nemažai laiko. „Tiek institucijų vadovai, tiek pareigūnai yra pakliuvę į savotiškus spąstus, kur iš vienos pusės jie yra ribojami įvairių instrukcijų, iš kitos – jaučia didžiulį visuomenės spaudimą. Visomis išgalėmis palaikysime ir padėsime pareigūnams, kurie dėl nepagrįstų kaltinimų ir nepelnytų priekaištų patiria didelių išgyvenimų“, - žada Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda.

Paklaustas, kokios pagalbos į panašias situacijas atsidūrę pareigūnai gali tikėtis, V. Sanda PN sakė, jog tai būtų visokeriopa teisinė pagalba, pradedant profesinės sąjungos teisininkų konsultacijomis, baigiant advokatų paslaugomis. Taip pat esant reikalui profsąjunga finansuotų psichologinę pagalbą, jeigu nepakaktų vidaus reikalų sistemos psichologų.

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai