2017 m. rugpjūčio 21 d. pirmadienis - 0:08
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 10 14 - L.ANDRIUŠKEVIČIENĖ REIKALAUJA IŠ VALSTYBĖS ŽALOS ATLYGINIMO

«
Komentarų: (0)
Spalio 14 d. Vilniaus apygardos teismas turėjo pradėti nagrinėti civilinę bylą, kurią Lietuvos Respublikos valstybei dėl žalos atlyginimo iškėlė buvusi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnė Lina Andriuškevičienė. Ji teisme ketina įrodinėti, jog jos atžvilgiu pradėta byla buvo sufabrikuota, ir prisiteisti dėl to patirtos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą. Valstybei šioje byloje atstovauja Teisingumo ministerija,  Generalinė prokuratūra, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), trečiuoju asmeniu įtraukta FNTT.

Generalinė prokuratūra paprašė atidėti bylos nagrinėjimą dėl kitos, su šia esą susijusios, bylos. Prokuroras Kęstutis Vagneris pakvietė palaukti pastarosios baigties, o L. Andriuškevičienė tuo tarpu pasiūlė taikiai susitarti tik dėl darbo užmokesčio už dvejus su puse metų, kai ji buvo nušalinta nuo pareigų, išmokėjimo (be neturtinės žalos atlyginimo). Deja, valstybė, atstovaujama Teisingumo ministerijos vyriausiojo specialisto  Aleksandro Ivanovo, atsisakė priimti šį pasiūlymą.

Tai nustebino ir bylą nagrinėjančią teisėją Astą Pikelienę, kuri dar pasitikslino, ar ministerija nesutinkanti „nė kiek“ išmokėti ieškovei. Teisininkas patvirtino, jog ne, ir patikino išsakantis ne savo, o Teisingumo ministerijos poziciją.  Teisėja išreiškė apgailestavimą, kad nenorima išspręsti ginčo derybų būdu, bet pasiūlė per septynias dienas, kol teismas nagrinės Prokuratūros prašymą atidėti bylos svarstymą, vis dėlto tokią galimybę apsvarstyti.

2013 m. pavasarį išteisinta šiuo metu advokate dirbanti L.Andriuškevičienė buvo kaltinama tuo, jog neva neteisėtai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Vilniaus sadutė“ apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir tyčinio bankroto . Dvejus su puse metų trukusi byla bei nušalinimas nuo pareigų iš moters pareikalavo daug fizinių ir dvasinių jėgų ir nors ji buvo grąžinta į darbą FNTT, tačiau greit buvo komisuota dėl ligos. Ji negavo jokios kompensacijos už tuos metus, kai buvo priversta  gintis dėl nepagrįstų kaltinimų, juolab kad visą tą laikotarpį jai nebuvo mokamas darbo užmokestis.

„Aš tereikalauju man priklausančio darbo užmokesčio, kurio aš negavau  dėl to, kad kažkas padarė tai, ko negalima daryti“, - prieš teismo posėdį sakė L. Andriuškevičienė.

Beje L. Andriuškevičienės 2009 m. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl „Vilniaus sadutės“, kurį, pasak mestų kaltinimų, ji vykdė neteisėtai, nenutrūko, jį toliau vykdė Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimų skyrius. 2013 m. pabaigoje baudžiamoji byla dėl tyčinio bankroto pasiekė teismą, nuosprendis joje kol kas nepaskelbtas.

RMP


 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai