2017 m. rugpjūčio 24 d. ketvirtadienis - 13:44
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2014 07 30 - DARBO SANTYKIUS POLICIJOJE NUO ŠIOL REGLAMENTUOJA KOLEKTYVINĖ SUTARTIS

«
Komentarų: (7)


Kaip pranešė pareigunai.lt, "policininkai pralaužė ledus: pasirašyta pirmoji kolektyvinė sutartis". Lietuvos policijos šakos kolektyvinę sutartį pasirašė Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

2014 m. liepos viduryje pasirašytos sutarties tikslas – skatinti  partnerystę, gerinti santykius tarp darbdavio ir profesinių sąjungų, sudaryti palankias, sąžiningas darbo sąlygas, derinti šalių interesus, formuoti policijos tradicijas, kultūrą: stiprinti darbuotojų lojalumą, moralę, etiką ir skleisti vertybes.

Pasak policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio, policijai keliami aukšti veiklos reikalavimai, nuolatos vykstanti sistemos plėtra didina reikalavimus profesionalumui, sukuria poreikį turėti ir išlaikyti kvalifikuotus, motyvuotus, atsakingus darbuotojus, gebančius efektyviai vykdyti pavestas funkcijas. „Tikiuosi, kad ši sutartis padės Lietuvos policijai siekti strateginių tikslų, o siekiant juos įgyvendinti, bus sukurtos patrauklios darbo sąlygos, užtikrinančios policijos darbuotojų socialines, ekonomines garantijas, skaidrią atrankos, mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo, karjeros politiką“, - sakė policijos vadovas.

R. Katinienės teigimu, pirmosios kolektyvinės sutarties pasirašymas yra istorinis įvykis Lietuvos policijoje, vainikavęs daugiau kaip dešimtmetį besiformavusį socialinį dialogą tarp Policijos departamento ir profesinių sąjungų. „Dar prieš keletą metų kalbėti apie kolektyvinę sutartį buvo išties neįprasta, nes niekas tuo netikėjo. Nuo šio momento prasideda naujas socialinės partnerystės etapas, suteiksiantis galimybę policijos pareigūnams iki galo suvokti ir pajausti kolektyvinės sutarties privalumus“.

Kolektyvinė sutartis pasirašyta vykdant projektą „Socialinio dialogo skatinimas Lietuvos Respublikos policijos sistemoje“. Derybų metu vyko konsultacijos ir praktiniai mokymai su pažangiausiomis šalimis, tokiomis kaip Švedija, Anglija ir kitos.

Parengta pagal pareigunai.lt

 


NAUJAUSI KOMENTARAI
2014-08-01 20:37:53B
ne redakcijos darbas skelbti sutarciu turinius, tegu skelbia tie, kurie pasirase, jeigu, aisku, nesarmata
2014-08-01 19:07:35P
Jei jau tokios kalbos bei įtarimai, redakcija turėtų paskelbti sutartį, kad abejonių ar ji nėra popiergalis nebūtų.
2014-08-01 15:55:06klausimas
Ar tikrai ekspertu sitame "socdialogo" projekte dirbo net pats p. ArturasCerniauskas? O del *** alternatyvios profsajungos gavo sabo "socdialogo" projektini kasnelk ir dantys atsipo. Kaip ir visiems. O kur dar darbas Kredito unijoje. La fa
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai