2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:39
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2015 02 09 - VIENIJASI KONCERNO „ACHEMOS GRUPĖ“ PROFSĄJUNGOS

«
Komentarų: (5)

UAB Koncernui „Achemos grupė“ priklausančių įmonių profesinės sąjungos sutarė sudaryti jungtinės veiklos sutartį, keistis patirtimi, dalintis kolektyvinių sutarčių projektais, derybų rezultatais ir kt. pasiekimais, koordinuoti savo veiklą keliant reikalavimus darbdaviams, o esant reikalui, kartu rengti akcijas.

Sausio 29 d. Jonavoje susitikę aštuonių koncerno įmonių profesinių sąjungų atstovai pristatė savo organizacijų patirtį, aptarė iškylančias problemas, diskutavo apie narystės plėtrą, dalijosi mintimis, kaip suaktyvinti profsąjunginį judėjimą.

Pasirašius jungtinės veiklos sutartį bei suderinus pagrindinius derybinius klausimus profsąjungos sieks susitikti su koncerno vadovybe ir valdybos nariais.

Susitikime dalyvavo ir darbuotojų judėjimo senbuviai, tokie kaip Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža, Dokininkų profsąjungos vadovas Vladimiras Bendoraitis, ir visai dar jaunos UAB Koncernas „Achemos grupė“ darbuotojų profesinės sąjungos lyderiai Tadas Kaminskas ir Lina Pabedinskienė.

Dar nė metų neturinčios organizacijos pirmininko T. Kaminsko teigimu, su aukščiausia koncerno vadovybe bendrauti kol kas sekasi sunkiai, pasigendama „korektiško požiūrio“ į profsąjungą. Nepaisant to, du trečdalius darbuotojų vienijanti organizacija siekia pasirašyti kolektyvinę sutartį, kuri, anot profsąjungininko, naudinga abiems pusėms: žmogus, dirbdamas komfortiškai, bus daug lojalesnis įmonei.

Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė informavo, kad idėja suburti „Achemos grupės“ profesines sąjungas – ne nauja. 2008 m. įsteigta jungtinė koncerno profesinių sąjungų atstovybė, o jos veiklai koordinuoti išrinkta tuometinė AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Mažonienė.

Nutarta susitikimus rengti reguliariai, o juose pristatyti kiekvienos organizacijos pasiekimus, profsąjunginės veiklos patirtį, derybų, akcijų ir teismų procesų rezultatus. Kitas susitikimas numatytas balandžio 9 d. Klaipėdoje. Jame, be kita ko, bus pristatytas ir jungtinės veiklos sutarties projektas, tam yra sudaryta darbo grupė.

Iš viso koncerno mastu veikia dešimt profsąjungų, kurios vienija apie 1300 narių. Profesinės sąjungos veikia AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“, AB „Achema“, UAB „Iremas“, UAB „Agrochema“, UAB „Achempak“, UAB „Budrus sakalas“, UAB Koncernas „Achemos grupė“, UAB „Naujoji Rūta“.

RMP

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2015-02-10 08:01:40JS to SoS
Bent jau Achemos profsąjungininkai vienijimosi nesupranta kaip kitų užspaudimą "vienoje saujoje". Pačioje Achemoje nuo seno yra dvi organizacijos, bet niekas nė nesikėsina jas sungti ir paimti į "vieną saują" . Užtat narystė ten auga kaip ant mielių - bene 200 per pastaruosius mėnesius įstojo.
2015-02-10 07:50:01Optimistė
Manau, kad profsąjungos kaip buvo, taip ir liks savarankiškos organizacijos. O derybas su darbdaviu ves jau kartu.
2015-02-09 22:42:20SoS
Ir bus visos profsajungos vienoje saujoje (kieno) ?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai