2020 m. rugpjūčio 12 d. trečiadienis - 4:06
   

SOCIALINIS MODELIS SEIME – JAU ŠIĄ SAVAITĘ

«
2015 10 13
Ketvirtadienį, spalio 15 d., Seime bus pradėtas svarstyti naujasis Socialinis modelis, o jo sudėtyje – ir naujasis Darbo kodeksas. Apie tai praneša Darbo partijos infocentras po to, kai šiandien ryte Seimo frakcijų seniūnų sueigoje šio klausimo nepavyko įtraukti į antradienio posėdžio darbotvarkę.

„Darbo partijos Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas palaikyti visus Trišalėje Taryboje suderintus socialinio modelio punktus, o svarstant dar nesuderintus – vadovautis „saugumas už lankstumą“ principu“, - teigiama Darbo partijos pranešime.

„Tikimės, kad Parlamentinės partijos Seime vadovausis būtent šiuo principu, nes jis leidžia patenkinti tiek darbuotojų, tiek darbdavių interesus. Niekas neturi nukentėti dėl naujojo socialinio modelio. Skandinavijos ir kitų šalių patirtis rodo, kad tai suderinti įmanoma. Darbdavių geidžiamas Darbo kodekso lankstumas turi būti atitinkamai kompensuotas per naujų gerai apmokamų darbo vietų atsiradimą ir per likusias socialinio modelio dalis: garantinį fondą, išmokas, perkvalifikavimo kompensavimą, pensijų dydį ir t.t.“, – pranešime spaudai cituojamas partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Valdančiųjų partijų Politinė taryba rugsėjo viduryje įsipareigojo, kad naujasis Darbo kodeksas ir kitų Socialinio modelio įstatymų pataisos Seime bus priimtos. Tuo tarpu Darbo partijos į Parlamento Pirmininko postą deleguota Loreta Graužinienė rugsėjo 10 d. susitikusi su Europos profesinių sąjungų konfederacijos generaline sekretore Bernadete Segol žurnalistams sakė,  „jokio skubėjimo nebus“. Ji taip pat „Lietuvos žinioms“ yra pareiškusi, kad „idealiausia“ būtų, jei Vyriausybė atsiimtų Socialinį modelį sudarančių įstatymų projektus ir juos pataisytų pagal Trišalės tarybos susitarimus. Tačiau Premjeras atsisakė tai padaryti.

Primename, kad Vyriausybė nelaukė, kol bus susitarta Trišalėje taryboje, ji dar birželio 12 d. Seime užregistravo Darbo kodekso projektą. Tai net šiek tiek sutrikdė socialinių partnerių darbą, nes  nebuvo aišku, su kuriuo projektu Taryba turinti dirbti. 

Derybos Trišalėje taryboje prasidėjo kovo-balandžio mėn. Didelį spaudimą dėl esą nenoro susitarti patiriančios profesinės sąjungos gegužės pabaigoje surengė piketą prie Vyriausybės, o birželį – prie valdančiųjų partijų būstinių. Didesnis profsąjungų mitingas įvyko prie Seimo rugsėjo 10 d. 

Rugsėjo 28 d. Trišalė taryba, pasak profesinių sąjungų atstovų, - spaudžiant Vyriausybei, - baigė svarstyti Darbo kodekso projektą. Yra parengtas lyginamasis projekto variantas, kuriame be socialinių partnerių pasiūlymų yra įtrauktos ir Seimo Teisės departamento pastabos.

Spalio 6 d. Trišalei tarybai pristatytos „Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinio-administracinio modelio“ dalys, apimančios valstybinį socialinį draudimą ir užimtumą. Tačiau profesinės sąjungos nesutiko informacijos tik išklausyti ir pareikalavo tęsti svarstymą spalio 27 d. posėdyje, „nes socialinis draudimas yra socialinio modelio dalis ir turi būti priimtas vieningas požiūris“.
Nuotr. iš rugsėjo 10 d. mitingo.
PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2015-10-14 11:56:29Makliovija
Oho, "Sandraugos" jaunimas prie anarchizmo (juoda ir raudona spalvos). Pagarba, kad nors viena profsąjunga nesibaido tokių dalykų, mūsuose tai dar per daug kairuoliška.
2015-10-14 11:33:17Vytas
Nuotraukoje ,,Sandrauga" jaunimo plakatas tiksliai atspindi ateities galimą situaciją. Nesinori jau kaltų ir ieškoti, nes visi esame kalti, kad nemokame vieningai ir pasiaukojančiai kovoti. Lietuvį ko gero būtina atidusinti, nes tik tada jis kolektyviai organizuotai imsis kovoti. Juk ūkininkų šalis esame... savo ūkeliai svarbesni... Kai kurie profsąjungų lyderiai į mitingą rugsėjo 10 d. atvažiavo vieni, be žmonių, be autobusų - taip sudalyvauti, pasižvalgyti, pakritikuoti ir panašiai...
2015-10-13 20:01:23Info
Profsajungos su teikiamu projektu nesutiko. Kaip ir nepasirase SADM bandomo teikti varianto su Trisaleje nesuderintomis nuomonemis, nes dokumente dar bandoma iterpti mokslininku nuomone. Turetu buti teikiamas variantas tik su sutartais ir nesutartais straipsniais.Trsales svarstymo metu. Dekabristams lengviau. Zymiai.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai