2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:09
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 10 17 - BANKŲ JUNGO GRAIKAI NEIŠVENGS

«
Komentarų: (0)
Spalio 16-17 d. naktį Graikijos parlamentas nubalsavo už įstatymo projektą, kuriuo numatomos ir „griežtojo taupymo“ priemonės. Jos privalėjo būti įteisintos, jei Graikija nori gauti 86 milijardų eurų paramą ekonomikai atgaivinti.

Deputatams reikalaujant vyko vardinis balsavimas, o aštuoni programos punktai buvo išskirti, kad dėl kiekvieno iš jų kiekvienas parlamento narys apsispręstų asmeniškai.

Iš 155 valdančiosios SYRIZA-ANEL koalicijos deputatų prieš įstatymą balsavo tik vienas – ANEL deputatas Nikos Nikolopoulos (jis balsavo prieš šešis projekto punktus), pareiškęs, kad naujosios priemonės „dar labiau padidins nepakeliamus sunkumus piliečiams“.

Prieš pasisakė visi opozicinių partijų deputatai, o balsavime dalyvavo 294 iš 300 parlamento narių.

Artėjant balsavimui dėl įstatymo projekto šalia parlamento esančioje Sintagmos aikštėje įvyko daugiatūkstantinis mitingas (ž. video), kurio dalyviai reikalavo nepriimti drakoniškojo įstatymo. Manifestantai deklaravo pyktį bei nusivylimą, kad valdančioji SYRIZA partija vykdo tą pačią politiką, pieš kurią pasisakė būdama opozicijoje žadėdama tokios politikos atsisakyti.

Valstybės tarnautojų profesinių sąjungų konfederacijos ADEDY pirmininkas Stavros Koutsioumpelis per manifestaciją pareiškė: „Mes, susivieniję darbuotojai, kartu su bedarbiais, pensininkais, smulkiaisiais ir vidutiniaisiais verslininkais bei fermeriais, - prieš kuriuos nukreiptos šios priemonės, - bursimės į bendrą frontą prieš šią politiką“.

Profsąjungos pabrėžia, jog koalicinė vyriausybė, apkarpydama privačiųjų fondų pensijas, mažina ir valstybinio sektoriaus pensijas. Be to, iki 67 metų pailgina pensinį amžių.

Šalies pensininkų atstovas, kalbėdamas parlamente, savo ruožtu pareiškė: iš pensinkų atimama tai, ką jie per visą gyvenimą užsidirbo, o „didysis pasiekimas"- socialinis draudimas tampa privačiuoju.

Numatomi naujieji mokesčiai, įstatymo kritikų nuomone, taps nepakeliami vargingiesiems piliečiams.

Specialus įstatymo punktas skirtas geležinkeliams, kurie patenka į privatizuojamųjų objektų sąrašą.

Žiniasklaida taip pat cituoja parlamento narį Graikijos komunistų partijos generalinį sekretorių Dimitrį Koutsoumpas. Pasak jo, įstatymo projektas jau artimiausiais mėnesiais išprovokuos „tikrą sukilimą“. „Tai rimta priežastis, kad prasidėtų karas“, - manno D. Koutsoumpas.

Premjeras Alexis Tsipras diskusijose pareiškė, jog „nėra jokių naujų priemonių, - yra sunkios priemonės“, apie kurių neišvengiamumą žinojo visi, kurie balsavo už susitarimą su kreditoriais. „Mes žinome, kad tai sunkus susitarimas, bet mes turime strateginį planą. Su tuo galima nesutikti, bet juk neišgirdome jokios alternatyvos. Ir mes stengiamės išlošti“, - kalbėjo premjeras.
jsNAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai